انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کی Ubuntu Touch برای Galaxy S5 منتشر میشه؟ و چرا تا الان نشده؟  (دفعات بازدید: 3313 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

چند وقت هست که یه گوشی Galaxy S5 SM-G900H دستمه و خیلی دوست دارم تا بجای Android از Ubuntu روش استفاده کنم.

اما متاسفانه در
https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices
به Galaxy S5 اشاره نشده.

و حتی سعی کردم بصورت Dual Boot نصب کنم، ولی نشد.

دوست و استادان عزیز، اطلاع دارید که مشکل از کجاست؟ یا چرا تاحالا روی Galaxy S5 کسی Ubuntu Touch نصب نکرده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
احتمالاً این‌جا بتونی بهتر به جواب برسی: http://forum.xda-developers.com/ubuntu-touch
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
احتمالاً این‌جا بتونی بهتر به جواب برسی: http://forum.xda-developers.com/ubuntu-touch

ممنون

ولی به غیر جواب منفی، چیزی پیدا نکردم.

یعنی Galaxy S5 امکان اجرا کردن Ubuntu Touch نداره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه همه جواب‌ها منفی بود لابد هنوز نداره دیگه. اوبونتو تاچ هنوز به صورت رسمی منتشر نشده و در صورت منتشر شدنش هم پورت شدن کاملش به شرکت سازنده و تلاش توسعه‌دهنده‌های روی اون گوشی بستگی داره. یکی از دلایلی که اوبونتو تاچ روی سری نکسوس توسعه پیدا می‌کنه اینه که گوگل همکاری کاملی با توسعه‌دهنده‌ها داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
اگه همه جواب‌ها منفی بود لابد هنوز نداره دیگه. اوبونتو تاچ هنوز به صورت رسمی منتشر نشده و در صورت منتشر شدنش هم پورت شدن کاملش به شرکت سازنده و تلاش توسعه‌دهنده‌های روی اون گوشی بستگی داره. یکی از دلایلی که اوبونتو تاچ روی سری نکسوس توسعه پیدا می‌کنه اینه که گوگل همکاری کاملی با توسعه‌دهنده‌ها داره

همینجا یه سوال پیش میاد: اگر باهم همکاری کامل دارند، پس چرا نمیشه روی همه دستگاه ها نصب کرد و باید صبر کرد تا درست کنند؟  ???

البته میدونم باید صبر کرد. اما به نظر شما چقدر باید صبر کرد؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون مثلاً دستگاه شما رو سامسونگ ساخته و سامسونگ باید با شما همکاری کنه، نه گوگل

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
چون مثلاً دستگاه شما رو سامسونگ ساخته و سامسونگ باید با شما همکاری کنه، نه گوگل
درسته

اصلا به شرکتهای سازنده توجه نکرده بودم  :oops:

ممنون

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
راهنمای کلی رسمی برای پورت کردن‌ش هست .
اگه وقت و دانش‌ش رو داری : خودت آستین بالا بزن .

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
بسم الله
نکته:
نقل‌قول
Attention: this tutorial is deprecated. A new porting guide will be written shortly and be availble at Touch/Porting
چند روز صبر کن یه Guide خوب میدن.
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 08:13 ق‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
بسم الله
نکته:
نقل‌قول
Attention: this tutorial is deprecated. A new porting guide will be written shortly and be availble at Touch/Porting

خیلی ممنون

اتفاقا این صفحه را هم مطالعه کردم. اما در بعضی قسمتها نتونستم متوجه بشم که جمله چی میگه.

استاد عزیز و باتجربه اگر بتونن این صفحه را ترجمه کنند خیلی خوب میشه.

البته خودم چند روز دیگه می خوام بشینم و با دقت ترجمه کنم و پیش برم.

اما نگرانیم از جانب Hard Brick شدن هست و نمی خوام فعلا ریسک کنم که باعث صرف هزینه زیاد بشه.

چند روز صبر کن یه Guide خوب میدن.
به نظرتون چند روز باید صبر کنم؟

چون این صفحه را بیش از 1 ماه هست دیدم و تغییری نداشته.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
استاد عزیز و باتجربه اگر بتونن این صفحه را ترجمه کنند خیلی خوب میشه.

البته خودم چند روز دیگه می خوام بشینم و با دقت ترجمه کنم و پیش برم.

اما نگرانیم از جانب Hard Brick شدن هست و نمی خوام فعلا ریسک کنم که باعث صرف هزینه زیاد بشه.

به نظرتون چند روز باید صبر کنم؟

چون این صفحه را بیش از 1 ماه هست دیدم و تغییری نداشته.
اینجور که خودشون نوشتن این روش پورت منسوخ شده در نتیجه ترجمه یا انجامش وقت تلف کردنه، آموزش جدید بیاد حتما یک آموزش مینویسم براش :)
اما این که کی قراره نسخه ی بروزشده ی آموزش رو قرار بدند بستگی به خودشون داره، خودشون که گفتند به زودی.
در مورد هارد بریک شدن، من تو اون آموزش دستور خاصی نمیبینم که بتونه همچین کاری بکنه(یعنی با اجزای حیاتی گوشی کاری ندارند، درگیر ایمیج سیستم و کرنل هستند که حتی با پاک کردنشون هم مشکلی با گوشیتون پیدا نمی کنید) از طرفی خود منم این کار رو با گلکسی اس ۳ انجام دادم و مشکلی نداشتم؛ تو جشن انتشار یکی از دوستان گفتند که بخاطر نصبش سه تا گوشی سوزوندن! ولی با صحبت هایی که بعد از همایش داشتیم متوجه شدیم که مشکل خاصی نبوده(ایمیج سیستم و کرنلشون پریده بوده که با یک دستور یک خطی میشد درستش کرد).
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 10:16 ق‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
اینجور که خودشون نوشتن این روش پورت منسوخ شده در نتیجه ترجمه یا انجامش وقت تلف کردنه، آموزش جدید بیاد حتما یک آموزش مینویسم براش :)
اما این که کی قراره نسخه ی بروزشده ی آموزش رو قرار بدند بستگی به خودشون داره، خودشون که گفتند به زودی.
در مورد هارد بریک شدن، من تو اون آموزش دستور خاصی نمیبینم که بتونه همچین کاری بکنه(یعنی با اجزای حیاتی گوشی کاری ندارند، درگیر ایمیج سیستم و کرنل هستند که حتی با پاک کردنشون هم مشکلی با گوشیتون پیدا نمی کنید) از طرفی خود منم این کار رو با گلکسی اس ۳ انجام دادم و مشکلی نداشتم؛ تو جشن انتشار یکی از دوستان گفتند که بخاطر نصبش سه تا گوشی سوزوندن! ولی با صحبت هایی که بعد از همایش داشتیم متوجه شدیم که مشکل خاصی نبوده(ایمیج سیستم و کرنلشون پریده بوده که با یک دستور یک خطی میشد درستش کرد).
پس با این حساب فعلا با Ubuntu فقط رو PC و Laptop باید سر کنیم.

یکی از دوستام برنامه MultiROM Manager پیشنهاد داد. اما متاسفانه روی Galaxy S5 کار نمی کنه.  :'(
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tassadar.multirommgr&hl=en

آفلاین محمدامین

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
یکی از مهم‌ترین فاکتور ها اینه که سیانوژن برای مدلی که می‌خواید پورت کنید وجود داشته باشه. الآن برای S5 سیانوژن‌مد اومده؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
یکی از مهم‌ترین فاکتور ها اینه که سیانوژن برای مدلی که می‌خواید پورت کنید وجود داشته باشه. الآن برای S5 سیانوژن‌مد اومده؟

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Klte_Info

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_klte

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام متاسفانه بزرگترین بخشی رو که در بحث خودتون در نظر نگرفتید HDK یا hardware adaptation kit هست.
ببینید تنها وجود سیانوژن نمیتونه تعیین کننده نصب اوبونتو تاچ باشه بلکه نیازه تمام درایور ها پورت بشن تازه اوبونتو تاچ اگه درست خاطرم باشه فقط رو سیانوژن 10.2 نصب میشد تازه بیسش سیانوژن بود و نمیتونست خود اوبونتو رو مستقیم لود کنه.
به خاطر مواردی که بالا اشاره کردم و خیلی چیز های دیگه که در این بحث نمیگنجه به این زودیها منتظر اوبونتو نباش.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up