انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بوت نشدن فلش (حل شد)  (دفعات بازدید: 2002 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 258
بوت نشدن فلش (حل شد)
« : 01 بهمن 1394، 01:14 ق‌ظ »
سلام بچه ها
من الان اوبونتو xfce دارم و دیگه هیچی os دیگه ای ندارم روی سیستم ام ! حالا جریان اینه که میخوام kde نصب کنم (اوبونتو Kde) و میخوام کلا xubuntu رو پاک کنم. قبلن ها که مثلا میخواستم اینکار رو کنم و مثلا یه distro دیگه نصب کنم کاری نداشت دکمه ی بوت رو روی سیستم ام میزدم قبل بالا اومدن grub بعد میرفتم روی فلش و بوت میکنم و اوکی میشد. اما جریان الان اینه که من فلش ام bootable شده اما دکمه ی بوت سیستم ام کار نمیکنه. قبلا با دکمه ی vaio بوت میکردم (وایو یه دکه ی روی لپ تاپ من ) لپ تام ام سونی هستش.
نمیدونم چرا اینجوری شده. هر دکمه ی دیگه ای رو هم میزنم یا xubuntu بالا میاد یا گراب ام بالا میاد. اصلا اون قسمتی که ازت میخواد فلش رو بوت کنم یا مثلا دی وی دی رام رو بوت کنم نمیاد اصلا!‌

بچه ها پیشنهاد لطفا! چیکار کنم!؟
« آخرین ویرایش: 10 بهمن 1394، 02:32 ق‌ظ توسط Thomson »
همواره تشکر میکنم از بهترین دوستانم، در انجمن اوبونتو فارسی که استادانه بنده علم آموختند.

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
پاسخ : بوت نشدن فلش
« پاسخ #1 : 05 بهمن 1394، 01:37 ق‌ظ »
بچه ها یه راهنمایی یه نظری چیزی!!..
قدیما یه نفر بود که لینک میداد وقتی میگفتی متوجه نشدم تیکه مینداخت < مطمئنی نگاه نکردی؟؟!
الان همون هم نیست؟!
نظر بدین بچه ها :)
همواره تشکر میکنم از بهترین دوستانم، در انجمن اوبونتو فارسی که استادانه بنده علم آموختند.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3497
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #2 : 05 بهمن 1394، 11:23 ق‌ظ »
سلام. توی بایوس اولویت بوت رو بذار روی کول دیسک یا DVD و بعد تست کن. در حالت عادی اولویت روی هارده که لپ تاپ رو روشن میکنی هارد بوت بشه و سیستم عاملت بیاد بالا.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #3 : 05 بهمن 1394، 12:34 ب‌ظ »
روی لپتاپ Vaio اگر اشتباه نکنم یه دکمه داره Asist یا شبیه این، برای بوت کردن باید ازون کمک بگیری :)

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 بهمن 1394، 12:29 ق‌ظ »
روی لپتاپ Vaio اگر اشتباه نکنم یه دکمه داره Asist یا شبیه این، برای بوت کردن باید ازون کمک بگیری :)
ممنون اما, الان فقط گراب دارم روی سیستم ام!‌ بایوس ندارم همونطور که میدونی که بخوام الویت بوت رو تغییر بدم!
چطور بایوس رو بالا بیارم!؟

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 09 بهمن 1394، 11:20 ب‌ظ »
تنظیمات بایوس قبل از گراب میاد :|
اولین صفحه قبل از بالا اومدن گراب که با دکمه‌های delete یا tab یا f2 یا شبیه اینا (هرمادربرد فرق داره) میتونی وارد تنظیمات بشی :)

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 بهمن 1394، 12:48 ق‌ظ »
آره درسته حرفت اما! اما خب بدون وقفه سریعا گراب بالا میاد. من همه ی دکمه های بوت رو امتحان کردم!
یه راهی یه طرحی چیزی باید باشه حتما راهنمایی کنین بچه ها

آفلاین Thomson

• Sr. Member
  • *
پاسخ : بوت نشدن فلش (حل شد)
« پاسخ #7 : 10 بهمن 1394، 02:34 ق‌ظ »
جریان این بود که بعضی وقتا این مسئله به وجود میاد روی لپ تاپ های سونی..
چیز پیچیده ای نیست< جریان کلی اینه که طبق شرایط عادی اول پاور رو میزنیم و بعد assist که بوت بشه. اما توی این شرایط هرچی assist کنین یا بوت کلید های مرسوم رو بزنید بوت نمیشه بایوس. نکته اینه که باید یه بار خاموش کنین و بدون اینکه پاور رو بزنین دکمه ی assist رو بزنین. مشکل حل میشه :)

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
پاسخ : بوت نشدن فلش (حل شد)
« پاسخ #8 : 10 بهمن 1394، 10:01 ق‌ظ »
خوبه حل شد من که از همون اول گفتم با asist باید بیای بالا :)