انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رابطه اوبونتو و سیم کارت اعتباری  (دفعات بازدید: 2790 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
رابطه اوبونتو و سیم کارت اعتباری
« : 05 تیر 1389، 09:24 ق‌ظ »
سلام
من زیر درخت تکنولوژی نشسته بودم یک اوبونتو خورد توی سرم و فکر کردم برای چی به سمت پایین افتاد چرا به سمت بالا و یا اطراف نرفت که به یک کشف مهم نایل شدم :D
اوبونتو دقیقا مثل سیمکارت اعتباری هست که شرکتها فقط پول خود سیمکارت رو میگیرن یا حتی اون رو هم نمیگیرند و مجانی مدن به ما ولی بعد باید شارژش کنیم البته من کاری به کشور خودمون ندارم که پشتیبانی از سیستم عامل توش معنی نداره ولی خوب جاهای دیگه برای پشتیبانی پول میگیرن و قرارداد می بندند.
ولی کلا اینهمه نرم افزار مجانی کار چه کسایی هست اینها ساعت ها و شاید سالها پای نوشتن این برنامه ها وقت گذاشتن اصلا نون از کجا آوردن بخورن اینها حمال مفت که نیستن روی حساب عشق و محبت هم مثلا فلان دیکشنری مجانی رو ننوشتن وای هرچی در مورد فلسفه متن باز بود بعد یک سال داره برام مبهم میشه یعنی یکی بشینه یک عمر کار کنه چشم اعصاب و وقتش رو بگذاره برای کاری که هیچ منفعت مالی  براش نداره آخرش هم یکی دیگه اون رو تغییر بده و شاید هم بفروشه!!!
گیج شدم کمک کنین

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ به: رابطه اوبونتو و سیم کارت اعتباری
« پاسخ #1 : 06 تیر 1389، 05:46 ق‌ظ »
سلام
دوتا جواب هست!
اول اینکه کی گفته اینا مجانی کار می کنند ؟این که شما مجانی بدست می آورید دلیل نیست که اینا مجانی کار بکنند مثلا وقتی شما شربت صلواتی !می خورید آیا به این معنیه که مثلا سازنده ی پودر (یا عصاره)شربت پولی بدست نمی یاره ؟ومجانی کار می کنه ؟ اغلب نرم افزار های حرفه ای توسط شرکتها حمایت مالی می شن از راه های مختلف مثلا یکی از این راه ها رو میگم فرض کن یک شرکتی برای کارش نیاز داره به نرم افزار می تونه پول بده به یکی تا از اول براش درست کنه و خیلی خیلی پول خرج کنه وکلی هم پول خرج کنه تا ازش نگهداری کنند یا اینکه می تونه بیاد از نرم افزار های آزاد استفاده کنه و با مقدار کمی پول یک نرم افزاری که شبیه خواسته اش است رو در کمترین زمان و کمترین هزینه بدست بیاره از طرفی به خاطر مجوز ومسائل حقوقی یا به خاطر اینکه می خواد از حمایت جامعه ی نرم افزاری آزاد بهره مند بشن یا حتی به خاطر مسائل انسان دوستانه می یاد منتشرش می کنه این طوری هم اون سود کرده(چون هزینه ی نرم افزار کمتر شده) وهم جامعه
دوم اینکه بله هیچ کس رایگان ۰۰۰ ۱۰ خط کد نمی نویسه ولی افراد زیادی هستند که ۱۰ خط رایگان می نویسند ! نتیجه اینکه اگر ما فکر کنیم که یک فرد(اعم از حقوقی یا حقیقی ) یا شرکت یک نرم افزار آزاد رو طراحی میکنه دچار اشتباه شدیم ولی اگر فکر کنیم که هزاران نفر روی نرم افزار کار میکنند که سهم هرکدوم ۱۰ خطه که به برنامه اظافه کنند یک نرم افزاری متناسب با نیاز واقعی کاربر(چون خود کاربرا می نویسند) و رایگان نوشته می شه
جواب های مفصلتری هم میشه داد ولی همین قدر کافیه فکر کنم !؟کلا در هنگام اندیشه کردن در باره ي نرم افزار های آزاد جمعی و جامعه ای بیاندیشید نه فردی و شخصی
« آخرین ویرایش: 06 تیر 1389، 05:56 ق‌ظ توسط وحشت (negarsoft) »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
پاسخ به: رابطه اوبونتو و سیم کارت اعتباری
« پاسخ #2 : 24 تیر 1389، 02:37 ب‌ظ »
mintman و آقای برهانی
من این سوالات رو کامل تر و دسته بندی شده تر توی یه تاپیک نوشتم اگه بیاین اونجا خیلی خوب میشه
چون می خوام یه چیز کاملی در بیاد
تاحالا از این سوالا زیاد شده اما من دنبال یه چیز کامل می گردم
آدرس
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14410.0.html
از حضورتون ممنونم
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند