انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جداکردن فضای اضافی از پارتیشن primary و افزودن آن به extended  (دفعات بازدید: 1855 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
سلام دوستان

پارتیشن بندی کلی هارد من به صورت عکس پیوست شده ست.حالا میخوام که از فضای پارتیشن primary اولی ( که با NTFS فرمت شده ) حدود ۲۰ گیگابایت جدا کنم و به پارتیشن Extended اضافه کنم.
من با استفاده از GParted موجود بر روی دیسک زنده ی اوبونتو تونستم فضای مورد نطر رو از پارتیشن Primary جدا کنم اما پارتیشن Extended قابل Resize شدن نبود.
آیا امکان تغییر اندازه ی پارتیشن Extended وجود نداره؟ چون من نتونستم فضای Unlocated ایجاد شده رو به Extended الصاق کنم.

پ ن : پارتیشن swap رو هم OFF کردم تا دیسک زنده ازش استفاده نکنه و پارتیشن  EXtended از حالت LOCK بیاد بیرون

پیشاپیش ممنون
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
وقتی به صورت لایو بوت کنید هیچ کدوم نباید لاک باشه.(اگه مانت شده از این حالت درش بیارید)

آفلاین samis

• Full Member
  • *
وقتی به صورت لایو بوت کنید هیچ کدوم نباید لاک باشه.(اگه مانت شده از این حالت درش بیارید)
نه این اسکرین شات از حالت لایو گرفته نشده.تو حالت لایو فقط قسمت swap لاک بود که unlock کردم
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نباید مشکل خاصی باشه. باید به ترتیب از حجم sda1 کم کنی، sda2 رو جابه‌جا کنی که بچسبه به sda1 از سمت چپ و بعد اندازه‌ی sda3 رو زیاد کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین samis

• Full Member
  • *
نباید مشکل خاصی باشه. باید به ترتیب از حجم sda1 کم کنی، sda2 رو جابه‌جا کنی که بچسبه به sda1 از سمت چپ و بعد اندازه‌ی sda3 رو زیاد کنی
درسته دانیال جان اما متاسفانه این اتفاق نمیوفته!
فعلا تو چندتا فروم خارجی هم پست زدم ببینم چی میشه.حتی با دو برنامه ی دیگه هم امتحان کردم اما مث اینکه یه جای کار میلنگه.
به شدت از پیشنهادای دوستان ( در صورت وجود ) استقبال میکنم  :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
می‌تونی یه عکس از موقعی که می‌خوای این کار رو انجام بدی ولی نمی‌شه بذاری؟ به شخصه موضوع برام جالب شد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن