انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: عاقبت اوبونتو  (دفعات بازدید: 2094 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Linux_Lover

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
عاقبت اوبونتو
« : 16 شهریور 1395، 10:46 ب‌ظ »
سلام.
امروز داشتم کار میکردم یهویی یه چیزی به ذهنم رسید گفتم بپرسم.
در جریان هستین که مایکروسافت خط فرمان لینوکس رو آورد توی ویندوز و از طرفی پاورشل هم اوپن سورس کرد. میگم این روند ادامه پیدا نکنه تا زمانیکه کارهای اوبونتو رو ویندوز انجام بده و یا اینکه اوبونتو توسعه داده نشه؟
این دو سوال تو ذهنمه لطفا چیزی بگین.
آقا رسول و باقی دوستان محترم منتظر نظرات تون هستم.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : عاقبت اوبونتو
« پاسخ #1 : 16 شهریور 1395، 10:49 ب‌ظ »
مگر wine روی گنو/لینوکس اجرا میشه جلوی توسعه ویندوز رو گرفته ؟ :)
اینم هم همینطوره

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
« پاسخ #2 : 16 شهریور 1395، 11:10 ب‌ظ »
دوتا حالت می تونه داشته باشه که یکیش خوبه یکیش بد.
اول خوبه:
ممکن کسایی از این طریق با گنو/لینوکس اشنا بشن و مهاجرت کنن به گنو/لنوکس.
دوم بد :
که به نظر من میتونه یکی از اهداف مایکرسافت باشه این که برای خیلی از کاربر هایی که تازه به گنو/لینوکس مهاجرت کردن مشکلاتی پیش میاد و ی کم کار کردن براشون سخت. با این کار مایکرسافت بش و حتی یونایتی اورده به ویندوز  این افراد توی همون ویندوز می مونن و از همون بش که توی ویندوز استفاده می کنن و بی خیال این می شن که گنو/لینوکس به صورت مجزا نصب کنن و میگن توی ویندوز که بهش دسترسی دارم چرا این همه کار برای نصب ی سیستم عامل دیگه بکنم خیلی راحت همه به ویندوز و برنامه هاش دسترسی دارم و هم به اوبونتو.به نطر من با این کار مایکرسافت شاید ی کم جلوی مهاجرت بگیر.

ولی افراد گروه دوم چیزای زیادی تجربه نمی کنن.
ازاد بودن
امنیت
گنو/لینوکس واقعی
و...

آفلاین Linux_Lover

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 16 شهریور 1395، 11:44 ب‌ظ »
دوتا حالت می تونه داشته باشه که یکیش خوبه یکیش بد.
اول خوبه:
ممکن کسایی از این طریق با گنو/لینوکس اشنا بشن و مهاجرت کنن به گنو/لنوکس.
دوم بد :
که به نظر من میتونه یکی از اهداف مایکرسافت باشه این که برای خیلی از کاربر هایی که تازه به گنو/لینوکس مهاجرت کردن مشکلاتی پیش میاد و ی کم کار کردن براشون سخت. با این کار مایکرسافت بش و حتی یونایتی اورده به ویندوز  این افراد توی همون ویندوز می مونن و از همون بش که توی ویندوز استفاده می کنن و بی خیال این می شن که گنو/لینوکس به صورت مجزا نصب کنن و میگن توی ویندوز که بهش دسترسی دارم چرا این همه کار برای نصب ی سیستم عامل دیگه بکنم خیلی راحت همه به ویندوز و برنامه هاش دسترسی دارم و هم به اوبونتو.به نطر من با این کار مایکرسافت شاید ی کم جلوی مهاجرت بگیر.

ولی افراد گروه دوم چیزای زیادی تجربه نمی کنن.
ازاد بودن
امنیت
گنو/لینوکس واقعی
و...
در عجبم چرا توسعه دهنده اوبونتو این پیشنهاد رو قبول کرده با وحود این احتمالاتی که گفتین

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 17 شهریور 1395، 12:27 ق‌ظ »
کاربران گنو/لینوکس چند دسته هستن، یک دسته برای آزادی نرم‌افزار و حق برابر هر انسان در دسترسی به دانش و تکنولوژی سمت اون اومدن،‌ یک عده‌ای هم برای اینکه کارشون راحت‌تر باشه یا امنیت بالاتر داشته باشن یا اینکه مجانی هست.

دنیای گنو/لینوکس قبل از اوبونتو هم وجود داشته، همون جور که نرم‌افزار آزاد هم قبل از بنیاد نرم‌افزار آزاد وجود داشته. بنظر من اگه همین فردا هم توسعه‌ی اوبونتو متوقف بشه اتفاقی نمی‌افته، بجاش یه توزیع دیگه سبز می‌شه! آنارشیسم (جامعه‌ی بدون آقا بالاسر) جزؤ جدایی ناپذیر جنبش نرم‌افزار آزاد هست.

آفلاین Linux_Lover

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 شهریور 1395، 12:36 ق‌ظ »
کاربران گنو/لینوکس چند دسته هستن، یک دسته برای آزادی نرم‌افزار و حق برابر هر انسان در دسترسی به دانش و تکنولوژی سمت اون اومدن،‌ یک عده‌ای هم برای اینکه کارشون راحت‌تر باشه یا امنیت بالاتر داشته باشن یا اینکه مجانی هست.

دنیای گنو/لینوکس قبل از اوبونتو هم وجود داشته، همون جور که نرم‌افزار آزاد هم قبل از بنیاد نرم‌افزار آزاد وجود داشته. بنظر من اگه همین فردا هم توسعه‌ی اوبونتو متوقف بشه اتفاقی نمی‌افته، بجاش یه توزیع دیگه سبز می‌شه! آنارشیسم (جامعه‌ی بدون آقا بالاسر) جزؤ جدایی ناپذیر جنبش نرم‌افزار آزاد هست.
موافقم سلمان جان

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #6 : 17 شهریور 1395، 05:29 ق‌ظ »
اگه این اتفاق بد باشه، باید کم کم مهاجرت کنیم هرد.
چون دیگه کل لینوکس امن نخواهد بود. خدا رو شکر استالمن زندس.

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
« پاسخ #7 : 17 شهریور 1395، 09:04 ق‌ظ »
اگه این اتفاق بد باشه، باید کم کم مهاجرت کنیم هرد.
چون دیگه کل لینوکس امن نخواهد بود. خدا رو شکر استالمن زندس.
اون قسمتش بد که ممکن مهاجرت کردن به گنو/لینوکس کاهش بده.
وگرنه دوستمون گفتن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 17 شهریور 1395، 09:25 ق‌ظ »
به نظر من خوبه که ویندوز هم یه روزی بتونه در حد گنو/لینوکس خوب کار کنه. این‌جوری اون‌هایی که دلیل اومدنشون روی گنو/لینوکس، خوب بودنه می‌رن و اون‌هایی که دلیلشون آزادی نرم‌افزاره می‌مونن که باعث می‌شه گنو/لینوکس جامعهٔ بهتری داشته باشه. ولی حیف که ویندوز هرگز نمی‌تونه در حد و اندازه‌های گنو/لینوکس ظاهر بشه :(
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
« پاسخ #9 : 17 شهریور 1395، 04:11 ب‌ظ »

یک دسته هم هستند که به خاطر شغلشون دارن استفاده میکنن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #10 : 18 شهریور 1395، 01:03 ب‌ظ »
به نظر من خوبه که ویندوز هم یه روزی بتونه در حد گنو/لینوکس خوب کار کنه. این‌جوری اون‌هایی که دلیل اومدنشون روی گنو/لینوکس، خوب بودنه می‌رن و اون‌هایی که دلیلشون آزادی نرم‌افزاره می‌مونن که باعث می‌شه گنو/لینوکس جامعهٔ بهتری داشته باشه. ولی حیف که ویندوز هرگز نمی‌تونه در حد و اندازه‌های گنو/لینوکس ظاهر بشه :(

درسته. ما که از خدامونه که اون ۹۲ درصد مردم ساده‌ی جهان، بتونن به حق و حقوق واقعیشون برسن تا حدودی (حق و حقوقشون هم ما باید بریم بهشون بگیم  ](*,))
خیلی خوبه اگه این غربال‌گری انجام بشه. اینجوری دیگه هیشکی نمیاد گنولینوکس استفاده کنه بعد اسم پلید مایکروسافت رو به زبون بیاره!
ویندوز با لایسنس آزاد هم ارائه بشه بازم نمیتونه به اندازه گنولینوکس ظاهر بشه. چون گنولینوکس توسعه‌ش به طور میانگین یه ۳۰ سالی شده. یه شبه که نرسیده به اینجا! ۳۰ سال زمان می‌بره که ویندوز شبیه گنولینوکس ظاهر بشه و خب گنولینوکس هم بیکار نمی‌مونه و ۳۰ سال بعد بازم ۳۰ سال از اونا جلوتره  \\:D/

این چند دسته هستن رو خیلی خوب اومدی!  ;)

-------------------
البته همون‌طور که قبلا شنیدم، توسعه دهنده های اوبونتو ربطی به این قضیه ندارن! الان تو ایران هم یه شرکت انحصاری بیاد اوبونتو رو داخل سیستم عامل خودش جا بده، به اوبونتو مربوط میشه؟ خب نرم افزار آزاد همینه! هرکسی میتونه ازش برای هرکاری استفاده کنه. منظورش این نیست که توسعه دهنده های اوبونتو اومدن برای مایکروسافت چنین کاری انجام دادن. اون کنونیکال هم به فکر سود هست. درآمدش از راه پشتیبانی و خدمات سرور لینوکس و Cloud و ... هست. کنونیکال رو از تیم توسعه دهنده‌ی اوبونتو جدا در نظر بگیرید. بعدشم این کدها که مال یک نفر نیستن که وقتی توی یه سیستم عامل دیگه قرار گرفتن، مال اون سیستم عامل بشن. اگه یکی Bash رو بیاد توی سیستم عاملش استفاده کنه (مثل مک) آیا به معنی قبول دنیای انحصاری و شکست دنیای نرم افزار آزاده؟ چه ربطی داره اصن؟  ??? Bash راه خودشو داره میره و توسعه پیدا میکنه. اوبونتو هم در هر صورت توسعه‌ی خودش رو داره. حالا شرکت های خبیث و مشکل‌داری مثل مایکروسافت و اپل یا حتی گوگل، اگه بخوان ازش استفاده کنن، ربطی به توسعه‌ی اصلیش نداره. اصلا به فرض بگیم که داره!، خب نرم افزار آزادِ. بقیه اونو به صورت مستقل ادامه میدن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت