انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مبهم بودن فایل سیستم در زمان partitioning  (دفعات بازدید: 1180 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین niho_hino

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
مبهم بودن فایل سیستم در زمان partitioning
« : 27 شهریور 1388، 12:05 ب‌ظ »
سلام

موقع نصب ubuntu  چهار گزینه برای partion بندی وجود دارد. گزینه چهارم و دوم کاملا روشن هستند که چه کاری انجام می دهند. در مورد دو گزینه دیگر یعنی اول و سوم:

گزینه اول می گوید که side-By-side نصب شود. ولی مشخص نمی کند که چه مقدار از فضای خالی را برای swap و چه مقدار را برای قسمت های دیگر فایل سیستم درنظر می گیرد. مثلا اندازه / چه قدر خواهد بود؟ در مورد گزینه سوم نیز همین مسئله مبهم است؟!

توضیحاتی در مورد سیستم:
من روی سیستم خود vista دارم که آن را روی درایو C با اندازه 70G نصب کرده ام. سایر فضای هارد هم که پارتیشن بندی نشده است، 160G است و می خواهم حدود 70G را به ubuntu اختصاص بدهم.

آفلاین rp_exploit

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
یک راه حل خوب
« پاسخ #1 : 29 شهریور 1388، 12:08 ق‌ظ »
سوال جالبی است.

معمولا کاربرانی که تازه شروع به استفاده از لینوکس کرده اند، اکثر مواقع قریب به 90 درصد گزینه اول را انتخاب می کنند.

اگر کاربر تازه کاری این پست را هم اکنون می خواند، اعلام آمادگی کند تا من چند مرحله ساده را به ایشان بگویم و ایشان نتیجه را به ما اعلام کند. این گونه می توان به جواب این دوست مان رسید.

فقط دو نکته:
1. کاربر تازه کار باید در کنار لینوکس خود حتما ویندوز یا vista داشته باشد تا بتوان به رسیدن به جواب سوال این دوستمان niho کمک کرد.
2. دستوراتی که من به کاربر تازه کار می گویم، به هیچ وجه به سیستم او آسیب نمی رساند. فقط اندازه partion هایی نظیر swap یا / را مشحص می کند و هیچ خطیری ندارد.

لطفا یک کاربری که تازه کار با ubuntu را شروع کرده است و در زمان نصب گزینه اول یا سوم را برای partitioning انتخاب کرده است، اعلام آمادگی کند.

همیشه مدیران به شما کمک می کنند. یکبار هم شما کمک کنید. هم به مدیران و هم به کاربران تازه کار دیگر.

متشکرم.