انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نصب برنامه ها  (دفعات بازدید: 673 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین akbar73

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
عدم نصب برنامه ها
« : 09 بهمن 1393، 08:03 ق‌ظ »
با سلام
من تازه ابونتو نصب کردم و به همین دلیل زیاد ازش سردرنمیارم.امروز می خواستم کدک ها و فونت و... رو نصب کنم که یهو ارور داد.نمی دونم چی کار کنم.ابونتو سافت ویر سنتر هم باز نمی شه.ارور زیر رو داده لطفا کمکم کنین.
An error occurred, please run package manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
The error message was:'unknown error:'<class 'system error'>' (E:the package ttf-mscorefonts-installer needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.)'.this usally means that your installed packages have unmet dependencies.

آفلاین محمدامین

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
پاسخ : عدم نصب برنامه ها
« پاسخ #1 : 09 بهمن 1393، 09:51 ق‌ظ »
به جمع ما خوش اومدید.
برای بار اول که اوبونتو نصب می‌شه، به به‌روزرسانی لیست برنامه‌های موجود در مخزن احتیاج داره که با وارد کردن دستور زیر مرتفع می‌شه:
sudo apt-get updateبرای وارد کردن این دستور، باید یک شبیه‌ساز ترمینال اجرا کنید:
۱- با فشردن هم‌زمان سه کلید Ctrl+Alt+T
۲- جستجوی Terminal در دDash.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mnouri130

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #3 : 09 بهمن 1393، 06:42 ب‌ظ »
سلام من وقتی اون دستور رو در ترمینال میزنم ازم پسورد میخواد و وقتیکه پسورد ورود به کامپیوترو بهش میدم اررور زیر رو میده:
[sudo] password for mohsen:
E: Could not get lock /var/lib/apt/lists/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock directory /var/lib/apt/lists/
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 09 بهمن 1393، 09:35 ب‌ظ »
این رو بزن:
$ sudo rm  /var/lib/dpkg/lock
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن