انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امنیت GNU-Linux یا Mac OSx  (دفعات بازدید: 10569 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
پاسخ : امنیت GNU-Linux یا Mac OSx
« پاسخ #45 : 13 آذر 1393، 10:07 ب‌ظ »
جدا از مباحث فنی در امنیت سیستم عامل ها.من فکر میکنم.هر سیستم عاملی که محبوب تره.و Popularity داره .امنیت اون پایین میاد.
مثلا درسته شرکت مایکروسافت به دلایل خیلی زیاد قابل اطمینان نیست.
ولی هکرها مایل به هک کردن سیستم های محبوب و رایج هستن.
مثلا اغلب مردم فکر میکنند.امنیت ویندوز فون از اندروید بیشتر است.و این به دلیل ساختار بهتر ویندوز فون است.ولی من فکر میکنم چون که ویندوز فون محبوب نشد امنیت آن بهتره.و اگر محبوب بشه(مثل نسخه دسکتاپ 7) در آن صورت مشکلات امنیتی اون آشکار میشه.
شاید یکی از دلایل امنیت گنوو-لینوکس همین کمبود کاربران آن باشد!!!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #46 : 13 آذر 1393، 10:18 ب‌ظ »
جدا از مباحث فنی در امنیت سیستم عامل ها.من فکر میکنم.هر سیستم عاملی که محبوب تره.و Popularity داره .امنیت اون پایین میاد.
مثلا اغلب مردم فکر میکنند.امنیت ویندوز فون از اندروید بیشتر است.و این به دلیل ساختار بهتر ویندوز فون است.ولی من فکر میکنم چون که ویندوز فون محبوب نشد امنیت آن بهتره.و اگر محبوب بشه(مثل نسخه دسکتاپ 7) در آن صورت مشکلات امنیتی اون آشکار میشه.
لینوکس کمبود کاربر داره؟ ???
پس سرور ها چی هستن؟فرض کنید به سرور های گوگل نفوذ بشه.از طریق اونا میشه به راحتی چند میلیارد دستگاه رو تو یه زمان خیلی کم آلوده کرد.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #47 : 13 آذر 1393، 11:06 ب‌ظ »
لینوکس کمبود کاربر داره؟ ???
پس سرور ها چی هستن؟فرض کنید به سرور های گوگل نفوذ بشه.از طریق اونا میشه به راحتی چند میلیارد دستگاه رو تو یه زمان خیلی کم آلوده کرد.
این فعلا فقط یه فرض و حدسه.و ممکنه حرف های من درست نباشه.من این طور فکر میکنم.ولی به هر حال گنوو-لینوکس هیچ وقت محبوبیت ویندوز و مک رو در کامپیوترهای دسکتاپ و در بین عوام نداشته
ولی خوب در سرورها بیشتر استفاده میشود.و حمله به سرور برای متخصص های امنیت و هکرهای حرفه ای جذابه
ولی حمله به سیستم عامل های شخصی و دسکتاپ گنوو-لینوکسی به اندازه حملاتی که توسط Script kiddie ها که به سیستم عامل های محبوب مثل ویندوز و اندروید میشود نیست.چون Script kiddie سواد درست حسابی ندارند.و بیشتر به دنبال استفاده از نرم افزارهای هک برای حمله به سیستم ها هستند.و اغلب این برو بچ از سیستم عامل های ویندوزی استفاده میکنند.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #48 : 14 آذر 1393، 04:30 ب‌ظ »
امنیت یک مفهوم objective هست، نه subjective که بخواد با محبوبیت یا… کم یا زیاد بشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #49 : 14 آذر 1393، 09:37 ب‌ظ »
امنیت یک مفهوم objective هست، نه subjective که بخواد با محبوبیت یا… کم یا زیاد بشه
ببخشی منظورت رو از Objective و Subjective نمیدونم چیه!؟ لطفا بیشتر توضیح بدید...

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #50 : 15 آذر 1393، 04:05 ب‌ظ »
ببخشی منظورت رو از Objective و Subjective نمیدونم چیه!؟ لطفا بیشتر توضیح بدید...

اگر اشتباه نکنم میشه همون بالقوه و بالفعل.
لینوکس به طور بالقوه سیستم عامل امن تریه نسبت به بقیه. حالا چه تعداد یوزراش زیاد باشه یا کم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #51 : 17 آذر 1393، 05:46 ب‌ظ »
منظورم اینه که به چیزی می‌شه گفت امن که ماهیتاً امن باشه، اگه من یه برنامه داشته باشم که فقط روی یه سی‌دی تو خونه‌مون باشه که نمی‌تونم بگم چون هنوز کسی بهش حمله نکرده، پس امنه.
وقتی می‌گیم امنیت گنو/لینوکس بالاست، یعنی در مقام مقایسه‌ی برابر با مثلاً ویندوز، امنیت بالاتری داره، نه در مقایسه‌ی دارای بایاس.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن