انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه می توان هسته ابونتو را تعمیر کرد ؟  (دفعات بازدید: 933 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ashrar54

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
با سلام خدمت دوستان . بنده پس از نصب ابونتو روی لپ تاپ ASUS k50in  ، کارت صدای سیستم را شناسایی کرد و کیفیت پخش صداش هم خوب بود ولی در هنگام ضبط صدا کمی خش خش وجود داشت که با جستجو در اینترنت بسته مربوط به کارت صدای سیستم را نصب کردم ( از سایت realtek دانلود و نصب کردم ) ولی پس از نصب و پیکربندی آن صدای سیستم بنده شناسایی نمیشه .

هرکاری بگیرد کردم از نصب دوباره بسته های alsa-base  و... .

در یک فروم دیگه خوندم که با نصب این بسته به کرنل آسیب زده شده . می خواستم بدونم آیا روشی هست حالا از روی دی وی دی یا دانلود از اینترنت که بتوان کرنل آسیب دیده را تعمیر کرد .؟

دوستان ممنون میشم اگر کمکم کنید .

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
دوست عزیز هیچ‌وقت دربارهٔ راه‌حلی که انجام دادی سئوال طرح نکن. شما یک مطلب برای مشکل اصلی‌ (قطع شدن صدای سیستم بعد از نصب درایور) ایجاد کردی دیگه این برای چیه؟!

آفلاین ashrar54

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
من تمام راه های شناسایی کارت صدا از جمله نصب و حذف alsa و... رو رفتم . در یک فروم خوندم شما با نصب بسته realtek به هسته آسیب رسوندید . گفتم شاید روشی باشه تا با آن بتوان کرنل را تعمیر یا دوباره نصب کرد.
ولی در کل ممنون از توجه شما . من ابونتو را حذف و به جاش مینت نصب کردم . هم کاربر پسندتر و هم بهتر Device ها را شناخته .

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : چگونه می توان هسته ابونتو را تعمیر کرد ؟
« پاسخ #3 : 08 اسفند 1394، 05:13 ب‌ظ »
کرنل رو نمیدونم شما چجوری آسیب زدید
بهتره به جای هسته بگید کرنل چون اصلا آدم متوجه نمیشه منظور شما چی هست
کلا چیزی به اسم هسته و یا core نداریم
شما میتونی کرنل رو سورسش رو بگیری و کامپایل کنی مجدد و جوابتون بله هست
ولی خوب چون احتمالا تازه کارید به این سادگی ها نمیتونید انجام بدید
بایت تو اینترنت کم کم دنبال آموزش کامپایل کرنل بگردید و یاد بگیردی منابع فارسی نداره زبانت خوب باشه یک سری منابع هست که شاید خیلی به روز نباشن ولی میتونی یاد بگیری
کلا اگر تک تم بخوای خودت سفارشی کرنل رو بسازی بازم سخت تر میشه و باید بدونی داری چیکار میکنی
شما میخواستی درایور اضافه کنی به کرنل اصلی ؟
احتمالا اون کرنل خامی که خودت بگیری و کامپایل کنی از همین اوبونتو هم درایور های کمتر داخلش باشه
فعلا شما با همون مینت کار کن و مدل لپ تاپ و مشکلت رو برای پشتیبانی اوبونتو بفرست و بگو که فلان درایور کار نمیکنه یا تو فروم اصلی جایی بزار شاید یکی برسی کنه و اضافه بشه اگر درایور از نظر قانونی مشکلی نداشته باشه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین satanix7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
پاسخ : چگونه می توان هسته ابونتو را تعمیر کرد ؟
« پاسخ #4 : 08 اسفند 1394، 09:03 ب‌ظ »
دستور dpkg -l | grep linux-image رو در ترمینال بزنی اسم بسته های کرنل ات رو میاره. مثلا الان اوبونتو ۱۵.۱۰ بسته های کرنلش ایناست:

linux-image-4.2.0-30-generic
linux-image-extra-4.2.0-30-generic
linux-image-generic

شما باید ببینی تو سیستم خودت چیه! این بسته ها رو با دستور apt-get remove --purge پاک کن. محتویات فولدر /lib/modules رو هم احتمالا باید پاک کنی. بعد کرنل رو مجدد نصب کن: apt-get install linux-generic

باید درست بشه