انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات گرافیک انویدیا در اوبونتو (روشن ماندنnvidia زمانی که Intel تنظیم شده‌است)  (دفعات بازدید: 771 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
سلام بر همه
من در این مدتی که (حدود دو سال) که از اوبونتو استفاده می کنم مهم ترین مشکلی که باهاش برخورد داشتم مشکل درایور گرافیک انویدیا است.
مشکل اینه که اگر از راه انداز یا همون درایور  آزاد nouveau استفاده کنی عملکرد گرافیک به شدت افت می کند.
و اگر از راه انداز Proprietary  انویدیا استفاده کنی بازم یه سری مشکلات باقی می ماند.
حالا من می خواستم ببینم راهی برای حل این مشکلی که پایین تر گفتم هست؟ و آیا کس دیگری هم این مشکل را دارد؟
قضیه اینه که وقتی درایور غیر آزاد انویدیا را نصب می کنم و اونو روی Intel تنظیم می کنم. باز کارت مربوط به انویدیا روشنه و برق مصرف و گرمای بیخودی تولید می کنه.
این مشکل تو چند موضوع در launchpad هم مطرح شده ولی خبری نیست...
اصلا چرا باید همچین موضوعی باشه.

پ.ن.
Nvidia GeForce 525m

ویرایش:
پیوند باگ در لانچ پد
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nvidia-prime/+bug/1765363
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1400، 11:51 ب‌ظ توسط \SmHk/ »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون انویدیا یک شرکت خبیث انحصارطلبه که راه‌اندازش رو به صورت آزاد منتشر نمی‌کنه و در لینوکس قرار نمی‌ده. برای همین هم اجتماع کاربری نرم‌افزار آزاد نمی‌تونه اون رو بهبود بده.
راه‌خل اصلی این مشکل، نخریدن از انویدیا تا زمان رفع این رفتار زشت و غیرمسئولانه است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
نسخه های جدید و قدیم amd این مشکل رو ندارند یعنی من تا حال حاضر نداشتم نمیدونم دوستان هم همینطور بودند یا نه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله. AMD راه‌اندازهاش رو به صورت آزاد، به لینوکس افزوده و کارت‌های گرافیکش تا جایی که دیدم، مشکلی ندارن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
کسی هست که nvidia داشته باشه واین مشکل هم براش پیش آمده باشه؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
بله من مشکلات زیادی داشتم بابت همین در انویدیا و این مشکل هم فک کنم بودش ولی خب برام اهمیت زیادی نداشت مصرف برق و گرما ...
البته انقد دیگه بدم اومد از انویدیا و مشکلاتش فعلا از درایور متن بازش استفاده میکنم که انقدر که ضعیف شده intel بهتر از گرافیک nvidia کار میکنه که برای ما که سیستم ضعیفی داریم واقعا خیلی بد ...  ](*,)

چون انویدیا یک شرکت خبیث انحصارطلبه که راه‌اندازش رو به صورت آزاد منتشر نمی‌کنه و در لینوکس قرار نمی‌ده. برای همین هم اجتماع کاربری نرم‌افزار آزاد نمی‌تونه اون رو بهبود بده.
راه‌خل اصلی این مشکل، نخریدن از انویدیا تا زمان رفع این رفتار زشت و غیرمسئولانه است.

واقعا موافقم پدر مارو که در اورده و از بدبختی هرچی خریدیم تا الان از این شرکت مزخرف nvidia بوده و حالا حالا ها باید تحملش کنم با اون درایور مزخرف متن بستش /:  :'(

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
بله ](*,)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com