انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Remastersys یا UCK کدام بهتر و راحتتره؟  (دفعات بازدید: 979 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
Remastersys یا UCK کدام بهتر و راحتتره؟
« : 12 دی 1393، 11:21 ق‌ظ »
سلام دوستان

من از خیلی وقت پیش (حدود 3 ماه یا بیشتر) دچار مشکل خرابی HardDisk شدم و از آن زمان دارم به صورت Live USB Persistent کار می کنم.

تو این مدت چند بار پیش اومده که casper-rw را format کنم.
و بعد از format برنامه ها و تنطیمات مورد نیازم را انجام بدم.

حدود 1 ماه پیش دنبال remaster کردن رفتم و تاحدودی هم خوب پیش رفت اما نه بدون مشکل. از طرفی نتوستم وقت کافی بذارم.

داشتم دنبال راه حل می گشتم که چند جا به UCK اشاره شده بود و چند جا هم به Remastersys

در UCK همه کارها با خط فرمان هست.
اما Remastersys از سیستم شما یک backup میگیره.

من با UCK فقط یک مشکل اساسی داشتم و آن هم حذف کاربر Live و ساخت کاربر جدید بود.

هنوز Remastersys را نصب نکردم، در نتیجه امتحان نکردم.  ;D

از دوستانی که با Remastersys کار کردند یه سوال دارم: آیا تغییراتی مثل Resolution , Wallpaper هم ذخیره میشه؟  ???

اگر بخوام این تغییرات را با خط فرمان در UCK انجام بدم چگونه است؟  ???

آیا امکان اجرای میزکار در UCK هست؟ تا بتونم به صورت گرافیکی تغییرات را انجام بدم؟

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
پاسخ : Remastersys یا UCK کدام بهتر و راحتتره؟
« پاسخ #1 : 12 دی 1393، 02:36 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
نرم افزار remastersys بهترین انتخاب میتونه باشه برات.ولی مشکل اساسی ریمستر اینه که ایزوی بالای ۴ گیگ تولید نمیکنه.
از سیستمت با ریمستر باید بک آپ بگیری که در اینصورت کل تنظیماتت حفظ میشه(من این گزینه رو امتحان نکردم و از دوستان شنیدم)اما برای کم حجم بودن ایزو میتونی از گزینه dist  استفاده کنی که فقط از سیستم عاملت با نرم افزارهاش بک آپ میگیره و با تنظیمات کاربریت کاری نداره.
اگه تنظیمات کاربری برات مهمه میتونی بعد dist تمام کافیگ هاتو و همچنین اطلاعاتت رو به به این مسیر اضافه کنی.
/etc/skel
« آخرین ویرایش: 12 دی 1393، 02:38 ب‌ظ توسط hamed_ubuntu »
تا میتونم باید تلاش کنم.همین

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #2 : 12 دی 1393، 03:20 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
نرم افزار remastersys بهترین انتخاب میتونه باشه برات.ولی مشکل اساسی ریمستر اینه که ایزوی بالای ۴ گیگ تولید نمیکنه.
از سیستمت با ریمستر باید بک آپ بگیری که در اینصورت کل تنظیماتت حفظ میشه(من این گزینه رو امتحان نکردم و از دوستان شنیدم)اما برای کم حجم بودن ایزو میتونی از گزینه dist  استفاده کنی که فقط از سیستم عاملت با نرم افزارهاش بک آپ میگیره و با تنظیمات کاربریت کاری نداره.
اگه تنظیمات کاربری برات مهمه میتونی بعد dist تمام کافیگ هاتو و همچنین اطلاعاتت رو به به این مسیر اضافه کنی.
/etc/skel

خیلی ممنون

فکر نکنم کله کارهایی که می خوام انجام بدم باعث تولید ISO بیشتر از 1.5GB بشه. چه برسه به 4GB  :D

پس باید یکبار remastersys را امتحان کنم.

و فقط 2:

1- آیا تغییراتی که به وجود می آید هم در زمان نصب اعمال میشود. یا فقط برای حالت Live کاربرد دارد؟

2- لطفا یک مقدار در مورد /etc/skel توضیح دهید.

آفلاین hamed_ubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 251
  • linuxforlife.ir
    • لینوکس برای زندگی
« پاسخ #3 : 12 دی 1393، 04:25 ب‌ظ »
خوب ریمستر که کردی دو حالت در پیش رو داری:
۱-اجرای لایو
۲-نصب روی سیستم(هارد)
هر دو به صورت کامل تمام نرم افزارهاتو اجرا خواهند کرد.

میمونه تنظیمات نرم افزارها که اکثریت در home ذخیره میشن کافیه که تنظیماتت رو از home قبلی به  home  جدید منتقل کنی.فقط یادت باشه که تنظیمات نرم افزارها اکثرا در حالت مخفی قرار دارند که میتونی با کلید های crtl+H  مشاهده و کپی کنی.

در مورد سوال آخرت تجربه ندارم و از دوستان شنیدم و یکم صبر کنی میگم تا راهنماییت کنن.

تا میتونم باید تلاش کنم.همین

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 12 دی 1393، 09:36 ب‌ظ »
خوب ریمستر که کردی دو حالت در پیش رو داری:
۱-اجرای لایو
۲-نصب روی سیستم(هارد)
هر دو به صورت کامل تمام نرم افزارهاتو اجرا خواهند کرد.

میمونه تنظیمات نرم افزارها که اکثریت در home ذخیره میشن کافیه که تنظیماتت رو از home قبلی به  home  جدید منتقل کنی.فقط یادت باشه که تنظیمات نرم افزارها اکثرا در حالت مخفی قرار دارند که میتونی با کلید های crtl+H  مشاهده و کپی کنی.

در مورد سوال آخرت تجربه ندارم و از دوستان شنیدم و یکم صبر کنی میگم تا راهنماییت کنن.
ممنون دوست عزیز

درمورد سوال اول منظور من این بود که مثلا VLC, Chromium و چند برنامه دیگه  را روی Ubuntu نصب می کنم و با remastersys یک ISO درست میکنم.

حالا می خوام با کمک همین ISO بر روی سیستم خودم Ubuntu نصب کنم.

سوال: آیا برنامه های VLC, Chromium ,... هم نصب هستند؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 12 دی 1393، 09:44 ب‌ظ »
بله.
ریمستر dist میاد از کل روت یه بک آپ میگیره. واسه همین هرچی توی شاخه ی apt/archive داشتی توی dist هم هست. پس بعد از نصب همه چی نصب شده و آماده هست  ;)
با روش dist والپیپر و ... ذخیره نمیشه ولی اگه رمز برای یوزرت گذاشته باشی، dist هم رمز ازت میخواد موقع لود شدن (لایو تست کردم اینجوری بود. برای نصب هنوز تست نکردم کلا)
با dist خیلی وقتا حجم iso زیاد نمیشه. ولی اگه بخوای backup بزنی اونوخ هرچی توی هوم هم داشته باشی بک آپ میگیره و اگه بیشتر از 4 گیگ بشه دیگه نمی تونی ازش استفاده کنی. مگه اینکه پارتیشن هومت فقط مخصوص فایل های کانفیگ برنامه ها باشه و اطلاعات شخصی و ... توش نذاشته باشی
من باید خودم برم دنبالش ببینم راهی هست که یه فایل رو خودمون دستی به روت اضافه کنیم ( یعنی بهش دسترسی روت توی شاخه ی روت بدیم) اگه اینجوری بشه پس میشه والپیپر رو توی روت گذاشت و بعد از بک آپ هم والپیپر باقی بمونه  ;D
کل مشکلم همینه با ریمستر  ;D
« آخرین ویرایش: 12 دی 1393، 09:47 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 12 دی 1393، 09:56 ب‌ظ »
پس لازم شد یک بار remastersys نصب کنم و انتحان کنم.