انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کی این اواخر پلاسما تست کرده؟! این دوتا خیلی به هم نزدیک شدن، پلاسما و گنوم :)  (دفعات بازدید: 4268 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
به تازگی پلاسما نصب کردم و نکته جالب این بود که قابلیت های گنوم، در پلاسما هم بود! مثل دشبورد (همون که موس رو مبریم بالا- سمت چپ دسکتاپ گنوم) یا قابلیت متا+S در گنوم/یونیتی.

پنل رو که بردم بالا و پلانک نصب کردم. انگار گنوم بود.
و kwin_X11 هم طراحیش برام جذاب بود.

از این تجربه راضی ام. همین وقت خواستم بگم چه حسی با پلاسما داشتم.

مشکلات فعلیم:
- یکیش تقویمه که گویا در kde قدیم  ها هجری شمسی خودش داشته اما این پلاسما نداره!
- با Alt+Space برای اجرای برنامه ها راحت نیستم. باز که میشه زوری می مونه تا با موس ببندی یا حتما برنامه اجرا کنی. طراحیش طوریه که توی دید نیست.
- بعضی برنامه هاش تنظیمات چندانی ندارند مثل پلیر دراگون. برعکس اینی که همه می گفتن سیستم kde  خیلی کانفیگ پذیره
- منوی پلاسما خیلی بی استفاده است. حتی یکبار هم بهش رجوع نکردم!

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
- یکیش تقویمه که گویا در kde قدیم  ها هجری شمسی خودش داشته اما این پلاسما نداره!

این مشکل توی همین انجمن حل شد سرچ کن !

خب شما کدوم نسخه را داری ؟؟؟

نسخه های 5.1 و 5.2 و 5.3 و 5.3.1 خیلی باگ دارن و ناپایدارن شما بهتره که نسخه ی KDE Plasma 5.11.0 را داشته باشی  ;)
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1394، 12:13 ق‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
به تازگی پلاسما نصب کردم و نکته جالب این بود که قابلیت های گنوم، در پلاسما هم بود! مثل دشبورد (همون که موس رو مبریم بالا- سمت چپ دسکتاپ گنوم) یا قابلیت متا+S در گنوم/یونیتی.

مشکلات فعلیم:
- با Alt+Space برای اجرای برنامه ها راحت نیستم. باز که میشه زوری می مونه تا با موس ببندی یا حتما برنامه اجرا کنی. طراحیش طوریه که توی دید نیست.
- بعضی برنامه هاش تنظیمات چندانی ندارند مثل پلیر دراگون. برعکس اینی که همه می گفتن سیستم kde  خیلی کانفیگ پذیره
سلام
کِی‌دی‌ای منوهای مختلف داره. اگه خواستی یکی دیگه رو بزار.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه

مشکلات فعلیم:

سلام.
اولین نکته اینه که گنوم یه جورایی از KDE گرفته شده.
اون کُرنر سمت چپ بالا که آبی میشه و ... از قدیم بوده. جدید نیست.

پلاسما5 در حال توسعه هست. واسه همین هنوز خیلی چیزا نداره. پلاسما4 اگه تست می کردی، هیچ کمبودی نداشتی. پلاسما5 طبیعیه که چیز زیادی نداشته باشه.
کم بودن کانفیگ ها هم به خاطر در حال توسعه بودنشه.
منظورت از منو چیه؟ Kickoff؟؟ اونم به خاطر نسخه ی جدید، چیز زیادی نداره. ولی خب خیلی خوش دست شده.
گنوم 3.1x رو نباید با KDE5 مقایسه کنی. چون گنوم 3 دو سه ساله دارن توسعه ش میدن و به پختگی رسیده ولی KDE5 یک ساله که دارن توسعه ش میدن. پس مقایسه شون درست نیست.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
منظورت از منو چیه؟ Kickoff؟؟ اونم به خاطر نسخه ی جدید، چیز زیادی نداره. ولی خب خیلی خوش دست شده.

اره همین طوره خیلی بهتر شده نسخه های قبلیه کی دی ای را کار نکردم ولی از عکس میگم خیلی بهتر شده  :)
نقل‌قول

مگه میشه اصلا بدون کیک اف کار کرد ؟؟؟

ولی اگه این نوار پایینش را میگی, خب اره خیلی بده توی این یه مورد ویندوز بهتره, XFCE هم نوار خوبی نداره, نمیشه توش جا به جایی برنامه های ران شده را کرد  :)

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
کِی‌دی‌ای منوهای مختلف داره. اگه خواستی یکی دیگه رو بزار.
??? kde نیست. پلاسما. تنظیم تغییر منو در کدوم قسمته؟

نقل‌قول
این مشکل توی همین انجمن حل شد سرچ کن
این: http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=116596.0 ؟
من که نفهمیدم باید چکار کنم!!!  ::)

ورژن:  5.3.1
آخرین نسخه پایدار پلاسما هم 5.3.2 است.
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1394، 12:34 ق‌ظ توسط dorf »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
ورژن:  5.3.1

این را حتما ارتقاء بده  :)

نقل‌قول
من که نفهمیدم باید چکار کنم!!!  ::)

مهم نیست از این روش اقدام کن
sudo apt-add-repository ppa:183-amir/gahshomar
sudo apt-get update
sudo apt-get install gahshomar

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
اون کُرنر سمت چپ بالا که آبی میشه و ... از قدیم بوده. جدید نیست.

که سنت شکنی کردم و جابجاش کردم ;D چو ن پنل رو برده بودم بالا و با منو تداخل داشت
نقل‌قول
عکس پیوست

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
مهم نیست از این روش اقدام کن
sudo apt-add-repository ppa:183-amir/gahshomar
sudo apt-get update
sudo apt-get install gahshomar
شما تست کردی خودت روی پلاسما؟
چون خیلی از برنامه ها در sys-tray نمی رن، مثل دراپباکس و تلگرام!

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
شما تست کردی خودت روی پلاسما؟
چون خیلی از برنامه ها در sys-tray نمی رن، مثل دراپباکس و تلگرام!
+

من جزو طرفدار های سرسخت کی دی ای هستم ولی متاسفانه نمیتونم کی دی ای نصب کنم پس خودم امتحان نکردم اما دیدم عکس های این تقویم را که توی پلاسما 5 بود  :)

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331

یه بار دیگه هم Alt+Space  رو بزنید، بسته میشه. واسه من که اینطوریه. من این اواخر میزکارهای زیادی رو تست کردم. هیچ کدوم مثل یونیتی به دلم نمیشینه. تصمیم هم دارم یه کمی وقتم بازتر شد، پلاسما رو بذارم کنار و برگردم به همون یونیتی.

پلاسمای من بعضی وقتا فریز میشه و بدتر ازون، گاهی با موس که روی یه آیکون کلیک می کنم، اون آیکون ضمیمه میشه به پشت موس و تا یه جایی هم باهاش میاد (ویرایش: منظورم اون سبک خاصّ ژله ای باز کردن شورتکات یه برنامه که اتفاقا خوشگل هم هست، نیست).  :) دلیلش هم ناپایداری فعلی ویرایش ۵ پلاسما به اضافه ضعف سخت افزاری سیستمم هست که اصلا و ابدا واسم مهم نیستن. چون قراره زودتر برگردم به همون یونیتی. با یونیتی روی همین سیستم هیچکدوم ازین مشکلات رو نداشتم. :D
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1394، 01:39 ق‌ظ توسط Arcush »
pacman -Rs ubuntu

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
سلام دوستان
من هم با کلی ذوق پلاسمای ۵ رو توی کوبونتوی ۱۵.۰۴ امتحان کردم بخاطر تقویم شمسی که و باگ هایی که داشت کلی توی ذوقم خورد
برگشتم به ۱۴.۰۴ LTS که نسخه قدیمیه تا ۲۰۱۹ هم پشتیبانی میشه احتمالا تا اون موقع مشکلات پلاسمای ۵ هم حل میشه
به شما هم پیشنهاد میکنم اگه بیشتر جدید بودن نسخه به پایدار بودن اهمیت می دید شما هم ۱۴.۰۴ نصب کنید

از نظر شباهتش با گنوم فکر نمی کنم گرچه من خیلی با گنوم کار نکردم
ET

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
کسی آخرین نسخه از پلاسما را امتحان نکرده, نسخه 5.11 اگه کسی خودش امتحان کرده, پایدار هست یا نه ؟؟؟( توی اینترنت زیاد راجب رفع شدن باگ های  زیادی توی این نسخه خوندم کسی خودش تجربه نکرده؟؟ )

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
کسی آخرین نسخه از پلاسما را امتحان نکرده, نسخه 5.11 اگه کسی خودش امتحان کرده, پایدار هست یا نه ؟؟؟( توی اینترنت زیاد راجب رفع شدن باگ های  زیادی توی این نسخه خوندم کسی خودش تجربه نکرده؟؟ )
پلاسما نسخه 5.11 نداره! اخرین نسخه پلاسما 5.3.2 است
5.11 نسخه فریم ورک پلاسمای 5.3.2 است!

یه بار دیگه هم Alt+Space  رو بزنید، بسته میشه.
می دونم. اما وقتی با موس جای دیگه کلیک می کنیم باید بدونه منصرف شدیم و بسته بشه!

گاهی با موس که روی یه آیکون کلیک می کنم، اون آیکون ضمیمه میشه به پشت موس و تا یه جایی هم باهاش میاد
آره. برای منم این اتفاق خصوصا روی plank زیاد پیش میاد. دیگه حواسم به کلیک های موس هست که نکنه بعد از کلیک نگه دارم!
« آخرین ویرایش: 14 تیر 1394، 12:40 ق‌ظ توسط dorf »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
پلاسما نسخه 5.11 نداره! اخرین نسخه پلاسما 5.3.2 است
5.11 نسخه فریم ورک پلاسمای 5.3.2 است!

خب پایداره ؟؟