انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزار مدیریت کتاب های الکترونیک (E-Book)  (دفعات بازدید: 3944 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yaser

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
به احتمال زیاد بسیاری از شماها مجموعه ای از کتاب های الکترونیک روی دیسگ خود دارید که هر کدام در جایی قرار دارند و پس از مدتی حتی داشتن این کتاب را هم فراموش می کنید. وقت های زیادی پیش آمده که کتابی را به دلیل خاصی دانلود می کنیم و می خواهیم آن را بخوانیم. اما مشغله کاری داشتن این کتاب را هم از خاطرمان محو می کند. بنابراین نیاز به یک ابزار مدیریت کتاب به شدت احساس می شود. یکی از نرم افزارهای بسیار قدرتمند در این زمینه، نرم افزار کالیبر است.

چند نما از نرم افزار:

ظاهر کلی نرم افزار:

هر چند یکی از نقاط ضعف نرم افزار عدم پشتیبانی از قفسه های متعدد برای کتاب هاست، ولی این ضعف را می توان با سیستم مدیریت تگ های این نرم افزار حل کرد. برای هر کتاب می توان چندین تگ در نظر گرفت. در صورتی که ایجاد کننده کتاب، اطلاعاتی را به صورت پیش فرض برای کتاب در نظر گرفته باشد،‌ نرم افزار به صورت خودکار آنها را استخراج می کند. این نرم افزار از فرمت های گوناگونی پشتیبانی می کند. به عنوان مثال pdf و chm و djvu و هر فرمت مشهور دیگری. اما شهرت این نرم افزار فقط به واسطه مدیریت کتاب نیست. بلکه کار اصلی و دلیل مهم شهرت آن امکان تبدیل فرمت کتابهای داده شده به صورت فرمت EPUB و سایر فرمت های قابل استفاده بر روی کتابخوان های امروزی است و از این نظر بی همتاست.

نمای جلد: جذاب و استثنایی

یکی دیگر از قابلیت های استثنایی این نرم افزار امکان مرور کتاب ها بر اساس تصاویر روی جلد آنهاست. این حالت حس بسیار خوبی را به شما منتقل می کند و انگار احساس می کنید که در یک کتابخانه واقعی قدم می زنید.

نگهداری اطلاعات مختلف راجع به یک کتاب:

این نرم افزار می تواند کتاب ها را بر اساس اطلاعات متفاوتی از آنها مانند نام نویسنده، موضوع، تگ ها و غیره مدیریت کند. به علاوه امکان تصاویر صفحات به صورت خودکار را داراست. البته در صورتی که شابک کتاب هم در لیست اطلاعات قید شده باشد.

از امکانات دیگر این ابزار می توان به مواردی از قبیل امکان جستجو در کتاب ها، امکان ذخیره کردن جستجو ها، امکان دانلود خودکار منابع خبری برای ابزارهای کتابخوان و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.
برای نصب این نرم افزار می توانید به صورت زیر عمل کنید:
sudo apt-get install calibre
البته نسخه ای که در مخازن اوبونتو وجود دارد کمی قدیمی تر از نسخه ارائه شده در سایت رسمی نرم افزار است. برای نصب این نرم افزار از طریق کد منبع هم ابتدا مطمئن شوید نیازمندی های آن برآورده شده باشد. البته کامپایل از کد منبع این نرم افزار کمی زمان بر است. اما اگر دوست دارید خطاهای متعددی را که ممکن است در هنگام نصب یک نرم افزار رخ دهد را ببینید و با رفع آنها چیزهای جدیدی هم یاد بگیرید می توانید این ابزار را از طریق کد منبع هم نصب کنید و لذت ببرید.

آفلاین pezhman32

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
به شدت به یه همچین چیزی احتیاج داشتم
ممنون، نصب می کنم ببینیم جطوره

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.
سلام  :)
ممنون بابت معرفي اين نرم افزار كاربردي و مفيد... :)
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
نرم افزار خیلی جالبیه
واثه من که نزدیک 10000 تا کتاب دارم عالیه  ;D
ولی یه جا خوب بهم طعنه زده بود ( نوشته بود مهم دانلود این کتاب ها نیس مهم خوندنشونه که من زوری 2   ،   3 تا شون رو خوندم  ](*,)

آفلاین pezhman32

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
فقط کاش میشد به جای ریختن همه ی اونا تو فولدر خودشون اونم با فولدر سازی داخلی دوباره یه راه دیگه رو انتخاب می کردن، لاقل فولدر فولدر نباشه و همش یه جا ریخته بشه، اینجوری اگه بدون استفاده از این نرم افزار بخوای دنبال کتابی بگردی که اسمش رو نمی دونی واویلاست!  :P