انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: DVD چاکرا آلفا 5 آخرین نسخه رو از کجا دانلود کنم؟  (دفعات بازدید: 4641 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
سلام.
من میخواستم چاکرا آلفا 5 نصب کنم. همه جا پیشنهاد نصب نسخه dvd داده شده بود. ولی من هیچ جا نسخه دی وی دی رو ندیدم.
میشه لینک دانلودشو یکی به من بده؟
ممنون
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
نسخه رسمی برای Alpha 5 فقط CD هستش ! و این نسخه برخلاف نسخه های قبلی به صورت رسمی DVD نداره !
ولی تدارکات ساخت DVD به صورت انتشار غیر رسمی از طرف تیم توسعه دیده شده ٫ لیست پکیج ها آماده س و به زودی ساخته می شه و در دسترس برای دانلود خواهد بود.
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
ممنون. ولی به زودی ینی تا کی؟ ???
1.من کارت گرافیک ati radeon 9250 دارم. میخواستم ببینم شناسایی میشه و کاملا افکت های kde رو اجرا میکنه؟
2.چاکرا توی شناسایی مودم دیال آپ از اوبونتو بهتره یا فرقی نداره؟ چون هرکاری کردم تو اوبونتو نشد مودم نصب کنم.؟
3.چاکرا هم مثل اوبونتو مخازن جدا داره؟ ینی میتونم dvd های مخازنشو بخرم؟
4.آیا چاکرا به صورت پیش فرض کدک ها روش نصبه/ یا مثل اوبونتو هست؟

ممنون میشم تک تک جواب بدید
[/color]

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
ممنون. ولی به زودی ینی تا کی؟ ???
به زودی یعنی طی چند روز آینده ! من امشب باید لیست پکبج ها رو کامل کنم و بفرستم . احتمالا تا اواسط هفته آینده نسخه DVD هم در دسترس خواهد بود.

1.من کارت گرافیک ati radeon 9250 دارم. میخواستم ببینم شناسایی میشه و کاملا افکت های kde رو اجرا میکنه؟
۱. چاکرا از Xorg-Server 1.7.5 استفاده می کنه و متاسفانه آخرین درایوری که شرکت AMD برای کارت های گرافیک ATI عرضه کرده هنوز از این نسخه از Xorg پشتبانی نمی کنه ! ولی می تونید از درایور آزاد و اپن سورس ATI استفاده کنید که به خوبی و با قدرت بیشتر از درایور شرکت AMD عمل می کنه

2.چاکرا توی شناسایی مودم دیال آپ از اوبونتو بهتره یا فرقی نداره؟ چون هرکاری کردم تو اوبونتو نشد مودم نصب کنم.؟
۲. تا به حال تجربه ای برای نصب مودم چه توی چاکرا چه توی اوبونتو نداشتم ! ولی همین وجود ابزار Modem Manager توی نسخه آلفا ۵ می تونه برای استفاده و نصب مودم موثر باشه...

3.چاکرا هم مثل اوبونتو مخازن جدا داره؟ ینی میتونم dvd های مخازنشو بخرم؟
۳. ببینید ! روند توسعه توزیع های Rolling Release با توزیع هایی مثل اوبونتو که هر ۶ ماه یکبار نسخه جدید می دن فرق می کنه ! توی اوبونتو وقتی نسخه جدید میاد چندان تغییراتی توی پکیج های مخازن داده نمی شه به غیر از یک سری آپیدیت های امنیتی و بسته هایی مثل کرنل ! به خاطر همین می شه یه میرور از مخازن اون نسخه گرفت و روی دی وی دی راست کرد و استفاده کرد ! ولی مخازن توزیع هایی مثل چاکرا و آرچ به خاطر Rolling Release بودن همیشه در حال به روزرسانی هستن و دائما پکیج های جدیدتر به مخازن اضافه می شن و به همین دلیل اگر شما بخواین یک Mirror هم از این مخازن داشته باشید ممکنه طی ۱ هفته بعد بعضی از پکیج ها رو نداشته باشید یا اگر داشته باشید قدیمی باشن...

4.آیا چاکرا به صورت پیش فرض کدک ها روش نصبه/ یا مثل اوبونتو هست؟۴. چاکرا به صورت پیشفرض از کدک های مالتی مدیا و غیر آزاد پشتیبانی می کنه و جای هیچ گونه نگرانی نیست !
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1389، 12:42 ب‌ظ توسط ROSHA »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
خیلی ممنون از شما.
خب ینی اگه من نتونم مودم رو نصب کنم نمیتونم نرم افزاری به صورت آفلاین نصب کنم؟
نسخه دی وی دی چه تفاوت هایی با سی دی داره؟
[/color]

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
خب می تونید پکیج های دلخواه رو به صورت دایرکت از ویندوز دانلود کنید و بیاید با دستور pacman- U *.pkg.tar.zx نصب کنید . ولی پیشنهاد من اینه برای هر توزیع لینوکسی یک خط اینترنت پرسرعت نیازه ! به فکر باشید....

نسخه DVD هم برخلاف اوبونتو نرم افزارهای بیشتری نسبت به CD داره !

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
انشاا...
پس منتظریم.
من بیشتر تو انتخاب میز کارها گیر کردم....
میخوام سابایون و چاکرا رو امتحان کنم. ولی نمیدونم سابایون با گنوم بهتره یا کی دی ای! درسته که در موضوع تاپیک نیست ولی نمیخوام برای همین یه سوال کوچولو یه تاپیک بزنم. به نظرتون سابایون با kde بهتره یا گنوم؟
[/color]

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
انشاا...
پس منتظریم.
من بیشتر تو انتخاب میز کارها گیر کردم....
میخوام سابایون و چاکرا رو امتحان کنم. ولی نمیدونم سابایون با گنوم بهتره یا کی دی ای! درسته که در موضوع تاپیک نیست ولی نمیخوام برای همین یه سوال کوچولو یه تاپیک بزنم. به نظرتون سابایون با kde بهتره یا گنوم؟

من شخصا هیچ تجربه ای با سابایون نداشتم !

@jadi
کجایی پسر ؟ تو که سابایون کار کردی ! بیا جواب بده :D

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
سابایون من هم کار کردم . با گنوم بیشتر حال میده. توزیعی دستی و خوش دستیه . پیشنهادم استفاده از پاردیوس هستش .

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
من که از سابایون استفاده می کنم . از موقعی هم ازش استفاده می کنم کلا نظرم درباره سورس عوض شده و دوست دارم همه چی سورس باشه تا بسته های آماده . من نسخه کی دی ای رو داشتم واقعا عالی بود یعنی روی کی دی ایش کار شده ولی به دلیل مشکلی که با بلندر در کی دی ای داشتم مجبور شدم برم به xfce بعدش دیدم سرعت واقعا چیزه خوبی هست و رفتم به openbox دیدم سرعت زیادی هم ممکنه ادم سر گیجه بگیره و اومدم lxde و دارم از دنیا لذت می برم . الان اکثر امکانات کی دی ای رو توی ال ایکس دی دی دارم و خلاصه سیستم ما شده مثل یک مخلوط کن . ولی واسه کی دی ای بنظرم چاکرا بهتره . تا حالا سعادتی نبوده که سابایون رو با گنوم امتحان کنم ولی اگر به همین اندازه که بر روی کی دی ایش کار شده بر روی گنوم هم کار کرده باشند واقعا چیز خوش دستی خواهد بود.

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
خیلی ممنون از همه شما عزیزان.
ببینم چاکرا بیشتر با سلیقه من هماهنگ میشه یا سابایون....
فعلا منتظرم نسخه dvd چاکرا منتشر بشه...
[/color]