انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف اوبونتو بدون حذف home  (دفعات بازدید: 1657 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
حذف اوبونتو بدون حذف home
« : 06 شهریور 1388، 12:07 ق‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید
سوالی داشتم میخواستم اوبونتو را ۸.۱۰ رو حذف کنم و ۹.۴  را نصب کنم یا ۸.۱۰ رو دوباره نصب کنم بدون حذف پوشه ها و فایل ها ی شخصی (home
آیا میشه پوسته سیستم رو حذف کرد بدون حذف برنامه های نصب شده
موفق و  لینوکسی باشید .
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
پاسخ به: حذف اوبونتو بدون حذف home
« پاسخ #1 : 06 شهریور 1388، 05:39 ق‌ظ »
اگر پارتیشن خونگی رو جدا ساخته باشی شدنیه. البته باید برنامه‌ها رو دوباره نصب کنی و برای اینکه برنامه‌ها رو دوباره بدون اینترنت بتونی نصب کنی باید از اونا یه مخزن به صورت محلی بسازی. اما تنظیمات برنامه‌ها سر جاش می‌مونه. مثلا اگه  واین داری استفاده می کنی و با واین هم بازی نصب کردی. چون بازی تو پارتیشن خونگیه بعد به روزرسانی و نصب مجدد واین اون بازیه سر جاش هست. اما اگر هم که پارتیشن جدا نساختی، می‌تونی اطلاعات روی پارتیشن خالی دیگه ای بریزی و بعد از اتمام نصب اونا رو برگردونی تو پارتیشن خونگی. البته باید دقت کنی که موقع نصب ( در صورت جدا بودن پارتیشن خونگی ) ، پارتیشن خونگی رو فرمت نکنی! اگه مثلا فایل سیستم رو هنگام نصب عوض کنی (از ext3 به ext4) حتما فرمت می‌شه. خلاصه باید دقت کنی

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #2 : 06 شهریور 1388، 08:43 ق‌ظ »
نقل‌قول
سوالی داشتم میخواستم اوبونتو را ۸.۱۰ رو حذف کنم و ۹.۴  را نصب کنم یا ۸.۱۰ رو دوباره نصب کنم بدون حذف پوشه ها و فایل ها ی شخصی (home
آیا میشه پوسته سیستم رو حذف کرد بدون حذف برنامه های نصب شده
یه راه بی‌دردسر تر اینه که ابونتو رو حذف نکنی، به جاش اون رو به ابونتو ۹.۴ ارتقا بدی که هیچ فرقی با نصب جدید نداره. و دیگه لازم نیست برنامه‌هات رو از اول نصب کنی و اطلاعات شخصی تو پوشه home سرجاش می‌مونه. من سی‌دی کوبونتو رو از لینوکس شاپ سفارش دادم این قابلیت رو داشت.
موفق باشی

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
« پاسخ #3 : 06 شهریور 1388، 11:11 ق‌ظ »
اگر پارتیشن خونگی رو جدا ساخته باشی شدنیه. البته باید برنامه‌ها رو دوباره نصب کنی و برای اینکه برنامه‌ها رو دوباره بدون اینترنت بتونی نصب کنی باید از اونا یه مخزن به صورت محلی بسازی. اما تنظیمات برنامه‌ها سر جاش می‌مونه. مثلا اگه  واین داری استفاده می کنی و با واین هم بازی نصب کردی. چون بازی تو پارتیشن خونگیه بعد به روزرسانی و نصب مجدد واین اون بازیه سر جاش هست. اما اگر هم که پارتیشن جدا نساختی، می‌تونی اطلاعات روی پارتیشن خالی دیگه ای بریزی و بعد از اتمام نصب اونا رو برگردونی تو پارتیشن خونگی. البته باید دقت کنی که موقع نصب ( در صورت جدا بودن پارتیشن خونگی ) ، پارتیشن خونگی رو فرمت نکنی! اگه مثلا فایل سیستم رو هنگام نصب عوض کنی (از ext3 به ext4) حتما فرمت می‌شه. خلاصه باید دقت کنی
از کجا باید بدونم که پارتیشن خانگی جدا هست؟
موفق و لینوکسی باشید.
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #4 : 06 شهریور 1388، 11:53 ق‌ظ »
از منوهای بالای اوبونتو به مسیر زیر برو. system >> Admin...>>...partition Editor. بعد مدتی که پارتیشناتون نمایش داده شد. ببینید تو ستون mount point آیا چیزی به اسم home/ می‌بینید؟! یا فقط یه / می‌بینید؟ اگر جفتش باشه یعنی پارتیشن خونگی جداست. اما اگه همون خط کجه رو ببینید یعنی همشون با همه.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #5 : 06 شهریور 1388، 11:58 ق‌ظ »
اگه توی فایل etc/fstab/ یه پارتیشنی که توی home/ مونت شده باشه وجود داشت، یعنی پارتیشن home/ جدا هست. وگرنه معلوم میشه که جزء همون پارتیشن روت(همون اسلش /) هست.

البته اگه پارتیشن جدایی برای home/ نداشته باشید بازم میشه از یه روش غیراستاندارد برای حفظ محتویات home/ استفاده کردو کافیه موقع نصی اوبونتو، پارتیشن روت(/) رو مونت کنید و تمام محتویاتش غیر از home/ رو دیلیت کنید. مثلاً با ین دستور
rm -R [!h]*بعدش هم اوبونتو رو روی همون پارتیشن نصب کنید ولی تیک فرمت رو نزنید. به همین سادگی.

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #6 : 06 شهریور 1388، 12:21 ب‌ظ »
نقل‌قول
از کجا باید بدونم که پارتیشن خانگی جدا هست؟
اگه موقع نصب جداش نکرده باشی، جدا نیست
برای نصب لینوکس حداقل به دو پارتیشن نیاز هست. یکی برای روت (که موقع نصب با این علامت نشون داده می‌شه / ) و یکی هم برای swap