انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: طریقه بک آپ گرفتن کامل پارتیشن و بازگردانی آن  (دفعات بازدید: 1373 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masonhower

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
درود

در ویندوز نرم افزارهای زیادی برای فول بک آپ گرفتن از پارتیشن وجود داره برای مواقعی که سیستم به مشکل خورد بک آپ بازگردانی کنیم

سوالم از اساتید اینه که لینوکس هم چنین نرم افزاری داره اگه داره بهم معرفی کنید همراه با طریقه نصب و استفاده

با تشکر فراوان

ازادتمند

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
داخل ‏Settings‏ قسمت ‏backup
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین masonhower

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
ان که از فایل ها بک آپ میگیره من میخوام از کل پارتیشن با فایل های بوت و هر چیهست بک آپ بگیره

آفلاین nimaR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
درود

در ویندوز نرم افزارهای زیادی برای فول بک آپ گرفتن از پارتیشن وجود داره برای مواقعی که سیستم به مشکل خورد بک آپ بازگردانی کنیم

سوالم از اساتید اینه که لینوکس هم چنین نرم افزاری داره اگه داره بهم معرفی کنید همراه با طریقه نصب و استفاده

با تشکر فراوان

ازادتمند

fsarchiver

بهتر از این ندیدم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11231.msg84878.html#msg84878
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,114207.0.html

آفلاین jali316

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ubuntu 16.04
درود

با تشکر فراوان

ازادتمند
   تنها ایراد fsarchiver سرعت پایین در بکاپ گیری است در اینجا اشاره کردم.
 دیسک بوتیبل Acronis.True.Image.2016 خیلی سریع از هر پارتیشنی ایمیج می گیره سکتور به سکتور Ex4 هم ساپورت می کنه پیشنهاد می کنم فقط بوتیبل رو استفاده کنید .
Systemback  هم گزینه بهتری است که خودم استفاده می کنم نصب از اینجا
\********** زندگی یعنی یاد دادن و آموختن ؛ ابونتو یعنی زندگی **********/

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
من با Acronis True Imae  کار کردم.واقعا نرم افزار خوبیه.با همین نرم افزار چون Bootable هستش .یعنی میشه یه ISO به صورت Bootable Media (Rescue Disk) از اون ساخت.و در محیط بوت هم وابسته به ویندوز نیستی.با همین نرم افزار هم میشه از پارتیشن های لینوکسی(EXT) هم بک آپ گرفت.
ولی اگر اصرار داری از نرم افزار Free and OpenSource استفاده کنی باید از Clonezilla استفاده کنی
Clonezilla هم نرم افزار محبوب و خوبی برای Backup گرفتنه

Clonezilla is a free software disaster recovery, disk cloning and deployment solution

نرم افزار Open Source برای این کار بازم هست.ولی این از همه محبوب تره
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft