انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پس از آپگرید Kubuntu 15.10 به Kubuntu 16.04 با رمزعبور Login نمیشه [حل شد]  (دفعات بازدید: 723 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahid-p

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام دوستان

پس از اینکه Kubuntu 15.10 رو به Kubuntu 16.04 آپگرید کردم، الان با رمز عبور قبلی دسکتاپ رو بالا نمیاره. اگر رمز رو اشتباه بزنم میگه Login Faild اما اگر رمز رو درست بزنم یه لحظه صفحه سیاه میشه و بر میگرده به صفحه Login.
تاپیک های مختلفی رو دیدم که چنین مشکلی رو داشتن و با Alt+Ctrl+F2 وارد صفحه ای شدم که یوزر و پسورد میخواد.
و اون قسمت رو وارد شدم، بعدش باید چیکار کنم؟

مشخصات سیستم: Lenovo G5080 کارت گرافیک AMD Radeon r5 m320
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1395، 06:52 ب‌ظ توسط vahid-p »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ممکنه ارتقات به درستی انجام نشده باشه. توی tty2 این دستورات رو بزن و خروجی‌اش رو بذار:
$ sudo apt update
$ sudo apt full-upgrade
$ sudo apt indtall -f
$ sudo dpkg --configure -a
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین vahid-p

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
دستور
$ sudo apt updateپس از دانلود package هایی، interrupt خورد و گفت دستور زیر اجرا کنم (دستور چهارم که شما گفتید)
$ sudo dpkg --configure -aدر حین اجرای این دستور به قسمتی رسید که یه چیزی شبیه Xsession بود و گفت کدوم حالت رو میخوای بین چندین حالت Y or Iو N or و D و... من N رو انتخاب کردم و در نهایت done شد و به اتمام رسید
بعد دستور
$ sudo apt install -fرو اجرا کردم که تغییر خاصی نکرد فقط یک سری پکیج ها رو گفت حذف کنید که در نسخه جدید کاربردی نداره مانند fglrx و... و با دستور
$ sudo apt autoremoveحدودا 500 مگ اینا رو حذف کرد
دوباره دستور زیر رو تکرار کردم
$ sudo apt install -fو تغییری نکرد.
بعدش دستور زیر رو تکرار کردم:
$ sudo dpkg --configure -aکه هیچی اجرا نشد و تمام شد.
در نهایت reboot کردم و قبل از صفحه login یه سری error ها رو صفحه نوشته شد و البته اون قسمت رد شد و صفحه login اومد و رمز رو قبول کرد و وارد محیط Desktop شد و به نظر همه چیز خوب میاد (یه بار دیگه reboot کردم و اینبار اون error ها هم قبل login نیومد)

مهم: همه چیز به خوبی کار میکنه فقط الان رو Suspend to ram کردم، اولا وارد حالت suspend نشده وچراغ پاور روشنه (نه چشمک زن) و صفحه خاموش شده و بیدار نمیشه و مجبورم با دکمه پاور خاموشش کنم. (این کار رو یه مرتبه دیگه تکرار کردم و همین مشکل ادامه داره) -- گویا چنین باگی گزارش شده که احتمالا به زودی باید update برای رفعش بیاد (نسخه کرنل: 4.4.0_22-generic)
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1395، 06:49 ب‌ظ توسط vahid-p »