انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چاپ طرح روی سی دی cd  (دفعات بازدید: 3728 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sadaf_online

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
چاپ طرح روی سی دی cd
« : 24 امرداد 1388، 01:51 ب‌ظ »
با سلام
می خواستم بدونم چجوری می تونم طرح های آماده رو روی سی دی چاپ کنم؟
کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

آفلاین alireza_zoj

• Newbie
  • *
پاسخ به: چاپ طرح روی سی دی cd
« پاسخ #1 : 28 امرداد 1388، 10:38 ق‌ظ »
دوست عزیز شما چندین راه دارید

1. اگر تعداد سی دی که میخواین روش چاپ بزنید کم باشه می تونید از پرینترهایی که این قابلیت را دارند استفاده کنید.

2. اگر تعداد سی دی زیاده طوری که چاپ با پرینتر صرف نمیکنه بهتون توصیه میکنم از روشهای چاپ دیجیتال افست وسیلک اسکرین استفاده کنید .

3. اگر تعداد حلقه سی دی بالای 3000 تا باشه در این موارد معمولا از روش استمپری (اورجینال) استفاده میکنند .

آفلاین essi_star

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 01 شهریور 1388، 11:56 ق‌ظ »
اول سلام

همونجور که دوست خوبمون علیرضا هم اشاره کردن، اگه واسه تعداد بالا بخوای که چاپخونه و چاپ افست خیلی به صرفه هست،

برای تعداد کم هم یه پیشنهادی دادن که خوب هست ولی استفاده از پرینتر هم مشکلات زیادی داره

اول اینکه برای چاپ به سی دی مخصوص نیاز دارید

یکی دیگه از این مشکلات رو که خودشون گفتن، اینکه به سادگی رنگ رو سی دی پاک می شه و برای جلوگیری از پاک شدن رنگ ها حتما باید یه لایه یو وی بکشی که پیدا کردن جایی که این کارو برات انجام بده کار ساده ای نیست.

برای شارژ کارتریج اون هزینه نسبتا بالا هست،
و دیگه اینکه در صورتی که به طور مرتب از پرینتر استفاده نکنی هد پرینتر خراب میشه و پس از چند دفعه شارژ ممکنه از هد دستگاه جوهر چکه کنه.
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1388، 11:59 ق‌ظ توسط essi_star »

آفلاین mohamad_sina

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 02 شهریور 1388، 02:06 ب‌ظ »
من خودم شخصا واسه تهیه لیبل از یه بسته مخصوص تهیه لیبل استفاده میکنم و خیلی هم ازش راضی هستم

که شامل نرم افزارفارسی برای طراحی لیبل هست که امکانات خوبی داره
خیلی ساده هست کار کردن باهاش خیلی راحته فارسی رو هم خیلی خوب ساپورت می کنه، می تونی تصاویرت رو ویرایش کنی و از این قبیل کارا، آخرکار هم می تونی طرحت رو ذخیره کنی یا رو کاغذ مخصوص لیبل چاپ کنی

بعد از اینکه لیبل آماده شد میتونی با دستگاهی که تو بسته هست و مخصوص برش لیبله برش بدی

ضمنا برای راحتی کاردر چسباندن لیبل پشت سی دی یه ابزاری داره که خیلی ساده لیبل رو در مرکز سی دی بادقت بالا می چسبونه

اگه اطلاعات دقیق تری بخوای می تونی از سایتش ببینی http://www.CDM.ir

امیدوارم این بسته مشکلت رو حل کنه