انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در بر گرداندن کپی های archives  (دفعات بازدید: 681 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
مشکل در بر گرداندن کپی های archives
« : 04 دی 1393، 02:22 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان گرامی
نمی دونم چرا امکان ایجاد پست در داخل انجمن تازه کاران را نداشتم بنابراین سوالم را که بی ربط به این انجمن هم نبود اینجا آوردم. :)
من از دایرکتوری آرشیو اوبونتو ۱۴.۴ یه کپی گرفتم برای همچین روزهایی. الان که یه اوبونتو گنوم۱۴.۱۰ نصب کردم .بعد با اجازتون سورس لیستهاش را هم با سورس لیست های اوبونتو۱۴.۴ عوض کردم sudo ...update بعد هم ارشیو خودم را جایگزین کردم و فرمان upgrade را اجرا کردم بعد از اتمام کار که خیلی هم سریع تمام شد. بعد هر چه نگاه کردم دیدم هیچ کدام از نرم افزارهایی که در اوبونتو داشتم نصب نشده‌اند الان داخل synaptic هم که می خواهم نرم افزار نصب کنم موقع دانلود کردن ارور می ده که بعضی از پکیج‌ها شکسته شده‌اند الان باید چه کار کنم ](*,)
راستی می‌خواهم دایرکتوری archives را موقع نصب جدا کنم که هر دفعه که یه سیستم عامل داغون می‌شه و باید عوض بشه مجبور نباشم از نوع همه چیز رو دانلود کنم
خداوندا تو من و ملت بزرگم را آزاد آفریدی، تو خود راهنمای آزادگانی و ما آزادگی را به بهای شکم نفروشیم و منتظر نور هدایت شکافنده‌ی تو می‌مانیم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل در بر گرداندن کپی های archives
« پاسخ #1 : 04 دی 1393، 03:05 ب‌ظ »
خب بسته‌های اوبونتو ۱۴.۰۴ با اوبونتو ۱۴.۱۰ فرق دارن.
در مورد شکسته شدن بسته‌ها هم از خود سینپتیک می‌تونی fix کنی.
موقع نصب هم خیلی راحت می‌شه archives رو جدا کرد. کافیه یه پارتیشن خالی برای درنظر بگیری و موقع نصب به عنوان /var/cache/apt/archive/ به نصّاب معرّفی‌اش کنی
« آخرین ویرایش: 04 دی 1393، 03:07 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حمید ۶۷

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
    • تفکرات فیزیکی و فلسفی
پاسخ : مشکل در بر گرداندن کپی های archives
« پاسخ #2 : 04 دی 1393، 03:29 ب‌ظ »
بهزادی جان خیلی ممنون
مثل این که سورس لیست‌هاشون هم فرق دارند
خداوندا تو من و ملت بزرگم را آزاد آفریدی، تو خود راهنمای آزادگانی و ما آزادگی را به بهای شکم نفروشیم و منتظر نور هدایت شکافنده‌ی تو می‌مانیم