انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نحوه پارتیشن بندی نوت بوک Lenovo با ویندوز ۱۰  (دفعات بازدید: 1005 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین atabak

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام

من می خوام روی نوتبوک که دارای ویندور۱۰ هست. ابانتو نصب کنم. اما پارتیشن بندی هارد این نوتبوک بخاطر داشتن ویندوز ۱۰ و البته سیستم ریکاوری با یک کلید، حسابی شلوغ هست و واقعا نمی دونم چه کنم که هم ویندوز ۱۰ و کارایی سیستم ریکاوری حفظ شه و هم لینوکس روش داشته باشم

تصویر جدول پارتیشن: https://i.imgsafe.org/294893aaeb.jpg

در حالت عادی فقط درایو C که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده و دیرایو D که درایورهای نوتبوک هستن. در ویندوز دردسترس هستند. در شکل sda3 و sda4

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
  • زیبایی واقعی در لینوکس است
برادر دقت کن توی سیستمت چندتا درایو داری بر فرض مثال درایوهای D و E و C

خب بیا حجم اینا رو بهشون توجه کن و بعدش در اون قسمت پارتیشن بندی اوبونتو شما اون حجم درایوهاتو نگهدار بقیه رو Delete بزن تا به فضای خالی تبدیل بشن.
و همینطور میتونی در ویندوزت از حجم درایو C که ویندوز هست درصورتیکه حجمت بیش از مقدار مورد استفاده زیاد است حجمش رو Unlocated کنی و در اون فضاهای خالی لینوکس رو پارتیشن بندی کنی که لینوکس تقریبا به این پارتیشن ها نیاز داره :

بوت
سواپ
روت
هوم

سواپ رو دوبرابر Ram سیستمت انتخاب کن حجمش رو !
بعضیا میگن نهههه همین 2 گیگ هم چواب میده ولی بهتره همینطور که گفتم انتخاب کنی چون یک استاندارد هست که جز این عمل بشه ممکن هست مشکلاتی بعد زمانی خاص پیش بیاد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
توصیهٔ من اینه که یه بار برای دیسک جدول افراز جدید از نوع mbr بسازی و بعد ویندوز و اوبونتو رو روش نصب کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین atabak

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
ممنون از توجه همه دوستان

پارتیشن C رو کوچک کردم و با درست کردن پارتیشن های روت و سواپ، اوبانتو براحتی نصب شد.
برا امتحان Restore Factory هم اتنجام دادم که بدرستی کار می کرد و هیچ مشکلی بوجود نیومد و نگرانیم بی مورد بود.
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1395، 03:23 ب‌ظ توسط atabak »