انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: عدم شناسایی هارد اکسترنال  (دفعات بازدید: 7267 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
عدم شناسایی هارد اکسترنال
« : 29 اردیبهشت 1389، 07:55 ق‌ظ »
سلام

من یه هارد اکسترنال WD My Passport 320 دارم تو ۹٫۱۰ مشکلی نداشتم دیروز ۱۰٫۴ رو نصب کردم الان هر کاری می کنم این هارد رو شناسایی نمی کنه حتی تو شاخه media هم اثری ازش نیست
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
پاسخ به: عدم شناسایی هارد اکسترنال
« پاسخ #1 : 29 اردیبهشت 1389، 09:20 ق‌ظ »
شما از یه فایل منجر  دیگه استفاده کن صد در  صد حل میشه. یا باید fstab کنی و یا اینکه قید ناتیلوس  رو بزنی .

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #2 : 29 اردیبهشت 1389، 09:45 ق‌ظ »
مگه ویرایش fstab چقدره سخته که می‌خواید file manager خودتون رو عوض کنید؟!
من که همیشه بعد از نصب اوبونتو، یکی از اولین کارهایی که می‌کنم ویرایش fstab هست، چون اینطوری درایوها توی مسیرهای دلخواه خودم مونت میشن و موقع بوت هم اتوماتیک مونت میشن و لازم نیست روی هر درایو کلیک کنم و پسورد وارد کنم تا مونت بشه!

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #3 : 29 اردیبهشت 1389، 11:16 ق‌ظ »
مگه ویرایش fstab چقدره سخته که می‌خواید file manager خودتون رو عوض کنید؟!
من که همیشه بعد از نصب اوبونتو، یکی از اولین کارهایی که می‌کنم ویرایش fstab هست، چون اینطوری درایوها توی مسیرهای دلخواه خودم مونت میشن و موقع بوت هم اتوماتیک مونت میشن و لازم نیست روی هر درایو کلیک کنم و پسورد وارد کنم تا مونت بشه!
برای پارتیشن های خود هارد دیسک ( نه  هارد خارجی ) هم به روشی که دوستمون گفت میتونید اونها رو متصل کنید هم وقتی که دارید اوبونتو رو می نصبید ، در اونجا به قسمت پارتیشن بندی می تونید اونها رو متصل کنید تا همیشه موقع شروع کار سیستم متصل بشن
در ضمن ویرایش فایل fstab فکر نکنم زیاد سخت باشه ، من تا حالا بهش برخورد نکردم چون با روش بالا پارتیشن هام رو متصل میکنم ولی پیشنهاد میکنم اگه نتونستی حلش کنی محتویات فایل  fstab رو  بگذاری تا کمکت کنیم  ;)

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #4 : 29 اردیبهشت 1389، 12:02 ب‌ظ »
می تونی  با pacman درایوها رو لود کنی  بعد از natilus استفاده کنی. اگه دراو هات هم زیاد نیست و یک پارتیشن داری fstab کنی خیال خودتو راحت کردی.

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #5 : 29 اردیبهشت 1389، 12:30 ب‌ظ »
از راهنمایی همه سپاس گذارم.
اما مشکل اینه که در این هارد رو موقعی که متصل هست تو dev هم ندارم برنامه Disk Utility رو هم که اجرا می کنم اصلا شناسایی نمی کنه.
در حالی که فلش ها این مشکل رو ندارن. این هارد جایی دیگه رو 9.10 جواب میده  ](*,)
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )