انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند پیشنهاد برای کاهش اثر کاربران تازه‌وارد  (دفعات بازدید: 4037 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
سلام.
بعضی از کاربران تازه‌وارد مشکلاتی ایجاد کردن که علتش ندونستن برخی قوانین نوشته ویا نانوشته‌ی (شاید بشه گفت فرهنگ) این انجمن ویا جامعه‌ی نرم‌افزار آزاد هست. مشکلاتی مثل: طلبکاربودن و توقع بیجا، بی‌صبری، درست سوال نپرسیدن و ... با اینکه ما برای اکثر موضوعاتی که گفتم، تاپیک چسبناک شده و یا صفحه‌ای توی ویکی داریم.

راه حل(شاید یکم طنزآمیز بنظر بیاد، ولی نخندین):

گرفتن یک آزمون ورودی از متن قوانین انجمن، و مقالاتی مثل «چگونه هوشمندانه سوال کنیم.» هنگام ثبت نام.

البته نه اینکه ۲۰ تا سوال بپرسیم. هم اینکه ۴ - ۵ تا سوال بپرسیم تا فرد مورد نظر فقط یه تیک «مطالعه کردم» رو نزنه، بعد از ثبت نام بیاد اینجا ارث پدرشو بخواد.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
راه حل جالبیه ...
بابک جان منم این راهو پیشنهاد می دم که تا ۴−۵ دقیقه فرد نتونه تیک مطالعه کردمو بزنه و مجبور بشه خواسته یا ناخواسته توی اون ۵ دقیقه متنو بخونه (البته به ازای ۵ دقیقه ای که توی اون صفحه حضور داره نه ۵ دقیقه ی زمانی ... تا نتونه الکی وب گردی کنه بعد بیاد تیکو بزنه و بره)
ولی متاسفانه مشکل از فرهنگ ماست که هیچ وقت یادنگرفتیم EULA رو بخونیم و همیشه تیک i agree رو توی نصب نرم افزارها زدیم و next و ...

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
سلام.
بعضی از کاربران تازه‌وارد مشکلاتی ایجاد کردن که علتش ندونستن برخی قوانین نوشته ویا نانوشته‌ی (شاید بشه گفت فرهنگ) این انجمن ویا جامعه‌ی نرم‌افزار آزاد هست. مشکلاتی مثل: طلبکاربودن و توقع بیجا، بی‌صبری، درست سوال نپرسیدن و ... با اینکه ما برای اکثر موضوعاتی که گفتم، تاپیک چسبناک شده و یا صفحه‌ای توی ویکی داریم.

راه حل(شاید یکم طنزآمیز بنظر بیاد، ولی نخندین):

گرفتن یک آزمون ورودی از متن قوانین انجمن، و مقالاتی مثل «چگونه هوشمندانه سوال کنیم.» هنگام ثبت نام.

البته نه اینکه ۲۰ تا سوال بپرسیم. هم اینکه ۴ - ۵ تا سوال بپرسیم تا فرد مورد نظر فقط یه تیک «مطالعه کردم» رو نزنه، بعد از ثبت نام بیاد اینجا ارث پدرشو بخواد.

سلام
من نظرم اینه این حرکت کاربران رو مشکل برداشت/خطاب نکنیم
صبوری و راهنمایی و لینک دادن به همون صفحات ویکی که فرمودین،‌به نظرم خیلی بهتره :-)
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • MrRolling
راه حل جالبیه ...
بابک جان منم این راهو پیشنهاد می دم که تا ۴−۵ دقیقه فرد نتونه تیک مطالعه کردمو بزنه و مجبور بشه خواسته یا ناخواسته توی اون ۵ دقیقه متنو بخونه (البته به ازای ۵ دقیقه ای که توی اون صفحه حضور داره نه ۵ دقیقه ی زمانی ... تا نتونه الکی وب گردی کنه بعد بیاد تیکو بزنه و بره)
ولی متاسفانه مشکل از فرهنگ ماست که هیچ وقت یادنگرفتیم EULA رو بخونیم و همیشه تیک i agree رو توی نصب نرم افزارها زدیم و next و ...

نگرش جالبی بود
منتهی به نظرم کاربر خاطی جریمه بشه،‌بهتر از اینه که
نقل‌قول
که تا ۴−۵ دقیقه فرد نتونه تیک مطالعه کردمو بزنه

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
نگرش جالبی بود
منتهی به نظرم کاربر خاطی جریمه بشه،‌بهتر از اینه که
نقل‌قول
که تا ۴−۵ دقیقه فرد نتونه تیک مطالعه کردمو بزنه
قبول دارم ولی اون طوری خیلی ها جریمه می شن و این باعث آشفتگی فروم و تهییج علیه ناظران و مدیران می شه (قبلا نمونش رو داشتیم حتی در مورد کاربران باتجربه و با سابقه و ...)
و در عین حال یه نفر که کلا ۱−۲ تا کامنت داره براش مهم نیس که اکانتش بسته بشه یا نه میره یه اکانت جدید می سازه و این طوری اکانت های فیک هم زیادتر می شه
به هر حال یکی که تو یه جمعی حضور پیدا می کنه یا یه نرم افزاری نصب می کنه یا ... باید شرایطی که مدیر انجمن یا توسعه دهنده ی نرم افزار ازش می خواد رو باید رعایت کنه ولی متاسفانه به خاطر فرهنگ غلط ما اکثرا نمی خونن پس باید زور بالا سرش باشه که طرف بخونه و اگه با قوانین حال کرد و خواست قبول کنه نه همون طور الکی ...

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
به نظر من هر وقت ما خودمون هنگام نصب برنامه یا قبول توافقنامه  در سایت ها و ... اومدیم متن رو خوندیم و بعد موافقتمون را با تیک زدن و یا به فرض محال مخالفتمون را با تیک نزدن مشخص کردیم میتونیم به بقیه هم بگیم که آفا قوانین رو بخون.
یه نظرسنجی بزارین ببینید چند نفر هنگام ثبت نام در سایت قوانین را مطالعه کردند.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
نقل‌قول
صبوری و راهنمایی و لینک دادن به همون صفحات ویکی که فرمودین،‌به نظرم خیلی بهتره :-)

آخه بعضی‌هاشون تحمل همین رو هم ندارن و بهشون بر می‌خوره.

نقل‌قول
به نظر من هر وقت ما خودمون هنگام نصب برنامه یا قبول توافقنامه  در سایت ها و ... اومدیم متن رو خوندیم و بعد موافقتمون را با تیک زدن و یا به فرض محال مخالفتمون را با تیک نزدن مشخص کردیم میتونیم به بقیه هم بگیم که آفا قوانین رو بخون.
یه نظرسنجی بزارین ببینید چند نفر هنگام ثبت نام در سایت قوانین را مطالعه کردند.

شما رو نمی‌دونم. من از وقتی که وارد دنیای آزادی شدم، حداقل یه مرور کلی می‌کنم ببینم لایسنسش چیه و ...

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • MrRolling
نقل‌قول
آخه بعضی‌هاشون تحمل همین رو هم ندارن و بهشون بر می‌خوره.

درست
ولی اون دیگه مشکل خودشونه :)

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
شدیدا موافقم!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!