انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: آپدیت ابونتو ۱۰ به آخرین نسخه  (دفعات بازدید: 400 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین gonabad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
    • امنیت و هک
آپدیت ابونتو ۱۰ به آخرین نسخه
« : 31 امرداد 1394، 11:41 ق‌ظ »

سلام

من ابونتو ۱۰٫۰۴ دستکتاپ رو نصب کردم. حالا می خوام آپدیتش کنم به آخرین نسخه ابونتو چطور میشه آپدیتش کردم.

ضمناْ من virtualbox رو هم از ubuntu software center  نصب کردم اما نسخه ۳٫۱٫۶ رو نصب کرد- اما آخرین نسخه اش 5.0.2 می باشد- می خوام هرنرم افزاری رو از software center نصب می کنم آخرین نسخه اش نصب بشه...

باتشکر

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : آپدیت ابونتو ۱۰ به آخرین نسخه
« پاسخ #1 : 31 امرداد 1394، 12:04 ب‌ظ »
سلام.
اول بگو واسه چی ۱۰٫۰۴ نصب کردی؟
اگه میخوای آپدیتش کنی به ۱۴٫۰۴ باید یه بار آپدیتش کنی به ۱۲٫۰۴ و یه بار آپدیتش کنی به ۱۴٫۰۴.
و اگه بخوای آپدیتش کنی به ۱۵٫۰۴، باید یه بار آپدیتش کنی به ۱۲٫۰۴ و بعد یه بار آپدیتش کنی به ۱۴٫۰۴ بعد تیک توزیع LTS رو از تنظیمات برداری و بعد آپدیتش کنی به ۱۴٫۱۰ و بعد آپدیتی کنی به ۱۵٫۰۴  ](*,)

واسه همین پرسیدم. چرا ۱۰٫۰۴ نصب کردی؟  ;D

بهترین راهش اینه که ۱۴٫۰۴ یا ۱۵٫۰۴ رو دانلود کنی و نصب کنی. آپدیت کردنش اصلا پیشنهاد نمیشه.
دلیل اینکه ویرچوال باکس اونجا نسخه ش ۳ هست، اینه که ۱۰٫۰۴ دیگه ساپورت نمیشه. مسلما آپدیتی هم براش نمیاد. قرار نیست یه برنامه تا ابد واسه یه نسخه آپدیت بده. چون وقتی پشتیبانی اون نسخه تموم میشه، توسعه دهنده هم مجبور نیست آپدیت بده به سیستم عاملی که دیگه به کار نمیاد.
پس اگه میخوای آخرین نسخه ی ویرچوال باکس رو داشته باشی، باید جدیدترین نسخه ی اوبونتو رو هم داشته باشی.
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1394، 12:07 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : آپدیت ابونتو ۱۰ به آخرین نسخه
« پاسخ #2 : 31 امرداد 1394، 12:35 ب‌ظ »
۱۰.۰۴ که مربوط به قرون وسطاست! شما باید ۱۵.۰۴ رو نصب کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن