انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مفید بودن فروم  (دفعات بازدید: 3704 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Moghan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
مفید بودن فروم
« : 27 بهمن 1393، 08:57 ب‌ظ »
پیش نهادهای یک تازه کار
پس از مدتی بیشتر سوالات تکراری می شوند.
256 پاسخ برای (کدام رابط گرافیکی؟ اوبونتو، کوبونتو، یا زوبونتو؟ )
برای یک موضوع مثلا گراب در جستجو 2730 مورد نتیجه پیدا می شود.

شاید بهتر باشد:
اگر دانش و تخصص بالایی دارید به جای جواب دادن به پرسش ها همان زمان را به نوشتن مقالات تخصصی اختصاص دهید.

و اگر میانه راه هستید دسته بندی و جمع آوری بهترین جواب ها

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ : مفید بودن فروم
« پاسخ #1 : 28 بهمن 1393، 12:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
پس از مدتی بیشتر سوالات تکراری می شوند.
سلام
خب این اغلب به این خاطر هست که یا کاربران جست و جو نمی کنند یا موتورهای جست و جو خوب کار نمی کنند یا کاربران کلیدواژه ی مناسب رو بلد نیستند یا... خلاصه مشکل توی جست وجو کردن هست. البته گاهی اوقات بحث چیز دیگری می شه یا یک مشکل جدید مطرح می  شه و... و نمی شه گفت اینکه چندهزارتا تاپیک درباره گراب هست پس سوالها غیرضروری است.
مقاله نوشتن هم فایده نداره چون معمولا کسی تمایل نداره که بخونه. یعنی کاربر می یاد می گه که: «من فقط می خوام mp3 پخش کنم. سریع و تند جواب بدید وگرنه من می گم لینوکس !بده!»
بدجوری این وسط گیر کردیم و راه برون رفتی  هم نیست!
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1393، 12:46 ب‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین farzane01

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
« پاسخ #2 : 28 بهمن 1393، 02:15 ب‌ظ »
سلام
با گذشت زمان و تغییراتی که توی نسخه های مختلف به وجود میاد، جواب بعضی از سوال ها هم کم و بیش تغییر میکنه.
از طرف دیگه یه تازه کار رو در نظر بگیرید که به قول آقای برهانی، بلد نیست خوب جست و جو کنه.
به نظر من خیلی خوبه که دوستان با حوصله،به سوالات تکراری هم جواب میدن و بیشتر اوقات توی جواب هاشون لینکی از تاپیک مشابه رو میذارن... با این کار اون تازه کار هم به مرور به این نتیجه میرسه که بیشتر سوالاتی که براش پیش میاد قبلا پرسیده شده.
روند خوبیه به نظرم.  :)
چیزی که یک نفر از ما بفهمد، همگی می فهمیم.
چیزی که یک نفر از ما یاد بگیرد، همه ی ما از آن سود می بریم.
ما اوپن سورس هستیم!

آفلاین Moghan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #3 : 28 بهمن 1393، 04:18 ب‌ظ »
منظورم کارهایی شبیه مقاله زیر هست

Concepts for C++0x
Jeremy Siek1

منابع فارسی کمی در این مورد وجود دارد.(ذهن ما به فارسی فکر می کند)

خواندن مستندات گنو (مثلا در مورد makefile) خیلی مشکل و گیج کننده هست.

در واقع یکی از مزیت های آزاد یا متن باز بودن بررسی و تغییر کدهاست که متاسفانه کارهای خیلی کمی در این باره انجام میشه

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #4 : 28 بهمن 1393، 08:32 ب‌ظ »
مقاله نوشتن هم فایده نداره چون معمولا کسی تمایل نداره که بخونه. یعنی کاربر می یاد می گه که: «من فقط می خوام mp3 پخش کنم. سریع و تند جواب بدید وگرنه من می گم لینوکس !بده!»
بدجوری این وسط گیر کردیم و راه برون رفتی  هم نیست!

سلام و خسته نباشید

اقا من خسته‌ام از بسکه دنبال کتاب و مقاله‌اینا گشتم چون به‌قول خودت سوالها فقط در مورد همون مورد خاص هستن ولی طبق نظر اساتید بهترین راه یاد گرفتن لینوکسجات همانا که کار کردن و به مشکل خوردن و دنبال راه‌حل گشتن است :D این تناقضها مشکل‌ساز و خسته کننده هستن :(
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1393، 02:53 ق‌ظ »
طبق نظر اساتید بهترین راه یاد گرفتن لینوکسجات همانا که کار کردن و به مشکل خوردن و دنبال راه‌حل گشتن است :D
نمی‌دونم کدوم اساتیدی چنین چیزی گفتند، ولی به نظر من این راه اشتباهه. راه درست خوندن کتاب و یادگرفتن تئوری هستش و بعد از اون کار کردن هستش. حالا اگر بعد به مشکل برخوردید، دنبال راه حل می‌گردید.

آفلاین KraToS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
    • KraToS . Ir
« پاسخ #6 : 29 بهمن 1393، 12:32 ب‌ظ »
البته اینم بگم من خودم تو یکی از پست هام از ادمین نقل قول گرفتم که تاپیک های قدیمی رو بالا نیار ! و خب اگه تاپیک قدیمی بالا نیاد باید تاپیک جدید زده بشه و ...
Information is POWER. But like all POWER, There are those who want to keep it for themselves.
- Aaron Swartz
1986-2013