انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کارت گرافیک مناسب برای لینوکس  (دفعات بازدید: 1590 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
کارت گرافیک مناسب برای لینوکس
« : 11 اسفند 1394، 12:53 ق‌ظ »
سلام
کارت گرافیک برای لینوکس برندی رو میشناسید که با لینوکس سازگاری داشته باشه و درایورهای آزاد خوبی رو هم داشته باشه طوری که سیستم داغ نکنه و performance هم داشته باشه!؟
البته گرافیکی باشه که توی بازار پیدا بشه
البته با تحقیقی که خودم کردم متوجه شدم.هرچند درایورهای مالکانه (proprietary) کد بسته هستند ولی از نظر performance بهترند و سیستم کمتر داغ میکنه.->نسبت به درایورهای آزاد (open source) آیا این واقعیت داره!؟ و درایور open source ای داریم که قدرت مالکانه رو داشته باشه!؟
بعد هم برای درایورهای مالکانه (انحصاری) تحقیقی که کردم Nivdia بهترین درایورهای انحصاری رو برای لینوکس داره.ولی برای درایورهای آزاد شرکت nvidia geforce بدترینه
برای درایورهای آزاد هم شرکت intel بهتره
بعدشم هرچند میگن اینتل.ولی چیپ گرافیک فقط ظاهرا مال سه شرکت nvidia , amd,ati هستش.
از کاربران سایت خوب اوبونتو میخوام اطلاعات خوبشون رو درباره سخت افزار گرافیک مناسب برای pc های لینوکس رو به اشتراک بزارن
گرافیک قوی برای گیم هم نمیخوام.یه گرافیک یک گیگ برای کارهای معمولی برای pc میخوام
« آخرین ویرایش: 11 اسفند 1394، 12:55 ق‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
پاسخ : کارت گرافیک مناسب برای لینوکس
« پاسخ #1 : 11 اسفند 1394، 01:34 ق‌ظ »
سلام.
به نظر من بایستی یکم بیشتر صبر کنید تا تکلیف vulkan معلوم بشه، به نظرم میتونه معجزه بزرگی برای گرافیک توی لینوکس باشه.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #2 : 11 اسفند 1394، 11:05 ق‌ظ »
سلام.
اول اینکه ATI خودش مال شرکت AMD هست.
دوم اینکه الآن شرکت‌های مختلفی چیپ گرافیک می‌زنن ولی برای دسکتاپ AMD, Nvidia و Intel چیپ می‌زنن که چیپهای Intel به صورت مجتمع با CPUهست.
توصیه اینه که اگر کار گرافیکی خیلی بالا ندارید، و بازی با گرافیک خیلی بالا نمی‌خواید انجام بدید از CPU های Intel با چیپ گرافیک مجتمع استفاده کنید. ترجیحاً یکم پول بیشتر بدید و CPU بروزتری بخرید تا از نتیجه‌ی بهتری بگیرید، Intel داره به سرعت در این ضمینه پیشرفت می‌کنه و تفاوت در نسل‌های اون یکم ممکنه زیاد باشه.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #3 : 14 اسفند 1394، 01:36 ق‌ظ »
سلام.
به نظر من بایستی یکم بیشتر صبر کنید تا تکلیف vulkan معلوم بشه، به نظرم میتونه معجزه بزرگی برای گرافیک توی لینوکس باشه.
vulkan چیه!؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft