انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چطور میزکارم رو عوض کنم؟  (دفعات بازدید: 2778 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 258
چطور میزکارم رو عوض کنم؟
« : 15 بهمن 1393، 10:03 ب‌ظ »
سلام دوستان
اگر بخوام کیزکارم رو از gnome به kde تغییر بدم باید چیکار کنم؟
و یک توضیح بدید لطفا که وقتی میزکار عوض میکنیم یعنی theme عوض کردیم؟
همواره تشکر میکنم از بهترین دوستانم، در انجمن اوبونتو فارسی که استادانه بنده علم آموختند.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : چطور میزکارم رو عوض کنم؟
« پاسخ #1 : 15 بهمن 1393، 10:19 ب‌ظ »
سلام
1) پیشنهاد میشه به جای نصب میزکار در کنار میزکار قبلی، از توزیعی استفاده کنین که میزکار دلخواهتون رو به صورت پیشفرض داشته باشه (مگه اینکه فقط واسه تست بخواهید نصب کنین. چون مسلما پایداری سیستمتون مثل قبلش نمیشه)  ;)
2) برای نصب KDE می تونی از دستور زیر استفاده کنی
sudo apt-get install kubuntu-desktop
or
sudo apt-get install kde-full
دستور اولی میزکار کوبونتو رو نصب می کنه که تر و تمیزتره
دستور دومی میزکار کامل KDE (که میشه 900مگ!) رو نصب می کنه.
3) نصب میزکار جدید یعنی در نهایت دو میزکار روی سیستم. یعنی با نصب میزکار جدید، قبلیه پاک نمیشه. موقع لاگین کردن دوتا Session هست که میتونی با میزکاردلخواهت لاگین کنی.
4) میزکار یعنی پوسته ی گرافیکی + نرم افزار های کاربردی. میزکار یعنی یه پوسته ی گرافیکی روی لینوکس متنی شما. که هر میزکار علاوه بر گرافیکی کردن اجزای اصلی گنو/لینوکس، برنامه های مخصوص به خودش هم داره.
تم جزء خیلی خیلی خیلی کوچکی از یه میزکار حساب میشه.
میزکار تم حساب نمیشه ولی با عوض کردن میزکار، تم و استایل های مخصوص به خودش رو لود میکنه  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 258
« پاسخ #2 : 15 بهمن 1393، 11:15 ب‌ظ »
خیلی ممنون از جواب جامعتون!؟
اما یک سوال، چطور باید میزکار فعلیم رو پاک کنم؟!!
و سوال بعدی اینکه اگر میزکار رو پاک کنم و دیگه هیچ میزکاری رو نصب نکنم چی میشه؟؟
همواره تشکر میکنم از بهترین دوستانم، در انجمن اوبونتو فارسی که استادانه بنده علم آموختند.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 15 بهمن 1393، 11:42 ب‌ظ »
خیلی ممنون از جواب جامعتون!؟
اما یک سوال، چطور باید میزکار فعلیم رو پاک کنم؟!!
و سوال بعدی اینکه اگر میزکار رو پاک کنم و دیگه هیچ میزکاری رو نصب نکنم چی میشه؟؟

خواهش میکنم. ;)
من یه بار گنوم رو پاک کردم و به فنا رفتم کلا.  :D دستورش الان یادم نیست. ولی پاک کردن گنوم یعنی پاک کردن اکثر نرم افزار هایی که روی توزیعت داری. چون نرم افزار های توزیعت در حقیقت مال همون میزکار گنوم هستن.
اگه میزکار رو پاک کنی باید کلا با رابط خط فرمان (ترمینال) کار کنی. چیزی به اسم پوسته ی گرافیکی نداری دیگه. سیستمت میشه مثل DOS (البته 1 میلیون برابر قوی تر از داس  ;D )
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت