انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با zoom out در کشو بالای صفحه (گوشه سمت راست) [حل شد]  (دفعات بازدید: 3024 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
بعد از اینکه Zoom out رو تو گزینه widget سمت راست بالا صفحه رو زدم دستکاپم ناپدید شد. به هر زحمتی بود فهمیدم که با Ctrl و چرخوندن توپ موس دسکتاپ Zoom in می شه. حالا هر بار که کامپیوتر رو رستارت یا خاموش می کنم دسکتاپ به حالت Zoom out بالا می آد. می شه هر بار zoom in کرد ولی فقط با zoom in کردن کامپیوتر به حالت قبل (قبل از اینکه این خاصیت رو فعال کنم) بر نمی گرده و هنوز ۵۰ درصد cpu رو می گیره. چه جوری می شه کلا از این حالت خارج شد؟
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1388، 05:04 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
لطفا سیتمتونو به روز کنید. این قابلیت در نسخه اخیر خیلی بهینه شده. برای زوم‌این از آیکن ذره‌بین در دسکتاپ با اکتیویتی که میخواید استفاده کنید. :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
لطفا سیتمتونو به روز کنید. این قابلیت در نسخه اخیر خیلی بهینه شده. برای زوم‌این از آیکن ذره‌بین در دسکتاپ با اکتیویتی که میخواید استفاده کنید. :)
من همیشه سیستم‌ام رو به روز می کنم و الان لیست آپدیتام خالیه. نسخه KDE که الان دارم اینه:
Version 4.2.95 (KDE 4.2.95 (KDE 4.3 RC1))
و برای زوم‌این اگه منظورتون همون آیکن گوشه بالای صفحه است، اون رو امتحان کردم ولی فایده نداره. تو حالت عادی وقتی کشو گوشه صحنه رو کلیک کنید این گزینه‌ها رو داره:
Add Widgets
Zoom Out
Lock Widgets
Appearance Settings

ولی الان عکس آیکونش از حالت عادی خیلی کوچیکتره و این گزینه‌ها رو داره:
Add Widgets
Zoom In
Desktop Settings
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1388، 10:51 ق‌ظ توسط heresh »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
شما از KDE 4.3 RC1 استفاده می کنید که نسخه ی آزمایشی و قدیمیه ! طبق این راهنما نسخه ی نهایی KDE 4.3 رو نصب کنید. احتمالا مشکلتون حل میشه.

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
شما از KDE 4.3 RC1 استفاده می کنید که نسخه ی آزمایشی و قدیمیه ! طبق این راهنما نسخه ی نهایی KDE 4.3 رو نصب کنید. احتمالا مشکلتون حل میشه.
واسه راهنمایتون ممنون. مراحل رو تا این دستور رفتم:
sudo apt-get update
ولی این پیام خطا امد:
W: GPG error: http://archive.ubuntu.com jaunty-updates Release: The following signatures were invalid: BADSIG 40976EAF437D05B5 Ubuntu Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>
W: GPG error: http://archive.ubuntu.com jaunty-security Release: The following signatures were invalid: BADSIG 40976EAF437D05B5 Ubuntu Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>
W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/kubuntu-members-kde4/ppa/ubuntu/dists/jaunty/main/binary-i386/Packages  404 Not Found

E: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.

لیست آپدیت بسته‌هام به روز شد (با این خطایی که امد شاید همشون نه، ولی آپدیت‌های KDE4.3 اضافه شدن :) ) آپدیتش می کنم تا ببینم مشکل حل میشه.
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1388، 01:36 ب‌ظ توسط heresh »

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
KDE رو به روز کردم و الان نسخه ۴.۳.۰. همونطور که گفته بودید خیلی بهینه‌تر شده و مشکل cpu حل شد. ولی هنوز هر وقت بالا بیاد بصورت Zoom out که زیاد مهم نیست.
بعد از به روز کردن قسمت بالای پنجره ها ناپدید شده! قسمتی که دگمه بستن پنجره یا بزرگ کردن و ... بود. و دیگه نمی‌شه پنجره‌ها رو حرکت داد  :(

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
بعد از به روز کردن قسمت بالای پنجره ها ناپدید شده! قسمتی که دگمه بستن پنجره یا بزرگ کردن و ... بود. و دیگه نمی‌شه پنجره‌ها رو حرکت داد  :(

مرحله ی آخر رو انجام دادید ؟
نقل‌قول
کلید های Ctrl + Alt + F1 را بزنید.

لوگین کنید.

دستورات زیر را اجرا کنید:

sudo /etc/init.d/kdm stop

sudo rm -r ~/.kde && sudo reboot

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
مشکل حل شد. ;D
با به‌روز کردن بسته kde-window-decorator قسمت بالای پنجره‌ها هم برگشتن.

من وقتی چند روز پیش سیستم‌ام رو با سی‌دی هما به روز کردم نسخه KDE از ۴.۲.۲ به ۴.۲.۹۵ تغییر کرد و این مشکل واسم پیش امد
ممنون واسه همه راهنمایی هاتون
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1388، 06:55 ب‌ظ توسط heresh »