انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا لینوکس به اندازه کافی بازی ندارد و راه حل چیست؟  (دفعات بازدید: 12071 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
من android-x86 نصب کردم. نظر شخصیم و بنا به سلیقه‌م اینه که حیف ترافیکی که گذاشتم دانلودش کردم.  >:(
من برنامه نویس نیستم، ولی شنیدم جاوا اشتهاش زیاده و یه نمونه هم دیدم (XDM). این باعث شد که این ذهنیت رو داشته باشم که جاوا چیز سنگینیه. البته شاید مربوط به کدنویسی اون برنامه باشه، ولی به هرحال.
البته این جنجال رو هم شنیدم که اندروید به سخت‌افزار قوی نیاز داره و برای همین هم هر روز سخت‌افزارهای خفن‌‌تر موبایل و تبلت که اندروید به صورت پیشفرض روشون نصبه میان بیرون. البته جنجالش مربوط به مقایسه‌ی Android و iOS بود.

راستی، این تاپیک برای بحث در مورد تعدد بازیهای سیستم‌های عامل دیگه‌ست یا اینکه چه سیستم عاملی آینده‌دار است؟

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
اوبونتو موبایل به یه گوشی با سی پی یو دو هسته ای نیاز داره و این گفته من رو اثبات میکنه که اندروید سرعت بالایی داره.
خوب اندروید هم روی گوشی های هشت هسته ای هم لگ میزنه (دیدم که میگم) ، سازگاری با سخت افزار مهمه نه این چیزی که شما میگی
چیز دیگه ای که من متوجه نمیشم ، علاقه و دید خیلی خیلی مثبت شما نسبت به اندرویده
اینا همه سیستم عامل هستند و یه روزی محکوم به فنا هستند ( شامل گنو/لینوکس هم میشه )
همینطور شرکت هایی مثل گوگل و مایکروسافت ( دقت کنید که نگفتم "در آینده ی نزدیک" )

به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
کجا شنیدی اندروید جدید به سخت افزار قوی نیاز داره؟ اندروید کیت کت که جدیدترینشه با 512 مگابایت رم و یه cpu نه چندان قوی اجرا میشه. اینکه روز به روز سخت افزارها قویتر میشه به هیچ سیستم عاملی ربط نداره حتی به اندروید. فقط برای برنامه ها و بازیهای جدیدتر نیاز به سخت افزار قویتر داریم. در ضمن ios سرعتش به اندازه بسیار کمی از اندروید بیشتره.
دوست عزیز اگه همه دوستان با اطلاعات کافی نظر بدن بحث منحرف نمیشه و به یه جای دیگه برسه مثلا خود شما مشخصه که در مورد اندروید مطالب کمی خوندی. وقتی کسی یه حرف غیرمنطقی و متعصبانه میزنه مجبورم جوابشو بدم.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
یه مقاله،‌توی یه سایت بود که مقایسه کرده بود بین iOS و Android. ولی بعضی چیزها رو هم شما خیلی راحت رد میکنید.
البته من چیزی که بهش نیاز یا علاقه ندارم، نمیرم وقتمو بذارم درباره‌اش مطالعه کنم. همینقدر برام جالب بود که تمام دفاعیاتی که من از اول آشنا شدن با دنیای جدید گنو و لینوکس دیده یا شنیده بودم رو از شما توی این چند روز  دیدم.
همین تعصبی که شما دارین به دوستان میچسبونید رو خودتون درباره‌ی اندروید دارید.
خیلی دوستانه میگم بهتون برنخوره. به نظر میرسه شما حافظ منافع اندروید و گوگل در این انجمن هستید.
همین جمله‌ی آخریتونو فقط از دوآتیشه‌ها شنیدم (حالا مارکش و این حرفا فرق نمیکنه).

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوست عزیز اتفاقا داری برعکس میگی. خیلی از شماها دید خیلی مثبت و باتعصبی به لینوکس و اوبونتو دارین که فکر میکنین دیگه همه چیز لینوکسه. من فقط نظر شخصیمو با توجه به واقعیت های روز گفتم و دوستان نظرات اشتباهی میدن.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
من کشته مرده اندروید که نیستم واقعیت ها رو گفتم. توجه کنید که من اولین کسی هستم که داره ویدیوی آموزشی نصب بازیهای ویندوز رو برای اوبونتو میزاره و تاپیک هام دوتا پایین تر از این تاپیکه. من فقط واقعیت ها رو گفتم.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
دم شما گرم که اون کارها رو کردید. به کامیونیتی آزاد خوش آمدید.
این تاپیک با این وضعیت به هیچ جا نمیرسه. منم میدونم فایده نداره ولی مینویسم. پس شما هیچ تعصبی به اندروید ندارید. پس این دفاعیاتی که توی این تاپیک به ۴ صفحه رسیده، مربوط به نمیدونم چیه. شما با نظر شخصیتون دارید همه‌ رو له میکنید. دوستان هم فکر میکنن که شما نظر اشتباهی میدید. (آخه میدونید که هرکسی فکر میکنه حرف خودش درسته).
من قبول میکنم که برعکس میگم. ولی من گرفتار اینور شدم و بحث تعصب نیست. ۵ ساله که از گنو/لینوکسها استفاده میکنم. چندتا توزیع رو امتحان کردم و ۱ بار هم به سرم زد برگردم ویندوز (اونم وقتی بود که اینترنت نداشتم و نمیتونستم یه سری بسته که لازم داشتم نصب کنم.) ولی الان اگه یه برنامه هنگ کنه، میکشمش دوباره زنده‌ش میکنم. حداقلش اینه که جزء یه جامعه‌ی باحالم که چیزی رو که بهم میده، قفل و زنجیر بهش نیست.
یه چیز کوچولو هم بگم. همه‌ی کسایی که تعصب دارن (شامل من هم میشه)، تعصب خودشون رو درک نمیکنن و فقط اشکالات و تعصب دیگران رو میبینن.
آخه واقعیتهای روز رو هم هرکسی نمیتونه همشو درک کنه. وگرنه آدمیزاد چرا اینقدر بدبخته.
اه، من دارم چی مینویسم؟؟؟؟

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوستان میخوام یه مطلب در مورد طرز تفکر خودم بنویسم. من به هیچ وجه مارک و اسم و اصلیت و نژاد و رنگ و مالکیت و قدرت و این چیزا برام مهم نیست در هر زمینه ای. من الان اوبونتو و ویندوز رو کنار هم نصب کردم و از دوتاش استفاده میکنم و یه گوشی اندرویدی هم دارم. طرز تفکر من اینه که یه سیستم عامل وجود داشته باشه که از هر لحاظ کامل باشه و تعصبی روی ویندوز یا لینوکس یا اندروید ندارم فقط انجام کارهام مهمه. غیر از کارهای مهندسی و تخصصی (که توی ویندوز انجام میدم) بقیه کارهامو توی اندروید انجام میدم و انصافا اندروید محشره (بدون تعصب). اوبونتو هم برای این نصب کردم چون دنیای آزاد رو نه فقط توی سیستم عامل بلکه توی زندگی هم دوست دارم. از اولش هم گفتم دوست دارم سیستم عاملی مثل اوبونتو از هر لحاظ کامل بشه تا بتونم ازش استفاده کنم ولی نمیشه از روی تعصب چشم روی واقعیت ها ببندم. اندروید و گوگل واقعیتش دارن بر همه چیز سلطه پیدا میکنن. اگه روزی یه سیستم عامل کاملا جدید و جدا از بقیه بیاد ولی کاراییش از ویندوز و لینوکس و اندروید ومک بهتر باشه مطمئن باشید بدون هیچ تعصبی اندروید و ویندوز و لینوکسو رها میکنم و از اون سیستم عامل جدید استفاده میکنم. من کارهام مهمه، تعصب و یکدندگی که کارمو راه نمیندازه.دوست دارم همه اینجور فکر کنن.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
آقا محمد رضای عزیز همینکه داری برای دنیای آزاد تلاش میکنی برای من و بقیه کلی ارزش داره. تمام بحث من اینه که نیایم با تعصب مشکلات وضعف های لینوکس رو بپوشونیم (داریم مثل کبک سرمونو میکنیم زیر برف). بهتره تمام ضعف های لینوکس رو با جرات بریزیم روی میز و این ضعف ها رو عیب حساب نکنیم و یکی یکی حلشان کنیم. اینکه بگیم لینوکس هیچ مشکلی نداره داریم فقط خودمونو گول میزنیم. البته میگم مشکلاتو حل کنیم منظورم اینه که تا هر چندتاشو تونستیم حل کنیم و بقیه شو به شرکتی مثل کانونیکال اعتراض کنیم شاید راه حلی براشون پیدا کرد.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
داش مجید اگه بهم مثل بقیه انگ تعصب رو نمی چسبوندی و بجای جواب منطقی نمیگفتی برنامه نویسی بلد نیستی باهات درباره ی جاوا و اندروید صحبت می کردم!
من خودم با genymotion و هم بصورت دستی با virtual box اندروید 4.2.2 و 4.3 رو روی هم ویندوز هم اوبونتو و سوزه نصب کردم پر از مشکله !!!
شما به تمام افرادی که پست گذاشتن تو هر زمینه ای مربوط به اندروید تعصبی بودن رو چسبوندی! شما بلافاصله بعد از هر پست ۲ تا جواب به فاصله های کم گذاشتی! انگار نشستی هر ۵ دقیقه ی بار polling می کنی صفحه رو  ;D و دلیل اصلی به بیراهه رفتن بحث همینه شما اصلا پست هایی که میذاری هیچ ربطی به سوال تاپیکی که ایجاد کردی نداره! فقط دنبال اثبات کردن اندرویدی! تو یک تاپیک دیگه هم همین کار رو کرده بودی حالا تو این تاپیک هم داری همین کار رو می کنی! اما با این حال کسی بهت نگفت تعصبی برخورد می کنی
پیشرفت اندروید و لینوکس به افرادی امثال من که براش کاری نکردن نداره (البته شما شاید داشته باشه)
متاسفانه ماها بجای استفاده متناسب با نیازمون از محصولات همش دنبال اینیم که بگیم اون چیزی که ما مصرف می کنیم بهترینه (خودمونیم من خودم سر بهتر بودن سوزه یا اوبونتو چقدر جر میکردم  ;D ولی خدارو شکر الان بزرگ شدم  :o) .همش دنبال برترین ها هستیم ولی هیچ سهمی تو ساخت این برترین ها نداریم . آحه بهتر بودن اندروید و ویندوز و لینوکس و ... چه نفعی برامون داره که اینقدر سرش بحث میشه! شما از هر کدوم متناسب با نیازت استفاده کن
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1393، 10:57 ق‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
دوست عزیز اتفاقا داری برعکس میگی. خیلی از شماها دید خیلی مثبت و باتعصبی به لینوکس و اوبونتو دارین که فکر میکنین دیگه همه چیز لینوکسه.

اینا همه سیستم عامل هستند و یه روزی محکوم به فنا هستند ( شامل گنو/لینوکس هم میشه )

تعریف شما از تعصب چیه ؟
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوستان بیخیال بشید. اگه همه مطالبی که نوشتم کامل بخونید میفهمید که چی نوشتم. خود من خیلی بارها اشتباههامو پذیرفتم. مثلا یه تاپیک زدم با موضوع میزکارهای لینوکس زیبا هستند یا میزکار ویندوز؟ که من فکر میکردم ویندوز زیباتره و در نهایت به اشتباهم پی بردم و فهمیدم لینوکس زیباتره. یا مثلا فکر میکردم اندروید کاملا اپن سورسه که فهمیدم فقط کرنل لینوکسش آزاده. اگه بیشتر توجه کنید من لابلای صحبت هام خیلی زیاد از لینوکس دفاع کردم و خیلی از قابلیت های اندروید رو مدیون لینوکس میدونم و واقعا هم همینطوره. اندروید روی هر کرنل دیگری اجرا میشد این همه قوی نبود. دوستان به نظر من اندروید تبلیغ خوبی برای لینوکسه.
در مجموع فکر کنم توی این فروم باید واقعیت ها گفته نشه چون به مزاج بعضی ها خوش نمیاد و منم دیگه هیچ حرفی در مورد هیچ چیزی به زبان نمیارم. فقط میخوام یه تاپیک بزنم و ویدیوی آموزشی نصب تعداد زیادی از بازیهای ویندوز رو توسط playonlinux بزارم. البته هنوز آموزشهام کامل نشده.
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1393، 12:33 ب‌ظ توسط majidch »

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
فقط میخوام یه تاپیک بزنم و ویدیوی آموزشی نصب تعداد زیادی از بازیهای ویندوز رو توسط playonlinux بزارم. البته هنوز آموزشهام کامل نشده.
داداش گلم اگه اینکارو بکنی خیلی خوبه! یکی از خواننده هاش حتما خودمم البته بدون تعصب ;)
برای pes رو دیدم جالب بود!
اگه میشه ی تاپیک کلی برای بازی ها بزن که همه بازی ها همونجا گفته بشه.
دمت جیلیز و ویلیز ;)
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1393، 01:28 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین mrmoon

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
دوستان انگار تا لینک ندم باور نمیکنید که اندروید به خوبی روی هر دستگاهی حتی لپ تاپ جواب میده. آخه چطور میگی نسخه های کانفیگ شده چیز درست و درمونی نیست یه بار مثل من نصبش کن بعد قضاوت کن.اینم لینک تا ببینید که لپ تاپ های اندرویدی هم دارن به بازار میان:
http://www.zoomtech.ir/hp-reveals-android-powered-slatebook-14-which-looks-like-a-more-capable-chromebook/
http://itna.ir/vdceo78w.jh8vpi9bbj.html

اگه مایکروسافت و اپل نسخه سیستم عاملشون برای موبایل و دسکتاپ یکی نیست به خاطر ضعف سیستم عاملشونه که روی هر وسیله ای نمیتونن نصبش کنن و مجبورن نسخه های جدا از هم بسازن که برنامه هاشون باهم سازگار نیست ولی اندروید روی هر دستگاهی قابل اجراست و برنامه هاش روی تمام دستگاهها یکیه و این یکی از بزرگترین نقاط قوتشه.

دوست عزیز من اطلاعی ندارم.

ولی اگه آندروید روی لپ تاپ و پی سی هم قابل اجراست پس چرا گوگل chrome OS رو ساخت و کروم بوک ها رو روانه ی بازار کرد؟

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
دوستان انگار تا لینک ندم باور نمیکنید که اندروید به خوبی روی هر دستگاهی حتی لپ تاپ جواب میده. آخه چطور میگی نسخه های کانفیگ شده چیز درست و درمونی نیست یه بار مثل من نصبش کن بعد قضاوت کن.اینم لینک تا ببینید که لپ تاپ های اندرویدی هم دارن به بازار میان:
http://www.zoomtech.ir/hp-reveals-android-powered-slatebook-14-which-looks-like-a-more-capable-chromebook/
http://itna.ir/vdceo78w.jh8vpi9bbj.html

اگه مایکروسافت و اپل نسخه سیستم عاملشون برای موبایل و دسکتاپ یکی نیست به خاطر ضعف سیستم عاملشونه که روی هر وسیله ای نمیتونن نصبش کنن و مجبورن نسخه های جدا از هم بسازن که برنامه هاشون باهم سازگار نیست ولی اندروید روی هر دستگاهی قابل اجراست و برنامه هاش روی تمام دستگاهها یکیه و این یکی از بزرگترین نقاط قوتشه.

دوست عزیز من اطلاعی ندارم.

ولی اگه آندروید روی لپ تاپ و پی سی هم قابل اجراست پس چرا گوگل chrome OS رو ساخت و کروم بوک ها رو روانه ی بازار کرد؟

کروم بوک کلا یه سیستمی هست که زیاد نیازی به سخت افزار نداره و بیشتر پردازش ها انلاین هست