انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با دستور restart lightdm و ناپایدار شدن ubuntu  (دفعات بازدید: 1541 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
سلام بچه ها من از دستور زیر استفاده کردم و کلا ubuntum ناپایدار شده و هی تمش عوض میشه و فونتش بزرگ و کوچیک میشه در یه پریود زمانی کم

restart lightdm

الان چیکارش کنم که درست بشه ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این دستور بالا که هیچ کاری انجام نمی‌ده، دقیق‌تر بگو چی کار کردی و چه اتّفاقی می‌افته؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
اینطوری اجراش کن
pkexec  restart lightdm

البته توصیه میکنم اجراش نکنی چون ممکنه سیستمت مثل سیستم من بشه ... بعد زدن این دستور صفحه سیاه شد و بعد از بوت مجدد تداخل در گرافیک به وجود میاد ... چطور حل کنم ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این دستور بالا می‌خواد sbin/restart رو به عنوان کاربر ریشه اجرا کنه و نتیجه‌اش فقط این خواهد بود که رایانه‌ات راه‌اندازی مجدّد می‌شه. تداخل در گرافیک به این مورد مربوط نمی شه مستقیماً. اگه دقیقاً بگی داره چه اتّفاقی می‌افته یا بهتر از اون یه عکس یا فیلم ضمیمه‌ی ارسالت کنی بهتر می‌شه نظر داد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Abbas Naghdi

• Jr. Member
  • *
ببین مشکل گرافیک فکر کنم داره cpu روفته رو 80 % سیستمم dell 5010 هست و ubuntu تمام درایور هاشو شناسایی میکنه به صورت پیشفرض مخضوضا گافیک

مشکل نداشم تا اینکه از این دستور استفاده کردم

الان  مثلا یه پنجره باز میکنم عنوان بالای پجره فونتش بزرگ و کوچیک میشه در حد یکی دو شماره و موسمم یه جاهایی میره و میاد یعنی چشمک میزنه

متاسفانه سرعت  نتم پایینه نمیتونم فیلم بزارم و با عکسم مشخص نیست ... !

فقط اینو بگم ناپایدار شده و نمیتونم استفاده درست بکنم 

آها البته بگم درایور های ntfs من هم رفتن ... !
البته  با ویندوز باز میشن اما داخل لینوکس نمیان اصلا

یه کمک کنید نمیخوام دوباره نصب کنم چون خیلی نرم افزار روش نصب کردم ...

آفلاین sadeghaf

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
سلام این اتفاقی که به سیستم عاملت افتاده حتما یه راه حلی داره ولی من پیشنهاد میکنم:
بری به دایرکتوری زیر و تمام فایل های deb رو کپی کن و نگه دار.

var/cache/apt/archives/
بعد سیستم عامل اوبونتو رو دوباره نصب کن و فایلهایی که کپی کردی داخا یک پوشه در مسیری که در دسترس باشه گپی کن مثل دسکتاپ .
با فرض این که نام پوشه 000 باشد دستورات زیر را وارد کن تا تمام برنامه دوباره نصب بشن:
cd Desktop/000dpkg -i *.deb

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
من این روش رو هزار بار تست کردم و هزار بار به اررور خوردم
به نظر من بهترین راه اینه که دوباره اون فایل ها رو منتقل کنیم به همون پوشه ی اصلی. بعد توی ترمینال بزنیم
sduo apt-get update && sudo apt-get upgradeتا برنامه ها خودشون درست مثل آدمیزاد نصب بشن. اونایی هم که نسخه ی جدید براشون اومده طبق روال عادیشون آپدیت و نصب میشن.

البته این راه آخره. اول باید راه درست کردن مشکل رو پیدا کرد  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت