انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب كارت دي وي بي SS2 و ايجاد كانكشن  (دفعات بازدید: 6496 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
نصب كارت دي وي بي SS2 و ايجاد كانكشن
« : 16 مهر 1388، 11:41 ب‌ظ »
با ياري كاربران در اين فروم و پاسخ هايي كه از قبل به ديگر كاربران تازه كار داده شده بود تونستم جواب سوالاتم رو بگيرم. اما مشكلي كه حالا دارم، و با تمام تلاشي كه كردم نتونستم جواب بگيرم، نصب كارت دي وي بي مدل SkyStar2 و بعد ساخت كانكشن vpn براي اتصال به سرور هست (در ويندوز كانكشني كه ساخته شد از نوع L2TP است)

براي نصب كارت SS2 از اين صفحه http://wiki.ubuntu.ir/HardwareSupport/DVB/SkyStar كمك گرفتم كه با دادن دستور make به خطا بر مي خورم.
make [3]: *** [/root/Desktop/v4l/v4l/cxusb.o] Error 1
make [2]: *** [_module_/root/Desktop/v4l/v4l] Error 2
make [2]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-2.6.28-11-generic'
make [1]: *** [default] Error 2
make[1]: Leaving directory `/root/Desktop/v4l/v4l'
make: *** [all] Error 2

طبق راهنما گفته شد كه بايد با دستور زير اين بسته ها را نصب كنيم:
# apt-get install mercurial linux-headers-$(uname -r) build-essential
من با وارد كردن اين دستور پيامي به اين معني كه بايد در منبع دگر جستجو شود دريافت مي كنم. بعد از اين من به صورت دستي و دو فايل mercurial, mercurial-common, ucf رو دانلود و نصب كردم، به غير از linux-headers كه فايلش فقط در ورژن هاي قبلي اوبونتو موجود بود، نه براي نسخه 9.04

درباره كانكشن هم دو فايل زير را نصب كردم (و ديگر وابستگي ها از روي ديسك خونده شد) و دكمه add براي ساخت كانكشن فعال شد اما پس از ساخت كانكشن (كه فقط از نوع pptp مي تونستم بسازم- نمي دونم آيا ميشه با همين نوع كانكشن وصل شد به سرور يا نه؟ چون در ويندوز از كانكش l2tp استفاده مي كردم) پيامي به اين معني كه دستگاه نصب نشد ظاهر مي شود (خوب نصب نشده! - اما سوالم اينه كه، من از طريق system test كه در منوي administrator وجود داره تست كردم و مشخصات كارت dvb سيستمم داده شد، اما چطور نصب نيست؟). تصوير زير تنظيمات امنيتي براي كانكشن vpn هست كه در ويندوز دارم، چطور بايد اين تظيمات رو در اوبونتو وارد كنم؟
network-manager-pptp
pptp-linux

http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=177480

من از ubuntu 9.04 64-bit استفاده ميكنم، و براي دانلود dependencies فقط در ويندوز مي تونم اين كار رو انجام بدم (به دليل وجود كانكشن vpn).

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
پاسخ به: نصب كارت دي وي بي SS2 و ايجاد كانكشن
« پاسخ #1 : 17 مهر 1388، 08:07 ب‌ظ »
dvb منم مثل تو skystar2 است من هیچ کاری برای نصب dvb انجام ندادم فقط برنامه kaffeine رو نصب کردم بعدش کانال ها رو سرچ کردم همین. ولی نمیدونم چرا برنامه های دیگه dvb منو نمیشناسن مثل Me Tv یا totem. البته مهم نیست همون kaffeine به اندازه کافی قوی هست که نیازی به برنامه دیگه ای باشه
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
« پاسخ #2 : 17 مهر 1388، 08:51 ب‌ظ »
ممنونم؛ اما من از كارت دي وي بي بيشتر براي دانلود (از سرور opensky) استفاده مي كنم.

درباره اينكه گفتي كارت دي وي بي رو در سيستم نصب نكردي و با نصب برنامه تونستي كانال ها رو ببيني، شايد خود برنامه فايل هاي لازم رو براي شناسايي كارت dvb داره؛ اگر اين نيست، كانكشني كه من مي سازم غير فعال هست!

آفلاین MULTIMAN

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #3 : 20 مهر 1388، 09:16 ق‌ظ »
دوستان شرمنده من تاره با محیط لینوکس اشنا شدم میخواستم کارت dvbskystar2.8aرا در لینوکس ubuntu ورژن 9 نصب کنم نمیدونم برای افلاین ولی نمیدونم از دوستان اگر کسی بلد است یک توضیحی میخواستم   مرسییییییییی ???