انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Menu Show Delay in GNOME  (دفعات بازدید: 2301 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • www.innovation.iranblog.com
    • روباتیک و فن آوری های مرتبط
Menu Show Delay in GNOME
« : 05 مهر 1388، 02:48 ب‌ظ »
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان

مثله اینکه موجبات آزردگی خیلی از دوستان رو با ارسال تعداد زیادی سوال در یک تاپیک ایجاد کردم.  عذر خواهی من رو بپذیرید. فکر میکردم این طوری راحت تره

از این به بعد هر سوال خودم رو در یک تاپیک جداگانه اعلان میکنم. نکته :  ممکنه پاسخ خیلی از این سوالات کاربردی نباشه اما هدف یادگیری و حتما یه روزی کاربردش پیدا میشه

سوال 1 ) ما در Micrsoft Windows XP و در مسیر HCU/Control Panel/Desktop  از Registry یک مقدار داریم تحت عنوان Menu Show Delay که هر چه کمتر باشه سرعت پدیدار شدن منوی Start بیشتر میشه . میخواستم بدونم اصلا یه چیزی شبیه Registry در ابونتو داریم یا اینکه کلا سیستم فرق میکنه و تنظیمات به صورت دیگری و در محل های متفاوتی ذخیره میشه ؟ اگه داریم تنظیمات مربوط به Menu Show Delay در کجاست و چطور میشه اون رو تغییر داد؟  آخه سیستمی که روش ابونتو نصب کردم یه کوچو لو سرعتش بالاست..!! (گرافیک 64 ، CPU= 2 ، رم 256)

با سپاس فراوان
روباتیک و فن آوری های مرتبط
www.innovation.iranblog.com

« آخرین ویرایش: 05 مهر 1388، 08:44 ب‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین milad-hero

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
  • There are solutions: Even to the hardest problems
پاسخ به: Menu Show Delay in GNOME
« پاسخ #1 : 05 مهر 1388، 07:23 ب‌ظ »
دقیقا مثل registry نه ولی ابزارهایی هستن که تنظیمات زیادی رو در اختیار کاربر قرار می‌دن.
مثل gconf-editor و ...
برای تغییر سرعت ظاهر شدن منوها به تنظیمات System->Preferences->CompizConfig Settings Manager برو.
بعد قسمت Animations رو انتخاب کن. حالا از بخش Open Animation که مربوط به زمان و شکل ظاهر شدن بخش‌های
 مختلف ظاهر گرافیکی گنومه گزینه‌ای رو پیدا کن که Window Match ش شامل لغت Menu باشه. روش کلیک کن و Edit رو بزن.
توی این پنجره، قسمت duration مربوط به سرعت نمایش منو هستش و اگه کمش کنی سرعت نمایشش بیشتر میشه.
یا می‌تونی Menu رو از قسمت Window Match حذف کنی تا منو سریع و بدون هیچ افکتی ظاهر بشه.

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • www.innovation.iranblog.com
    • روباتیک و فن آوری های مرتبط
پاسخ به پاسخ میلاد
« پاسخ #2 : 05 مهر 1388، 08:46 ب‌ظ »
کار شما اصلا درسته !  \\:D/

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #3 : 05 مهر 1388، 10:25 ب‌ظ »
دقیقا مثل registry نه ولی ابزارهایی هستن که تنظیمات زیادی رو در اختیار کاربر قرار می‌دن.
مثل gconf-editor و ...
برای تغییر سرعت ظاهر شدن منوها به تنظیمات System->Preferences->CompizConfig Settings Manager برو.
بعد قسمت Animations رو انتخاب کن. حالا از بخش Open Animation که مربوط به زمان و شکل ظاهر شدن بخش‌های
 مختلف ظاهر گرافیکی گنومه گزینه‌ای رو پیدا کن که Window Match ش شامل لغت Menu باشه. روش کلیک کن و Edit رو بزن.
توی این پنجره، قسمت duration مربوط به سرعت نمایش منو هستش و اگه کمش کنی سرعت نمایشش بیشتر میشه.
یا می‌تونی Menu رو از قسمت Window Match حذف کنی تا منو سریع و بدون هیچ افکتی ظاهر بشه.
رجیستری در ویندوز یک فایل (شایدم چند تا) که دارای مدیریت خاصی است که شما میتونید مثلا با regedit تغییرات تو اون ایجاد کنید.
و من فکر می کنم رجیستری در زمان قدیم تر (windows 95) به این دلیل به وجود اومد که سرعت دسترسی به دیسک پایین بود و همچنین سیستم فایل ویندوز به دلیل نداشتن  قابلیت مرتب چیندن فایل ها در دیسک ( به همین دلیل defrag در ویندوز وجود دارد) مجبور بود همه ی تنظیمات سیستم را در یک فایل قرار دهد و اون فایل رو در هنگام بوت در حافظه سیستم لود کند تا برای اجرای هر برنامه به دیسک برای خواندن تنظیمات مراجعه نشود.
تا اونجایی که من می دونم در گنو/لینوکس تنظیمات شخصی کاربر در زیر شاخه ی کاربر (/home/UserName) قرار دارد و تنظیمات سیستمی در زیرشاخه etc در روت قرار دارد.
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین foad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
کمک
« پاسخ #4 : 06 مهر 1388، 11:06 ق‌ظ »
سلام.من به تازگی تصمیم گرفتم سیستم عامل لپ تاپم رو اوبونتو کنم و یه ورژن 9.04 گرفتم.وقتی که ل تاپ رو روشن میکنم اوبونتو میاد بالا اما تو صفحه ی اول که باید یوزر نیم و پسوورد بزنم هیچ دکمه ای کار نمیکنه و موس هم غیر فعاله.بعد باید یه بار برم تو ویندوز و بعد از بالا اومدن ویندوز یه ری استارت کنم تا بعد موس اوبونتو فعال بشه.نمیدونم باید چی کار کنم یا کدوم قسمت رو باید بخونم تا جواب سوالم رو بگیرم.ممکنه لطفا راهنماییم کنید؟ ???

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
پاسخ به: کمک
« پاسخ #5 : 06 مهر 1388، 12:36 ب‌ظ »
سلام.من به تازگی تصمیم گرفتم سیستم عامل لپ تاپم رو اوبونتو کنم و یه ورژن 9.04 گرفتم.وقتی که ل تاپ رو روشن میکنم اوبونتو میاد بالا اما تو صفحه ی اول که باید یوزر نیم و پسوورد بزنم هیچ دکمه ای کار نمیکنه و موس هم غیر فعاله.بعد باید یه بار برم تو ویندوز و بعد از بالا اومدن ویندوز یه ری استارت کنم تا بعد موس اوبونتو فعال بشه.نمیدونم باید چی کار کنم یا کدوم قسمت رو باید بخونم تا جواب سوالم رو بگیرم.ممکنه لطفا راهنماییم کنید؟ ???
فکر نمی‌کنم این سوال ارتباطی به این topic داشته باشه. لطفا سوال رو در قسمت مربوطه مطرح کنید.
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
« پاسخ #6 : 06 مهر 1388، 12:37 ب‌ظ »
دوست خویم برای اینکه زودتر بجواب برسی یه تاپیک جدید واسه مشکلت بزن

اینجوری هم نظم بیشتر میشه و بقیه میتونند در مشکلات مشابه راهنمایی بگیرن و هم دوستان استاد راحت ترند و میان و جواب میدن

------------

مصطفی جان ارسال جفتمون همزمان شد

ببخشید