انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: Nvidia vs ATI  (دفعات بازدید: 4906 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
Nvidia vs ATI
« : 19 شهریور 1388، 07:19 ب‌ظ »
نتیجه یک تستی که انجام دادم:

- سیستم اول:
Notebook  -  hp dv6 1225
VGA : RadeonHD 4650 - 1 Gb
driver: Ati Catalyst 9.8
Ram: 4 Gb ddr2

- سیستم دوم:
Desktop
VGA : Nvidia Geforce 9400 GT - 1 Gb ram
driver: nvidia 185.18.36
Ram: 2 Gb ddr2

- هر دو سیستم: Kubuntu 9.04 + KDE 4.3.1 + تمامی آپدیت ها

نتیجه ی تست glxgears

سیستم اول: ۲۰۰۰ FPS
سیستم دوم: ۴۸۰۰ FPS

- در ضمن سیستم اول مشکلاتی داره که توی دومی وجود نداره ! مثلا بعد از هر بار ریست افکت ها غیر فعال میشن و باید به صورت دستی فعال بشن.
- با وجود اینکه RadeonHD 4650 به مراتب از Nvidia Geforce 9400 قوی تره ولی در لینوکس نصف کارایی اون رو هم نداره !
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1388، 08:43 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
Nvidia vs ATI
« پاسخ #1 : 19 شهریور 1388، 09:06 ب‌ظ »
نتیجه یک تستی که انجام دادم:

- سیستم اول:
Notebook  -  hp dv6 1225
VGA : RadeonHD 4650 - 1 Gb
driver: Ati Catalyst 9.8
Ram: 4 Gb ddr2

- سیستم دوم:
Desktop
VGA : Nvidia Geforce 9400 GT - 1 Gb ram
driver: nvidia 185.18.36
Ram: 2 Gb ddr2

- هر دو سیستم: Kubuntu 9.04 + KDE 4.3.1 + تمامی آپدیت ها

نتیجه ی تست glxgears

سیستم اول: ۲۰۰۰ FPS
سیستم دوم: ۴۸۰۰ FPS

- در ضمن سیستم اول مشکلاتی داره که توی دومی وجود نداره ! مثلا بعد از هر بار ریست افکت ها غیر فعال میشن و باید به صورت دستی فعال بشن.
- با وجود اینکه RadeonHD 4650 به مراتب از Nvidia Geforce 9400 قوی تره ولی در لینوکس نصف کارایی اون رو هم نداره !
نرم‌افزار glxgears ارزش چندانی در سنجش قدرت گرافیکی نداره. برای اطلاعات بیشتر:
http://wiki.cchtml.com/index.php/Glxgears_is_not_a_Benchmark
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
پاسخ به: Nvidia vs ATI
« پاسخ #2 : 19 شهریور 1388، 09:56 ب‌ظ »
به نظر من تجربه شخصی یک چیز دیگست و از هر بنچ مارکی قویتره  ;) تمام تجربه من میگه NVidia یچی دیگست (ایکاش درایوراش اوپن سورس بود  :( )

حتی یکی ازملاک های من در زمان خرید لپتاپم همین مارک چیپست کارتگرافیک بود  :o
NVidia + برد ASUS چه شود  8)
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
« پاسخ #3 : 19 شهریور 1388، 10:13 ب‌ظ »
اگه نظر منو بخواهید
1-AMD,ATI
Intel,Nvidia-2

من که با ترکیب اولی خیلی حال میکنم
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #4 : 19 شهریور 1388، 10:45 ب‌ظ »
به نظر من تجربه شخصی یک چیز دیگست و از هر بنچ مارکی قویتره  ;) تمام تجربه من میگه NVidia یچی دیگست (ایکاش درایوراش اوپن سورس بود  :( )

بله کاملا درسته ! سیستم اول رو چند روزه دارم باهاش کار می کنم و سیستم دوم که سیستم خودم هست حدود ۶ ماهه دارم کار می کنم. ملاک من فقط glxgears نبوده !
من تعصبی نسبت به هیچ کدوم از کارت های گرافیک ندارم ولی در حال حاضر تجربه ی کار در لینوکس با Nvidia بهتره نسبت به بقیه مخصوصا ATI ...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #5 : 20 شهریور 1388، 12:20 ق‌ظ »
سلام دوستان نبودمو  :oops: و بشدت گرفتارم  :(

و اما حسین جان یه اشتباه  ??? اونم اینکه کارتهای گرافیک دو شرکت NVIDIA و ATI دو نسخه در برخی چیپها دارند
این برخی یعنی اونایی هستند که برای لپ تاپ هم عرضه میشن

حالا برای مثال تو در اینجا یه چیپ ضعیف لپ تاپی ( نسخه موبایلی ) رو با یه چیپ توی پی سی مقایسه کردی که اصلا مقایسه درستی بهت نمیده
باید همون کارت نسخه دسکتاپیشو داشته باشی تا بتونی مقایسه کنی در بهترین حالت رو یه سیستم که هر بار با یکی از این دو تا کارت تست بشه نه اینجوری چیپ موبایلی رو با نوع خودش تست میکنند مثلا در این مورد صرفا باید با 9400m GT تست بشه یا اینکه پی سی ثابت باشه و با کارت 4650 نسخه پی سی تست بشه

ATI Radeon HD 4650 امتیاز 1814 و NVIDIA GeForce 9400 GT امتیاز 712 در اینجا هر دو نسخه دسکتاپ بوده و تست شده تو نرم افزار 3DMark06

;)

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!
« پاسخ #6 : 03 مهر 1388، 01:43 ب‌ظ »
سلام دوستان نبودمو  :oops: و بشدت گرفتارم  :(

و اما حسین جان یه اشتباه  ??? اونم اینکه کارتهای گرافیک دو شرکت NVIDIA و ATI دو نسخه در برخی چیپها دارند

حالا برای مثال تو در اینجا یه چیپ ضعیف لپ تاپی ( نسخه موبایلی ) رو با یه چیپ توی پی سی مقایسه کردی که اصلا مقایسه درستی بهت نمیده
باید همون کارت نسخه دسکتاپیشو داشته باشی تا بتونی مقایسه کنی در بهترین حالت رو یه سیستم که هر بار با یکی از این دو تا کارت تست بشه نه اینجوری چیپ موبایلی رو با نوع خودش تست میکنند مثلا در این مورد صرفا باید با 9400m GT تست بشه یا اینکه پی سی ثابت باشه و با کارت 4650 نسخه پی سی تست بشه

ATI Radeon HD 4650 امتیاز 1814 و NVIDIA GeForce 9400 GT امتیاز 712 در اینجا هر دو نسخه دسکتاپ بوده و تست شده تو نرم افزار 3DMark06

;)
موافقم
من هم به همه دوستان AMD و ATI رو پیشنهاد می کنم. اگه سیستم خنک کننده‌ی خوبی دارید بهترین انتخاب برای شماست هم قیمت مناسب و هم سرعت بالاتر اما همیشه توجه داشته باشید که ترکیب سخت افزار ها هم همیشه باید با دقت انجام بشه. یه زمانی بود که کاربران بخاطر پایداری بیشتر Intel و Nvidia رو انتخاب میکردند اما در حال حاضر هر دو گزینه دارای پایداری برابری هستند.

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
« پاسخ #7 : 03 مهر 1388، 03:17 ب‌ظ »

قطعا همين طوره كه حسن جان ميگن

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #8 : 03 مهر 1388، 04:30 ب‌ظ »
سلام دوستان نبودمو  :oops: و بشدت گرفتارم  :(

و اما حسین جان یه اشتباه  ??? اونم اینکه کارتهای گرافیک دو شرکت NVIDIA و ATI دو نسخه در برخی چیپها دارند

;)

حسن جان حق با شماست ! صحبت شما رو تایید می کنم.

در مورد دوستانی که میگن ATI به اندازه ی Nvidia پایداره , حرفشون رو رد نمی کنم ولی من و حداقل یک نفر دیگه که میشناسمش توی KDE با ATI مشکل پایداری داریم (حتی با درایور 9.9 ) در حالی که با Nvidia مشکلی وجود نداره ...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #9 : 03 مهر 1388، 06:27 ب‌ظ »
در مورد پایداری بالای ان ویدیا موافقم  :)