انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل متدوال dualbootبرای مادربوردlegacy  (دفعات بازدید: 754 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamedghorbani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل متدوال dualbootبرای مادربوردlegacy
« : 09 آذر 1395، 03:48 ب‌ظ »
سلام من تازه اوبونتو نصب کردم و الانم با همون دارم براتون تایپ می کنم مشکلم خیلی رایجه ولی هر تایپکی خوندم کمکم نکرد متاسفانه مجبور شدم یه تایپک بزنم
 من ابوبونتو رو روی یه هارد دیه از طریق alongeside windows10 نصب کردم(باز اول از something else نصب کردم که متاسفانه ویندوز خراب شد و بالا نیومد مجبور به نصب دوبار شدم)
هیچ کجا این مشکل رو حل نکردن وقتی اوبونتو رو در کنار ویندوز ۱۰ نصب می کنیم (روی مادر بودر legacy) از هیچ طریقی جز زدن f12 و انتخاب هارد دیه واسه بوت شدن اوبونتو نیست ... فک نمیکنم مین بوردم تبدیل به uefi بشه قدیمیه نمیشه گشتم نبود. با easy bcd که امتحان کردم همه روش هارو اخر جوابش میره تو gurb4dos بازم نمیشه تنها روش زدن f12 هستش...خوشحال میشم دوستان بتونن کمک کنن تا بتونم راحت وارد اوبونتو شم وگرنه بدرد نمی خوره این جوری...راستی سری اول که با گزینه سوم نصب کردم دیه وارد ویندوز نشد اونجا گراب رو هم اپدیت کردم هم ریپیر ولی سودی نداشت چون ویندوز کار نمی کرد... ](*,)
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1395، 03:51 ب‌ظ توسط hamedghorbani »

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ : مشکل متدوال dualbootبرای مادربوردlegacy
« پاسخ #1 : 09 آذر 1395، 09:02 ب‌ظ »
برون داد [output] فرمان زیر را اینجا بگذارید :
cat /boot/grub/grub.cfg
===============
پی نوشت : ویکی پیچیده شده یا من کودن شدم ؟>
خواستم یک آموزش بنویسم نمیدونستم [size=78%]الان کجام . [/size][/size][size=78%]از کجا باید اغاز کنم. دسترسی دارم یا ندارم [/size]
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1395، 09:07 ب‌ظ توسط doomhammer65ir »

آفلاین hamedghorbani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پاسخ : مشکل متدوال dualbootبرای مادربوردlegacy
« پاسخ #2 : 09 آذر 1395، 09:16 ب‌ظ »
اموزش ننویسین..بلد نیستم تایپك حذف كنم...دستتون درد نكنه مشكلم حل شد با یه روش از خودم در اوردم و كد هایی كه دیدم هارد رو جدا كردم ویندوز نصب كردم و بعد گراب رو ریپیر كردم خداروشكر درست شده...
ولی كاش یه اموزش جامعه ساده واسه همین بوت legacy. بود هركار كردم دوروزه نشده تا امشب این كلكم جواب داد...ممنون
Sent from my blackberry 10 device.

« آخرین ویرایش: 09 آذر 1395، 09:19 ب‌ظ توسط hamedghorbani »