انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رفتن به سمت ردهت  (دفعات بازدید: 2197 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
رفتن به سمت ردهت
« : 13 امرداد 1393، 01:29 ق‌ظ »
سلام

ردهت از همه لحاظ چطوره ؟!

بدرد دسکتاپ میخوره والا الپیک ها که همشون اموزشش با ردهت بود سال 86 حاج غلامعلی با ردهت بهمون یاد داد ازمونش هم با ردهت ازمون گرفت از اون زمان ابونتو خیلی بهتر بود ولی این نسخه جدید ردهت انگار پیشرفت کرده

چطوره ایا خوبه ؟!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : رفتن به سمت ردهت
« پاسخ #1 : 13 امرداد 1393، 02:24 ق‌ظ »
الآن دیگه توزیعی به اسم ردهت نداریم. به حای ردهت فدورا اومده و هم‌چنین یه توزیع جدید هم هست به اسم Red Hat Enterprise Liunx یا RHEL که یه توزیع تجاری مبتنی بر فدوراست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir
« پاسخ #2 : 13 امرداد 1393، 02:34 ق‌ظ »
الآن دیگه توزیعی به اسم ردهت نداریم. به حای ردهت فدورا اومده و هم‌چنین یه توزیع جدید هم هست به اسم Red Hat Enterprise Liunx یا RHEL که یه توزیع تجاری مبتنی بر فدوراست

خب حالا خوبه ؟ سنت او اس چی ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 13 امرداد 1393، 02:40 ق‌ظ »
من منظورت رو از «خوبه؟» نمی‌فهمم. بدون شک هرکدوم از اون تویع‌ها برای مصارف خاصی بهینه سازی شدن. اگه داخل ایرانی RHEL به دردت نمی‌خوره. سنت‌او‌اس انتخاب معقول‌تریه، ولی اگه برای کارهای روزمره می‌خوای اون هم خوب نیست و فدورا بهتر از اون دوتاست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #4 : 13 امرداد 1393، 06:58 ق‌ظ »
فدورا توزیع رایجی هست و خیلی ها بعنوان دسکتاپ ازش استفاده میکنند
برای اینکه بفهمی "خوب" هست یا نه ، نصبش کن و سعی کن یک ماه باهاش کار کنی
البته باید زیاد تحقیق کنی ، چون چیزهای زیادی داره که با دبیان و اوبونتو فرق داره

بعد از یک ماه ببین راضی هستی یا نه ؟ نیازهات رو چطور برطرف میکنه ؟ باهاش راحتی یا نه ؟
اگه آره >> این توزیع خوبی برای شماست
اگخ نه >> شاید فعلا این توزیع برای شما مناسب نباشه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir
« پاسخ #5 : 13 امرداد 1393، 12:51 ب‌ظ »
فدورا توزیع رایجی هست و خیلی ها بعنوان دسکتاپ ازش استفاده میکنند
برای اینکه بفهمی "خوب" هست یا نه ، نصبش کن و سعی کن یک ماه باهاش کار کنی
البته باید زیاد تحقیق کنی ، چون چیزهای زیادی داره که با دبیان و اوبونتو فرق داره

بعد از یک ماه ببین راضی هستی یا نه ؟ نیازهات رو چطور برطرف میکنه ؟ باهاش راحتی یا نه ؟
اگه آره >> این توزیع خوبی برای شماست
اگخ نه >> شاید فعلا این توزیع برای شما مناسب نباشه

کلا با yum مشکل دارم و چندسالی هست با دبیان کار میکنم عادت کردم  ;D از اونور هم هرروز باید با centos های شرکت دستو پنجه نرم کنم دوستان و اشنایان منم رفتن سمت ردهت ولی خودم زیاد خوشم نمیاد فدورا هم خوب بود نصب کردم ولی نمیشه از apt دلکند  ;D

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
« پاسخ #6 : 13 امرداد 1393، 01:05 ب‌ظ »
 - تقریبا ۶ ماه هست که دارم با فدورا کار میکنم و خیلی ازش راضی هستم ،فرق هایی هم که داره با چند تا جستجو دستت میاد ولی من نسبت به اوبونتو باهاش راحت تر هستم.

- در کل دو تا فرق بزرگ من با اوبونتو میبینم توی فدورا :

۱- اول yum که اول کار همه میگن که باهاش راحت نیستن و از این جور حرف ها ولی وقتی با yum کار کنی میبینی که چیزی که کم نداره ،به نظر شخصی من خیلی هم بهتر و راحت تره.
 ۲- فرق دومش اینه که ریپو هاش مثل اوبونتو متمرکز نیست ،برای یک سرور محلی میخواستم تمام ریپو هاش رو دانلود کنم کلی لینک گزاشتم برای سینک ولی همچنان کاملا مستقل نشده. خودت کار کنی متوجه حرفم میشی.
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #7 : 13 امرداد 1393، 01:33 ب‌ظ »
آقا اگه برای مصارف خانگی و کلاینتی میخوای فدورا هست اگه برای کارای شبکه میخوای ردهت که میتونی از سنت او اس استفاده کنی جاش
من تو دو سه تا شرکت که کار شبکه بودن و دیتا سنتر داشتن کار کردم یا سوزه رو پیشنهاد میدادن یا ردهت اما همشون سنت اوس کار میکردن  ;D دلیلشم خودت میدونی!!
ولی اگه برای خارج از ایران میخوای و قصد رفتن داری برو سمت سوزه و ردهت
ی کتاب تقریبا قدیمی فارسی از ردهت هم هست که برای شروع فکر می کنم خوب باشه (البته بعدش باید بری سراغ منابع انگلیسی) اسم کتابش مرجع کامل ردهت هست ترجمه علی ناصح . شاید ویرایش جدیدشم اومده باشه
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #8 : 24 امرداد 1393، 08:47 ق‌ظ »
همون طور که دوستمون گفتند yum چیزی کم نداره. البته فکر می کنم yum یه مقدار کندتر از apt باشه که اگر حوصله داشته باشید و سایر مزایای فدورا رو ببینید در نسخه 22، dnf جایگزین yum و این مشکل هم برطرف میشه.
پیشنهاد می کنم یه سر به تاپیک  «همه چیز در مورد yum» بزنید.