انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نظر شما درباره خرید یک لپ تاپ خاص  (دفعات بازدید: 1278 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shirfarhad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
نظر شما درباره خرید یک لپ تاپ خاص
« : 04 اسفند 1394، 11:16 ق‌ظ »
دوستان یه لپ تاپ هست که در لینک زیر مشخصاتش اومده و از طرف fsf گواهی دریافت کرده و تقریبا سخت افزار آزادی داره و مهمترین موردی هست که مجابم کرده بخرمش .
http://minifree.org/product/libreboot-x200/
نظر شما درباره اون و قیمتش با توجه به مشخصاتش چیه؟ آیا قدرتش برای اجرای فیلم اچ دی کافیه؟ من خیلی از سخت افزار سر در نمیارم. الان مثلا لپ تاپ دل ۱۵۱۰ خودم که ۷ سالی هست دارمش موقع تماشای فیلم با کیفیت 1080p اینقدر داغ میشه که خاموش میشه و اصلا نمیتونم باهاش برنامه ای رو از روی سورس کامپایل کنم چون سی پی یو میره رو ۱۰۰ و باز خاموش میشه و نمیخوام با یه لپ تاپ جدید هم این مشکلات رو داشته باشم. میدونم لپ تاپ های موجود در بازار خیلی قوی تر از این پیدا میشن ولی خواهشا اگه میخواید مقایسه ای هم بکنید به طور خاص با این لپ تاپ مقایسه کنید. یعنی هم رده های این لپ تاپ.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
پاسخ : نظر شما درباره خرید یک لپ تاپ خاص
« پاسخ #1 : 04 اسفند 1394، 12:07 ب‌ظ »
سلام.
قیمت ارسالش رو بهش اضافه کنی، می‌تونی یه لپتاپ خیلی بهتر از این و البته سازگار با لینوکس  بخری. البته شاید نیاز داشته باشی که چندتا (حداقل یکی برای وایرلس) درایور غیر آزاد روش نصب کنی.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : نظر شما درباره خرید یک لپ تاپ خاص
« پاسخ #2 : 04 اسفند 1394، 12:31 ب‌ظ »
این همون Lenovo thinkpad x200 هست که من قبلن داشتم اون رو. دست دومش توی بازار هست می‌تونی ببینی قدرتش چجوریه.

این سایتی که گذاشتی مال بنیان‌گذار پروژه لیبره‌بوت هست و خیلی هم گرون می‌فروشه. (پایینش همون صفحه نوشته ۲۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده بریتانیا بهش اضافه نشده). اگه می‌خوای از اون پروژه حمایت کنی یا فکر می‌کنی ارزش داره برای داشتن لیبره‌بوت دو سه برار پول بدی، می‌تونی ازشون خرید کنی.

ویرایش: این رو هم ببینی برای اطلاعات عمومی خوبه: (خود طرف سخنرانش هست)
http://mirror.onet.pl/pub/mirrors/video.fosdem.org/2016/k1105/libreboot-free-your-bios-today.mp4
« آخرین ویرایش: 04 اسفند 1394، 12:35 ب‌ظ توسط سلمان م. »