انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت کم اینترنت در لینوکس  (دفعات بازدید: 1304 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alireza378

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
سرعت کم اینترنت در لینوکس
« : 12 دی 1393، 10:26 ق‌ظ »
سلام دوستان

بنده مدتی هست که به لینوکس ( Xubuntu ) مهاجرت کردم

یک مشکلی هست و اونم اینه که ضریب اشتراکی اینترنت ما 1 به 6 هست و کسی که بیشتر قطعی و وصلی یا بهتره بگیم (‌ Connection ) رو داشته باشه بیشترین سرعت بهش می رسه و کسی که کمترین Connection و قطع و وصلی رو داشته باشه سرعت کمتری بهش میرسه !

مشکل من از همینجا شروع میشه. روز ها سرعت اینترنت kb/s 9 هست اما شب ها ( از 11:30 به بعد ) به سرعت ایده آل خودم یعنی 100 kb/s می رسم. این یعنی سرعت حدودا 11 برابر میشه !!!

دوستان کسی راهی نداره که تعداد قطع و وصل ها در واحد ثانیه رو بتونیم توی لینوکس افزایش بدیم تا سرعت بیشتری داشته باشیم ؟

یا حق

آفلاین alireza378

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
پاسخ : سرعت کم اینترنت در لینوکس
« پاسخ #1 : 12 دی 1393، 12:34 ب‌ظ »
سلام دوستان

بنده مدتی هست که به لینوکس ( Xubuntu ) مهاجرت کردم

یک مشکلی هست و اونم اینه که ضریب اشتراکی اینترنت ما 1 به 6 هست و کسی که بیشتر قطعی و وصلی یا بهتره بگیم (‌ Connection ) رو داشته باشه بیشترین سرعت بهش می رسه و کسی که کمترین Connection و قطع و وصلی رو داشته باشه سرعت کمتری بهش میرسه !

مشکل من از همینجا شروع میشه. روز ها سرعت اینترنت kb/s 9 هست اما شب ها ( از 11:30 به بعد ) به سرعت ایده آل خودم یعنی 100 kb/s می رسم. این یعنی سرعت حدودا 11 برابر میشه !!!

دوستان کسی راهی نداره که تعداد قطع و وصل ها در واحد ثانیه رو بتونیم توی لینوکس افزایش بدیم تا سرعت بیشتری داشته باشیم ؟

یا حق

دوستان راه حل رو پیدا کردم :)

میذارم اینجا تا اگه کسی به مشکل من برخورد بدونه باید چیکار کنه :)

مشکل اینجاست که اگر از دانلود منیجری مثل uGet استفاده کنید قابلیت افزایش تعداد کانکشن ها توش تعبیه نشده. حتی اگه هم به Aria2 وصلش کنیم باز هم با ایجاد فایل تنظیم در Aria2 مشکل جدیدی پیش میاد و اون اینه که uGet نمیتونه به Aria2 وصل بشه :D

توصیه ی من استفاده از XDM هست. خیلی خوب برای من کار کرد و تعداد کانکشن ها رو هم به بیشترین حد رسوندم که سرعت به 150 kb/s رسید که یعنی 50 kb از سرعت ویندوز هم بالاتر !  \\:D/

برای همینه که میگن توی لینوکس آدم باید صبور باشه و زودرنج نباشه  ;) :)