انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نمایش کلمات در فایرفاکس  (دفعات بازدید: 11662 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
مشکل نمایش کلمات در فایرفاکس
« : 19 آبان 1388، 03:47 ب‌ظ »
با سلام
من همه فونت های ویندوز  را تو kde نصب کردم تو خود فایر فاکس هم هر فونتی انتخاب میکنم باز سایت های فارسی خوب نشون داده نمیشه و  نمایش کلمات فارسی تو مرورگر جالب نبست
ممنون میشم کمک کنید

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: مشکل نمایش کلمات در فایرفاکس
« پاسخ #1 : 19 آبان 1388، 06:39 ب‌ظ »
یه فولدر با نام font. در پوشه خانگی یوزرتون درست کنید و تمام فونت های ویندوزی رو اونجا کپی کنید. بعد سیستم رو یک بار لوگ آت و لوگین کنید. در تنظیمات فایرفاکس فونت Tahoma یا فونت های دیگه رو انتخاب کنید ...

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 آبان 1388، 09:38 ب‌ظ »
یه فولدر با نام font. در پوشه خانگی یوزرتون درست کنید و تمام فونت های ویندوزی رو اونجا کپی کنید. بعد سیستم رو یک بار لوگ آت و لوگین کنید. در تنظیمات فایرفاکس فونت Tahoma یا فونت های دیگه رو انتخاب کنید ...

سلام حسین حان
آقا من تمام فونت ها را نصب کردم با خود فونت منیجر ویندوز و فونت هم توهوما هست ولی کلمات فارسی اصلا مثل توی ویندور نیست؟
ممنون میشم کمک کنید

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #3 : 19 آبان 1388، 11:35 ب‌ظ »
مطمئنید که در فایرفاکس و در فسمت تنظیمات فونت (Advanced) همه فونت ها رو تغییر دادید ؟
برای اینکه مطمئن بشید که همه فونت ها به خوبی نصب شده , بسته ی msttcorefonts رو از مخازن نصب کنید.

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 آبان 1388، 11:56 ب‌ظ »
مطمئنید که در فایرفاکس و در فسمت تنظیمات فونت (Advanced) همه فونت ها رو تغییر دادید ؟
برای اینکه مطمئن بشید که همه فونت ها به خوبی نصب شده , بسته ی msttcorefonts رو از مخازن نصب کنید.

با تشکرمن این هم نصب کردم که گفت نصبه البته
ببینید این تصویر را

همه فونت ها هم توهوما تنيظیم شده

راستی ممنون میشم آموزش آپدیت به ۳.۵.۵ فایر فاکس هم بفرمائید
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1388، 09:39 ب‌ظ توسط m e h d i »

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
« پاسخ #5 : 20 آبان 1388، 11:10 ق‌ظ »
برای نصب فونت ها، من هم راه بالا رو انجام دادم، نباید مشکلی باشه! (به نظر زوم کردی! Firefox Preferences رو باز کن و به بخش Content برو، ببین سایز فونت روی 16 قرار داره؟)
اما برای به روز رسانی فایرفاکس، اول، بسته جدید رو از سایت موزیلا دنلود کن و بعد در مسیر /home/username قرار بده. فرمان های زیر رو در ترمینال وارد کن:

if [[ ! -f /usr/bin/firefox ]]; then sudo apt-get update; fi && if [[ -e ~/.mozilla ]]; then cp -R ~/.mozilla ~/.mozilla.backup; fi && sudo tar -jxvf firefox-3*.tar.bz2 -C /opt && rm firefox-3*.tar.bz2 && sudo mv /opt/firefox/plugins /opt/firefox/plugins.backup && sudo ln -s /usr/lib/xulrunner-addons/plugins /opt/firefox/plugins && sudo dpkg-divert --divert /usr/bin/firefox.ubuntu --rename /usr/bin/firefox && sudo ln -s /opt/firefox/firefox /usr/bin/firefox1. فایرفاکس رو ببند.
2. کلیدهای Alt-F2 رو فشار بده
3. در دایلوگ Run تایپ کن gksudo firefox
4. فایرفاکس رو باز کن و از منوی Help گزینه Check for updates رو کلیک کن
5. بعد از آپدیت، فایرفاکس رو ببند.
6. فایرفاکس رو دوباره اجرا کن.

البته من فقط همین رو می دونستم، و شکل ظاهری برنامه تغییر نکرد. ولی در منوی help می تونی به روز شدن به نسخه جدید رو ببینی.
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1388، 11:18 ق‌ظ توسط جلال »

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 آبان 1388، 06:19 ب‌ظ »
اگر مشکل فونت حل نشد، فایرفاکس رو در ترمینال اجرا کن و پیغام ها رو اینجا قرار بده

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 20 آبان 1388، 08:38 ب‌ظ »
اگر مشکل فونت حل نشد، فایرفاکس رو در ترمینال اجرا کن و پیغام ها رو اینجا قرار بده

با تشکر فونت و سایز هم درسته ولی هنوز مشکل نمایش هست وقتی هم تو ترمینال مینویسم فایرفاکس که خوب مرورگر را باز میکنه؟ جه پیغامی را ؟
سپاس

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 20 آبان 1388، 09:23 ب‌ظ »
آقا مهدی یه سوال می پرسم، شاید خیلی ساده باشه، اما خوب چک کن، چون به نظرم راه دیگه ای نیست (این صفحه را هم ببین، http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11583.0.html). صفحه رو زوم نکردی؟!؛ یه صفحه وب باز کن، مثلا همین صفحه! بعد Ctrl+0 رو از صفحه کلید فشار بده (زوم صفحه ریست میشه)، ببین به حالت اول برمیگرده؟!

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 20 آبان 1388، 09:39 ب‌ظ »
آقا مهدی یه سوال می پرسم، شاید خیلی ساده باشه، اما خوب چک کن، چون به نظرم راه دیگه ای نیست (این صفحه را هم ببین، http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11583.0.html). صفحه رو زوم نکردی؟!؛ یه صفحه وب باز کن، مثلا همین صفحه! بعد Ctrl+0 رو از صفحه کلید فشار بده (زوم صفحه ریست میشه)، ببین به حالت اول برمیگرده؟!

ممنون جلال عزیز
اون صفحه که کمی زوم داشت ولی الان هم که زوم را معمولی کردم بازم فرقی تو نمایش نداره کلمات فارسی حالت بد هست مثل دستخط بچه دبستانی هستش ولی مثلا الان که تو vitrul box
سون را نصب کردم و صفحات را مبینم تو ویندوز عالیه ولی همون صفحه تو ابونتو اون طور نیست

این عکس جدید را ببنید:

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #10 : 20 آبان 1388، 10:16 ب‌ظ »
به جای Tahoma از یه فونت دیگه استفاده کن

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 20 آبان 1388، 11:12 ب‌ظ »
بخش Fonts و Advanced مرورگر فایرفاکس سیستم من

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #12 : 22 آبان 1388، 01:54 ق‌ظ »
فونت فایرفاکس رو دقیقا مشابه حالتی که در عکس زیر نشون دادم تنظیم کنید. فوق العاده میشه ... !

http://www.picestoon.com/out.php/i75927_Screenshot1.png

آفلاین منصور

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #13 : 14 آذر 1388، 09:59 ق‌ظ »
من بدون تغییر گزینه های Advanced تونستم فونت صفحات رو تغییر بدم.باید گزینه ی Default Font رو تغییر بدی.کاری به Advanced نداره.

تو Default Font رو تغییر بده.. همزمان با تغییر فونت فونت صفحات تغییر میکنه.هرکدوم دوست داری...

بدون نصب هیچ فونتی میتونی بکنیش مثل ویندوز...

آفلاین سامان

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #14 : 14 آذر 1388، 01:32 ب‌ظ »
تو جانتی هر وقت پکیج‌ها و فونت‌ها رو نصب می‌کردی خود به خود فونت‌های فارسی درست می‌شد (عین فونت nazli یا b nazanin نه فونت tahoma تو ویندوز) ولی حداقل برای من تو کارمیک این طوری نیست. ولی بالاخره تونستم مشکل رو حل کنم کافی هست که به Firefox Preferences بری و از Fonts & Colors تب Content روی Advanced کلیک کنی و از Font For گزینه‌ی Arabic رو انتخاب کنی و سپس قسمت Serif رو به Nazli (یا B nazanin) تغییر بدی:

با این کار فونت‌های فارسی عینه جانتی می‌شه. اینم چندتا نمونه: