انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرعت بسیار پایین اینترنت در اوبونتو  (دفعات بازدید: 710 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین NavidIvanian

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سرعت بسیار پایین اینترنت در اوبونتو
« : 06 شهریور 1395، 11:51 ق‌ظ »
سلام دوستان
من تازه دیروز به جمعه لینوکسی ها پیوستم اما چیزی ک واقعا داره آزارم میده سرعت پایین نت(۵۴kbps)هستش...
داخل ویندوز درسته اما توی لینوکس ب شدت کاهش پیدا میکنه.قبلا هم جست وجو کردم و ipv6 و راه حل ه های https://itsfoss.com/speed-up-slow-wifi-connection-ubuntu/
رو هم تست کردم اما بی فایده بودن...
راستی از اوبونتو 16.04 LTS هم استفاده میکنم...
لطفا کمک کنید ک دارم دیوونه میشم از این سرعت ](*,) ](*,)
ممنون

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
پاسخ : سرعت بسیار پایین اینترنت در اوبونتو
« پاسخ #1 : 06 شهریور 1395، 12:07 ب‌ظ »
درود

این کاهش سرعت در کدام قسمت است؟ در نصب به روزرسانی ها و بسته ها، و یا دانلود نرم افزارها؟

در صورتی که این کاهش سرعت در دریافت بسته ها مشاهده میشود، یک mirror دیگر را امتحان کنید. (کاربرانی که از سمت fedora به debian و خانواده ی آن مهاجرت می کنند نیز کاهش سرعت محسوسی را مشاهده میکنند. دلیل این اتفاق دو مساله است: اول- استفاده از پلاگین fastest mirror در dnf دوم- قابلیت دانلود موازی در dnf)

در صورتی که این کاهش سرعت در دریافت فایلها از وب مشاهده میشود، میتوانید سایر نرم افزارهای مدیریت دانلود را تست کنید.
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1395، 12:16 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین NavidIvanian

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #2 : 06 شهریور 1395، 12:21 ب‌ظ »
سلام این کاهش سرعت در همه جا حتی باز کردن سایت ها دیده میشه
ضمن اینکه ب جای آیکن wifi آیکنی شبیه mobile data برای من نمایش داده میشه!
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1395، 11:14 ب‌ظ توسط NavidIvanian »

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #3 : 06 شهریور 1395، 12:58 ب‌ظ »
درود

عکس مورد نظر شما نشان میدهد که وایرلس بر روی 802.11g تنظیم شده است (سرعت هم 54mbps است نه 54kbps) که در حالت compability قرار دارد. در صورتی که به اندازه ی کافی به آنتن وایرلس نزدیک باشید (و هم مودم و هم کارت از استاندارد 802.11n پشتیبانی کنند) باید سرعت اتصال بالاتر باشد. اما اینکه چرا کارت (احتمالا) به حالت compability رفته است میتواند جای سوال باشد. به هر حال بسته به تجربه ی کاربری کار در این حالت میتواند باعث کاهش سرعت شود.

ابتدا چک کنید درایور از چه استانداردهایی پشتیبانی میکند:

iwconfig | grep 802.11

برای بنده برای wlan0 نشان میدهد که 802.11bgn است یعنی از استانداردهای 802.11b/802.11g/802.11n پشتیبانی میکند. با توجه به پشتیبانی کارت بنده از استاندارد 802.11n پس من باید به سرعت های بالاتر از 54mbps دست پیدا کنم. حال بسته به تنظیمات روتر و فاصله از روتر سرعت اتصال متغیر است.

نکته: اگر مطمئن هستید که روتر به نحوی تنظیم شده است که سرعت های بالاتر از 54mbps را پشتیبانی میکند (این موضوع را از طریق اتصال تلفن همراهتان و یا در ویندوز چک کنید) و بر روی 802.11n تنظیم شده است و کارت هم از استاندارد n پشتیبانی میکند، ممکن است غیرفعال سازی compability در روتر راه مناسبی برای مجبور کردن درایور برای استفاده از استاندارد n باشد. عموما به صورت پیش فرض هات اسپات به نحوی تنظیم میشود که حداکثر پشتیبانی را برای تمامی دستگاهها داشته باشد (و دستگاههای قدیمیتر که به عنوان مثال از استاندارد n پشتیبانی نمی کنند بتوانند به یک AP با استاندارد n متصل شوند، تقریبا چیزی شبیه پشتیبانی درگاههای نسخه های مختلف USB) بسته به مدل ممکن است تنظیمات مختلفی برای تنظیم حالت compability موجود باشد (یک نمونه از تنظیمات حالت compablitiy در روتر های tp-link در این عکس yon.ir/Q83e را می توانید مشاهده کنید که با تغییر wireless mode می توان آن را فقط بر روی یک استاندارد خاص، و یا حالت پشتیبانی برای سایر استاندارد ها تنظیم کرد)
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32