انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با Mount کردن پارتیشن  (دفعات بازدید: 2924 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • The blender for the next millennium
مشکل با Mount کردن پارتیشن
« : 01 آذر 1395، 12:42 ق‌ظ »
سلام به همگی
من از OpenSuse با KDE Plasma استفاده میکنم
مشکل اینه که من میخوام چندتا پارتیشن دیگه که روی هارد هست رو Mount کنم و تمامی یوزر های روی سیستم بتونن به اونها دسترسی داشته باشن، در حالت عادی برای بازکردن اون پارتیشن ها دسترسی root میخواد! پس یوزر های دیگه نمیتونن بهش دسترسی داشته باشن!
از Removable Device Automounter استفاده کردم ولی جواب نمیده و با کلی سرچ دیدم که همه این مشکل رو دارن و چندجا هم میگن فیکس شده ولی خب من هنوز این مشکل رو دارم

بنابراین برای اینکه موقع بوت شدن سیستم عامل پارتیشن ها Mount بشن باید از fstab استفاده کنم تا جایی که میدونم

- فقط سوال مهم اینه که بهترین جا برای Mount کردن کجاست ؟!
تو OpenSuse بصورت پیشفرض داخل دایرکتوری روت (/) پوشه ی media وجود نداره و زمانی هم که با فایل منیجر پارتیشن رو باز میکنم داخل مسیر: run/media/ اونهارو Mount میکنه!

حالا اگر با fstab هم بخوام اونارو mount کنم داخل چه مسیری قرار بدمشون ؟
/run/media/
/media  این رو خودم بسازم ؟
/mnt
یا نه جای دیگه ای ؟
سر تسلیم منو خشت در میکده ها ، مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : مشکل با Mount کردن پارتیشن
« پاسخ #1 : 20 امرداد 1396، 04:28 ب‌ظ »
مکان استانداردش همین run/media/ است، در فدورا و CentOS هم همینطوره، بهتره مکان مانت را تغییر ندهید تا زمانیکه یک کاربر مدیر پرونده را اجرا میکند پارتیشن ها براش نمایش داده شود.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ : مشکل با Mount کردن پارتیشن
« پاسخ #2 : 21 امرداد 1396، 05:22 ب‌ظ »
سلام
تو می تونی هر جایی که بخواهی مونت کنی. نرم افزار اگر درست نوشته شده باشه(که همه نرم افزارهایی روزمره همینطوراند) خودشون مسیر مونت پوینت رو پیدا می کنند.

برای اینکه باکاربر معمولی بتونی مونت کنی این رو ببین:
https://wiki.archlinux.org/index.php/USB_storage_devices#As_normal_user_with_mount
البته نمی دونم منظورت از اینکه می گی فیکس شده چیه.چون باگی نیست که به خواهد فیکس بشه یا نه.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره