انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف ميز کار xfce و xubuntu  (دفعات بازدید: 9465 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : حذف ميز کار xfce و xubuntu
« پاسخ #15 : 13 شهریور 1394، 01:27 ب‌ظ »
مطالب خوبی نوشته بودی برای نصب درست XFCE ولی حیف یه 3 هفته ای دیر نوشتی ورگ بیچاره خیلی وقت آفلاینه نمیتونه ببینه  ;D ;D
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #16 : 13 شهریور 1394، 02:47 ب‌ظ »
مطالب خوبی نوشته بودی برای نصب درست XFCE ولی حیف یه 3 هفته ای دیر نوشتی ورگ بیچاره خیلی وقت آفلاینه نمیتونه ببینه  ;D ;D
خوش حالم که خوشتون اومد
واقعیتش اینه که من چهارشنبه رفتم خونه پدری، و اونجا می‌خواستم دبیان جسی رو با ویندوز ۷ شبکه کنم
که واقعا ناامید شدم، دبیان از حوصله من خارجه یعنی من خیلی حوصله سر و کله زدن با سیستم رو ندارم، جالبه هر جا رو دست می‌زدم خراش می‌کردم
بعد خیلی جالب بود، با اوبونتو لایو اومدم بالا و شاید ۲ تا ۳ مگ رو با چند کلیک دانلود کردم و شبکه انجام شد، جیگرم حال اومد
اون موقع بود که به عمق اینکه چرا با وجود دبیان باید از اوبونتو استفاده کنم پی بردم :دی (من مثل اون قدیما حوصله ور رفتن با سیستم رو ندارم)
خوب اوبونتو رو با برنامه‌های پیش‌فرضش دوست دارم، Xfce رو هم دوست دارم اما زوبونتو کلی برنامه پیش فرض داره که برای من بدون استفاده‌ان
فکر کردم چطوره یه Xfce حداقلی روی اوبونتو داشته باشم، یه خورده با اوبونتو بازی کردم این ارسال رو هم دیدم و حاوی مطالب خوبی بود و یه ایده بهتر از ایده خودم بهم داد و در نهایت به دستور مورد نظر رسیدم

ورگ هم ان‌شاءالله میاد
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #17 : 13 شهریور 1394، 06:05 ب‌ظ »
نقل‌قول
دستور زیر را بزن و دوباره امتحان کن :

sudo rm /var/lib/dpkg/lock
ممنون
این کد رو زدم و بعدش کد حذف دستکتاپ زوبونتو رو اجرا کردم. همه چیز حذف شد فقط هنوزم توی صفحه لاگین اسم دسکتاپ زوبونتو هستش ولی روش کلیک که میکنم ارور میده و هیچی بالا نمیاره.
ظاهرا اثراتش کامل حذف نشده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 14 شهریور 1394، 01:32 ب‌ظ »
پاید xfce4-session رو پاک کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #19 : 18 شهریور 1394، 04:14 ق‌ظ »
واقعیتش اینه که من چهارشنبه رفتم خونه پدری، و اونجا می‌خواستم دبیان جسی رو با ویندوز ۷ شبکه کنم
که واقعا ناامید شدم، دبیان از حوصله من خارجه یعنی من خیلی حوصله سر و کله زدن با سیستم رو ندارم، جالبه هر جا رو دست می‌زدم خراش می‌کردم
بعد خیلی جالب بود، با اوبونتو لایو اومدم بالا و شاید ۲ تا ۳ مگ رو با چند کلیک دانلود کردم و شبکه انجام شد، جیگرم حال اومد
اون موقع بود که به عمق اینکه چرا با وجود دبیان باید از اوبونتو استفاده کنم پی بردم :دی (من مثل اون قدیما حوصله ور رفتن با سیستم رو ندارم)

به این دلیل که اینجا به نوعی گفته بودم که شبکه در دبیان سخته، الآن می‌خوام حرفم رو اصلاح کنم
دبیان برای کسی که می‌خواد لقمه رو دور سر بپیچونه، واقعا سخته :دی

اینجا خیلی ساده مراحل شبکه در دبیان رو توضیح داده
http://linuxreview.ir/1392/09/setting-up-a-samba-server
فقط یه نکته رو ناقص گذاشته که نوشته، سرور خود را ری‌ستارت کنید و توضیحی نداده که
یعنی دستور زیر رو بزنید
sudo /etc/init.d/samba restart

---------
جالبه که لینکی که گذاشتم رو اون روز هم خونده بودم ولی نفهمیدم چی شد ولی امشب که دوباره خوندم فهمیدم چی شد :دی
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #20 : 18 شهریور 1394، 01:56 ب‌ظ »
پاید xfce4-session رو پاک کنی.
دستور حذفش رو وارد کردم ولی هنوزم (فقط) اسمش در صفحه لاگین وجود داره.
دستور دیگه ای هم لازمه؟

یه مشکل دیگه اینکه ظاهرا نصب xfce و xubuntu روی میز کار یونیتی هم تاثیر گذاشته.
مثلا زبان سیستم رو انگلیسی کرده و هرکاری میکنم فارسی نمیشه و چینش پوشه ها در دسکتاپ از سمت راست یه سمت چپ رفته. بعد از وارد کردن رمز و ورود به سیستم هم یه برنامه تایپ خود به خود وا میشه و اینکه کل محیط صفحه لاگین (و عکسی که معمولا موقع خاموش شدن سیستم نشون میده) تغییر کرده.

راهی داره که کلا به شرایط قبل از نصب میزکار زوبونتو برش گردوند؟
یچیزی مثل سیستم ریستور ویندوز