انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: حجم مورد نیاز برای آپگربد اوبونتو 13.04 به 14.04.1  (دفعات بازدید: 1298 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alone1992

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سلام
دوستان بنده اوبونتو 13.04 دارم به نظرتون کل اوبونتو 14.04 رو دانلود کنم به صلاحه یا آپگرید کنم؟ البته منظورم از لحاظ حجم هستش.
کسی از اعضاء اطلاع داره برای آپگرید چقدر حجم نیاز هستش و آیا سرعت دانلود و ... مناسب هستش یا مثل بعضی وقتها خیلی کمتر میشه (سرور سرعت محدود یا پایینی داره) و متعاقبا زمان زیادی لازم داره؟
ممنون

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام
دوستان بنده اوبونتو 13.04 دارم به نظرتون کل اوبونتو 14.04 رو دانلود کنم به صلاحه یا آپگرید کنم؟ البته منظورم از لحاظ حجم هستش.
کسی از اعضاء اطلاع داره برای آپگرید چقدر حجم نیاز هستش و آیا سرعت دانلود و ... مناسب هستش یا مثل بعضی وقتها خیلی کمتر میشه (سرور سرعت محدود یا پایینی داره) و متعاقبا زمان زیادی لازم داره؟
ممنون

سلام
بهتره که جدا دانلود کنی و نصب کنی. یا اینکه وقتی دانلود کردی اونو توی 13.04 لود کنی و از طریق DVD‌آپگرید کنی ( که روشش رو من بلد نیستم )
برای من که میخواستم از 13.10 بیام روی 14.04 حداقل 700 مگ دانلود کرد  ;) تا 1 گیگ حجم iso خیلی تفاوتی نمی کنه. بهتره که دانلودش کنی.
احتمال خطا هم خیلی کمتر میشه. تایم اوت و بعضی مشکلات اعصاب خورد کن رو هم نداره.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
قانون اپگریت ابونتو:ورژن به ورژن یا lts به lts
13.04 چون نسخه معمولی شما باید اول به 13.10 اپگریت کنید بعد به 14.04
اپگریت نیازمند تایید چند مرحله ای هستش(اگه می خواهید از دانلود شبانه استفاده باید شب رو بیدار بمونید تا مراحل رو دستی next کنید)
قبل اپگریت کارت گرافیکی و محض اطمینان compiz رو از سیستم حذف کنید.

پیشنهاد:دانلود و نصب ابونتو 14.04.از درایورهای مخفی پوشه home (اول پوشه های مخفی نقطه هستش مثل .firefiox که با کلید ترکیبی ctrl+h نمایش داده میشند)کپی بگیرید و بعد از نصب ابونتو 14.04 تو پوشه home کپی کنید.(اگر نیاز دارید.)
موقع نصب گزینه somting elase رو انتخاب کنید که هاردتون پاک نشه.
موقع نصب گزینه دانلود از اینترنت رو نیز فعال کنید.(اپدیت ها و خیلی از برنامه ای کاربردی از نت دانلود و به همراه نصب ابونتو هم نصب میشند.)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
به نظر من اصلا این کارو نکن برو ۱۴.۰۴ رو دانلود کن اونو نصب کن چون کلا سیستمت میریزه بهم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته این‌جوری هم که می‌گین نیست ها! من از ۱۳.۰۴ تا الآن هر شیش ماه به‌روز رسانی کردم با خود اوبونتو و الآن هم داره عین روز اوّل کار می‌کنه و هیچی به هم نریخته!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
البته این‌جوری هم که می‌گین نیست ها! من از ۱۳.۰۴ تا الآن هر شیش ماه به‌روز رسانی کردم با خود اوبونتو و الآن هم داره عین روز اوّل کار می‌کنه و هیچی به هم نریخته!

شانس با شما یار بوده 100 درصد. شایدم لینوس برای شما اررور هارو زیرسبیلی ردشون کرده ;D
من خودم از 13.10 که آپگرید کردم به 14.04 سیستمم مشکل پیدا کرد. مشکلش این بود که موقع آپدیت بسته ها، یه دو سه تا بسته رو آپدیت نکرد و اررور 404 داد ( نمیدونم واسه چی ) واسه همین بعد از آپگرید سیستمم به مشکل خورد.
واسه همین دیگه وقتی نسخه ی جدید میاد میرم توزیع رو دانلود می کنم و بعد نصب می کنم.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
دانیال جان تو اپگرید کردی یا اپدیت میکنی نسخه ای که استفاده میکنی ۱۳.۴ یا الان ۱۴.۴ داری استفاده میکنی‌؟
چون من خودم چند بار تو ورژن های مختلف اپگرید کردم کلا همه چی به هم ریخته

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
الآن ۱۴.۱۰ دارم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن