انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نمایش دهنده شارژ اینترنت همیارنت (نسخه اندروید و ویندوز وگنو/لینوکس) نسخه جاوا اضافه شد!  (دفعات بازدید: 8932 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
چرا پسورد رو هش نمیکنی و بعد ذخیره کنی؟
این کار دو تا خوبی داره و اون اینه که اولا برگشت ناپذیره ( ینی هیشکی از رمز هش شده نمیتونه به رمز واقعی برسه ) و دوما اگرچه با دسترسی به رمز هش شده بازم با شرایطی میشه به سیستم وارد شد اما حداقلش اینه که رمز اصلی طرف لو نمیره چون ممکنه این رمز رو برای سرویس های دیگه ای هم استفاده کرده باشه

میتونی برا هش کردن رمز از توابع هشی مث MD5 ، SHA1 و یا SHA2 استفاده کنی. قبلش یه تحقیقی در مورد این توابع بکن چون هر کدوم از اینا یه رشته ای با اندازه ای ثابت رو به عنوان خروجی میدن. درکل به نظر من بهترین راه حل برای مورد شما اینه و از اول نباید الگوریتم خودتون رو مینوشتید
نظر منم اول هش بود ولی هش یک طرفه است یعنی قابلیت برگشت نداره . مثلا وقتی من پسورد رو هش میکنم دیگه نمیتونم برای بار بعدی اون رو به رشته تبدیل کنم و استفاده کنم.
هش موقعی بدرد میخوره که بخوای دوباره از کاربر پسورد رو بگیری و هش کنی و با هش قبلی مقایسه کنی.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
من یک سوال انحرافی دارم!
این همیارنت مگر چقدر مهم بوده که شما براش برنامه نوشتید؟! از سایتشون برمیاد فقط یک واسطه است!

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
من یک سوال انحرافی دارم!
این همیارنت مگر چقدر مهم بوده که شما براش برنامه نوشتید؟! از سایتشون برمیاد فقط یک واسطه است!
من به طور تفننی برنامه رو نوشتم  :D. تا کار خودم راحت تر بشه.بعد دیدم عه! این برنامه که کامل هست و همه میتونن ازش استفاده کنن و کار کاربرای دیگه خیلی راحت میشه.ولی شرکت همیارنت پیگیر نیست و حتی به خودش زحمت نداده که تستش کنه. :'(
منم گفت بزارم تو اینترنت تا همه استفاده کنن. ;D
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.