انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل گوگل کروم در نمایش کاراکترهای فارسی  (دفعات بازدید: 1793 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
گوگل کروم ۳۶ روی سیستمم (المنتاری) نصبه. مشکلش اینه که کاراکترهای فارسی رو در عنوان تب‌ها به شکل درهم ریخته و عجیب نمایش میده. اگر در نوار آدرس هم به فارسی تایپ کنم کاراکترها رو به شکل درهم نمایش میده.
البته در نمایش سایتهای فارسی و محتوای فارسی هیچ مشکلی نداره. الان هم با کروم دارم این متن رو تایپ و ارسال میکنم. فقط در عنوان تب و نوار آدرس با این مشکل مواجه هستم.
برای نمونه یه اسکرین شات قرار دادم.
راه حلی داره؟
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود

من همچین مشکلی رو با فایرفاکس داشتم که بالاخره درست شد و مشکل از پوشهٔ فونتها بود . بگرد ببین میتونی از اون تاپیکها استفاده کنی و ایشالا مشکل حل بشه و یا حتی ممکنه از خود مرورگر باشه که اینو دقیق نمیدونم چون فقط از فایرفاکس استفاده میکنم ولی بعضی جاها دیدم که گفتن فلان ورژنش مشکلدار بوده !!!

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
گوگل کروم ۳۶ روی سیستمم (المنتاری) نصبه. مشکلش اینه که کاراکترهای فارسی رو در عنوان تب‌ها به شکل درهم ریخته و عجیب نمایش میده. اگر در نوار آدرس هم به فارسی تایپ کنم کاراکترها رو به شکل درهم نمایش میده.
البته در نمایش سایتهای فارسی و محتوای فارسی هیچ مشکلی نداره. الان هم با کروم دارم این متن رو تایپ و ارسال میکنم. فقط در عنوان تب و نوار آدرس با این مشکل مواجه هستم.
برای نمونه یه اسکرین شات قرار دادم.
راه حلی داره؟
جسارتا ما یکبار تفال زدیم به کروم که اصلا فارسی پشتیبانی نمیکرد بیخیالش شدیم.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
احتمالا فونت استفاده شده از یونیکد پشتیبانی مناسبی نداره، یک فونت دیگه مثل Droid Arabic Naskh رو امتحان کنید.

آفلاین yekta1

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
من هم دقیقا همین مشکل رو تو کروم دارم.
فایرفاکس هیچ مشکلی نداره قفط کروم اینطوری هست.
اینم بگم اولش درست بود بعد از نصب یک بسته فونت فارسی اینطوری شد حالا هر چی فونت نصب کرده بودم رو پاک کردم اما درست نمیشه.