انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: میخوام اوبنتو رو حذف و کالی رو نصب کنم  (دفعات بازدید: 1817 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
سلام دوستان خسته نباشید من به دنبال بعضی از نرم افزار های اسکنر بودم و برای همین تصمیم به نصب لینوکس گرفتم...اما متاسفانه نسخه از لینوکس رو برای نصب انتخاب کردم که فاقد این اسکنر هاست...میخواستم بپرسم میتونم اوبنتو رو پاک کنم و کالی که شامل اسکنر های قویه رو به جاش نصب کنم؟؟؟اگر این امکان وجود داره بهم بگین...و یا اگر میشه به راحتی اسکنر های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کرد یکتون به طور کامل آموزشش رو بهم بده...سایت های خارجی زیادی رفتم ولی موقع نصب اون ها با ارور هایی مواجه شدم...ممنون میشم کمکم کنید :)
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1394، 10:52 ق‌ظ توسط hamid_75 »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
بک ترک دیگه پشتیبانی نمیشه . و بهتر هستش بجای نصب توزیع هایی مثل کالی و بک ترک و ... یک توزیع مادر مثا اوبونتو یا دبیان و یا ... داشته باشید .
اگر هم به اون ابزار ها نیاز دارید ، میتونید روی اوبونتو نصبش بکنید .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
پاسخ : میخوام اوبنتو رو حذف و کالی رو نصب کنم
« پاسخ #2 : 01 بهمن 1394، 10:55 ق‌ظ »
خب میشه بگین چطوری نصبشون کنم روی اوبونتو؟؟؟؟

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 01 بهمن 1394، 11:06 ق‌ظ »
میتونید ابزار مورد نظرتون رو داخل مخازن اوبونتو جست و جو کنید و اگر داخل مخازن نبود ، از سایت مربوط دانلود و نصبش کنید .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 01 بهمن 1394، 11:10 ق‌ظ »
من گشتم دنبال اون ابزار ها اما نمیتونم درست و دقیق نصبشون کنم...توی ترمینال دستورایی که مینویسم با ارور رو برو میشم...

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #5 : 01 بهمن 1394، 11:45 ق‌ظ »
اول باید ببینی هدفت چیه :)
۱- دنبال یه چیز سرگرمی (اسباب بازی) هستی و میخوای باهاش وقت بگذرونی؟
جواب : کالی نصب کن

۲- میخوای هک و امنیت رو یاد بگیری و یه متخصص امنیت خوب بشی و نه اینکه مردم آزاری کنی و وای فای همسایه رو هک کنی و ...
جواب : با حوصله وقت بذار و از پایه یاد بگیر! و چون میخوای با گنو/لینوکس کار کنی از پایه اون رو یاد بگیر. به وبسایت های آموزشی مراجعه کن . دوره های ویدیویی جادی رو ببین و ...
وقتی پیغام خطا میگیری سعی کن سرچ کنی و ببینی مشکل از کجاست و حلش کنی نه اینکه توزیع عوض کنی :)

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 01 بهمن 1394، 12:23 ب‌ظ »
مردم آزاری چیه دوست عزیزم...من دانشجو هستم و پروژم رو کار با ابزار اسکنر و امنیت باید ارائه بدم...میخوام اصولی یاد بگیرم...میشه یه منبع خوب بهم بگین تا بتونم راحت مطالب پیرامون نفوذ و امنیت رو در لینوکس و...نقاط قوت و ضعف و همچنین کاربرد پلوئید ها (نه برای خراب کاری) کاربرد های مفیدشون و... رو از پایه و اساس یاد بگیرم؟؟؟نمیخوام هکر بشم...میخوام به عنوان یک دانشجو مقاله عالی در مورد نفوذ و امنیت(تحت تمام سیستم عامل ها) بنویسم و اون رو ارائه بدم ...
========================
امیدوارم تونسته باشم درست توضیح داده باشم که بتونین کمکم کنید

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 01 بهمن 1394، 12:33 ب‌ظ »
کتابی نیستش که مباحث نفوذ و امنیت رو در تمام سیستم عامل ها گفته باشه !!!
شما باید با شبکه ، مفاهیم سیستم عامل ها (که قطعا همشون مثل هم نیستند) ، ابزار های لینوکس و ... رو جدا یادبگیرید تا به هدفتون برسید .
خلاصه نمیشه یک شبه یک مقاله ی عالی (!) برای تمام سیستم عامل ها (!) نوشت .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #8 : 01 بهمن 1394، 12:48 ب‌ظ »
مردم آزاری چیه دوست عزیزم...من دانشجو هستم و پروژم رو کار با ابزار اسکنر و امنیت باید ارائه بدم...میخوام اصولی یاد بگیرم...میشه یه منبع خوب بهم بگین تا بتونم راحت مطالب پیرامون نفوذ و امنیت رو در لینوکس و...نقاط قوت و ضعف و همچنین کاربرد پلوئید ها (نه برای خراب کاری) کاربرد های مفیدشون و... رو از پایه و اساس یاد بگیرم؟؟؟نمیخوام هکر بشم...میخوام به عنوان یک دانشجو مقاله عالی در مورد نفوذ و امنیت(تحت تمام سیستم عامل ها) بنویسم و اون رو ارائه بدم ...
========================
امیدوارم تونسته باشم درست توضیح داده باشم که بتونین کمکم کنید
به خاطر برداشت اشتباه عذر خواهی میکنم :)
این مدت خیلی دوستان نوجوان کالی دوست و شیطون! توی گروه تلگرام انجمن و خود انجمن زیاد شده و باعث شد من قضاوت اشتباه کنم که امیدوارم ببخشید :)

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 01 بهمن 1394، 01:08 ب‌ظ »
خواهش میکنم دوست عزیزم...من کلا از ترم اولم در مورد لینوکس میدونستم اما باور کنید تا الان برای نصب اون قصد نکرده بودم...امروزه تو دنیای برنامه نویسی امنیت برنامه ها هم مورد بحثه...حالا موضوع پروژم رو حفظ امنیت با لینوکس انتخاب کردم...امیدوارم بتونم تو این زمینه مطالب کافی دست گیرم بشه...ولی راستی یتش با وارد شدن به دنیای لینوکس و رو برو شدن با محیط یونیتی یه جورایی علاقه مند شدم به یاد گرفتنش....
===============================================================================================
پ.ن: جناب امیرصمیمی بنده چیزی رو به دل نگرفتم از شما...من حس کردم ابزار کارم رو که نیاز داشتم برای تکمیل مقالم اشتباه نصب کردم برای همین دنبال این بودم که برم سراغ کالی یا بک ترک(گفتم که من در مورد لینوکس میدونستم اما در مورد توضیع های اون اطلاعی نداشتم).با راهنمایی شما جناب امیرصمیمی توی همین نسخه از توضیع کارم رو ادامه میدم و در مورد مقالم تحقیق میکنم :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #10 : 01 بهمن 1394، 03:59 ب‌ظ »
اگر دوست داری در این زمینه کار کنی، قدم اول اینه که سراغ توزیع‌هایی مثل Kali نری. قدم بعدی یادگیری پایه‌ای گنو-لینوکس (یا سیستم‌عاملی که می‌خوای روش کار کنی) هستش، بعد هم یادگیری پایه‌های شبکه. وقتی که به خوبی پایه‌های شبکه رو یاد بگیری، می‌تونی با خوندن مقالات علمی به چیزهای دیگه هم برسی.

آفلاین mr.hamid reza

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 01 بهمن 1394، 04:06 ب‌ظ »
ممنونم از راهنماییتون nixoeen
در حال حاظر دارم به فرمایش شما و دوست عزیزمون جناب امیرصمیمی عمل میکنم :)

آفلاین arvinall

• Full Member
  • *
  • ارسال: 160
  • http://arvinall.github.io
    • ALL's Rhythmic Prose
« پاسخ #12 : 02 بهمن 1394، 06:27 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید من به دنبال بعضی از نرم افزار های اسکنر بودم و برای همین تصمیم به نصب لینوکس گرفتم...اما متاسفانه نسخه از لینوکس رو برای نصب انتخاب کردم که فاقد این اسکنر هاست...میخواستم بپرسم میتونم اوبنتو رو پاک کنم و کالی که شامل اسکنر های قویه رو به جاش نصب کنم؟؟؟اگر این امکان وجود داره بهم بگین...و یا اگر میشه به راحتی اسکنر های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کرد یکتون به طور کامل آموزشش رو بهم بده...سایت های خارجی زیادی رفتم ولی موقع نصب اون ها با ارور هایی مواجه شدم...ممنون میشم کمکم کنید :)

How to Auto Install All Kali Linux Tools Using “Katoolin” on Debian/Ubuntu
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1394، 06:29 ب‌ظ توسط arvinall »