انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیاه شدن صفحه بعد از upgrade  (دفعات بازدید: 925 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ad_golestan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
سیاه شدن صفحه بعد از upgrade
« : 08 اردیبهشت 1395، 10:37 ب‌ظ »
با سلام و احترام
من مدتی است که از ubuntu 14.0.4 استفاده می کنم و امروز تصمیم گرفتم upgrade کنم به ورژن 15 ولی با یه مشکل بدی مواجه شدم. بعد از upgrade و هنگامی که داره پکیج هایی رو که دانلود کرده نصب می کنه و نزدیک به آخر های کار صفحه لپ تابم سیاه میشه و هیچ کاری نمی تونم بکنم ولی با کلید های ctrl + alt+ f2 میتونم صفحه شل رو ببینم و باهاش لاگین کنم ولی اصلا صفحه گرافیکی رو نمیتونم ببینم و صفحه سیاه است این رو هم بگم که یه بار از طریق گرافیکی اقدام به upgrade کردم اینجوری شد و یه بار هم مجددا ubuntu رو نصب کردم و این بار از طریق ترمینال اقدام به upgrade کردم و باز همین مشکل تکرار شد. اول می خوام بدونم چرا این مشکل برام بوجود میاد و گرافیکم میره؟ دوم اینکه چطور میتونم این مشکلم رو حل کنم بدون اینکه از نو ubuntu رو نصب کنم؟
با تشکر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : سیاه شدن صفحه بعد از upgrade
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1395، 01:28 ق‌ظ »
از ۱۴.۰۴ نمی‌تونی به ۱۵ ارتقا بدی. باید به ۱۶.۰۴ ازتقا بدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ad_golestan

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1395، 08:28 ب‌ظ »
با سلام
من که انتخاب نمی کنم بلکه از طریق محیط گرافیکی یا ترمینال که upgrade می کنم خودش میره به 15 ارتقا پیدا کنه ولی در کل حالا به 15 یا 16 ارتقا پیدا کنه من به این مشکل میخورم حالا نمیدونم چرا این اتفاق می افته؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 09 اردیبهشت 1395، 08:44 ب‌ظ »
اگه دلیلش رو می‌خوای، احتمالاً اینه که یک سری از بسته‌ها به دلیل پایان پشتیبانی توزیع، در مخزن وجود ندارن و باعث ناسازگاری می‌شن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ad_golestan

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 14 اردیبهشت 1395، 08:30 ب‌ظ »
آیا راهی برای جلوگیری از این کار وجود دارد که بعد از upgrade به این مشکل بر نخوریم؟

آفلاین kazem_manzoor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #5 : 23 اردیبهشت 1395، 06:09 ب‌ظ »
سلام
من هم همین مشکل را داشتم یعنی از 14.04 خواستم آپگرید کنم به 16.04 و دیدم که می گوید اول باید به 15.10 بروم بعدش به 15.10 آپگرید کردم ولی دیگر گرافیک نداشتم و وقتی که سرویس lightdm را دستی استارت می کردم صفحه لاگین می آمد ولی با پسوردم وارد یوزر نمی شد.
این لینک را ببینید
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,134461.0.html
بر اساس دستوراتش مشکلم حل شد.