انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پک پیشنهاد و یک درخواست  (دفعات بازدید: 1178 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
پک پیشنهاد و یک درخواست
« : 15 بهمن 1395، 07:12 ب‌ظ »
سلام دوستان
اول یه پیشنهاد دارم بعد از اون هم یه درخواست.
از اونجایی که اکثر افراد تازه وارد به دنیای گنو/لینوکس از توزیع اوبونتو استفاده میکنن پس میشه گفت این انجمن بیشتر برای حل مشکل و راه افتادن کاربران مبتدی هستش
برای مثال من تازه شروع به کار با این سیستم عامل کردم و تقریبا میشه گفت کاملا نا آشنا هستم و برای انجام کوچیکترین کارهام مجبورم تو گوگل سرچ کنم با اینکه حتی عنوان دقیق چیزیم که میخوام نمیدونم چون با دنیای ویندوزی فرق داره !
پس برای یاگیری به انجمن های اوبونتو سر میزنم که به قول معروف سر نخ رو بگیرم و تا آخر برم...
مثلا میخوام شروع به نصب نرم افزار های اولیه و ضروری کنم .
اولا که اسم معادل نرم افزار هارو با نرم افزار های مشابه ویندوزی نمیدونم...بعد از کلی جستجو مثلا فهمیدم چیزی که میخوام اسمش چیه. نوبت نصبش که میرسه تقریبا 4 5 نوع روش برای نصب به کار برد.خب قاعدتا هر کدوم یه مزیتی نسبت به بقیه دارن. کاملا گیج میشم که از کدوم راه تو چه شرایطی استفاده کنم بهتره و یا کلا کدوم روش بهتره...توی انجمن هم تاپیک ها از این نوع برای توضیح این دسته مشکلات خیلی قدیمی هستند و لینک ها معمولا منقضی شدن!
افراد تازه کار معمولا زحمت ثبت نام به خودشون توی انجمن هارو نمیدن و البته بگم که اشتباه هستش و برای رفع مشکلشون توی نت یه سرچ سطحی میزنن و وقتی نا امید و گیج شدن لینوکس رو کنار میذارن و سراغ سیستم عامل قبلی میرن.
داخل انجمن هم چون تقریبا کاربرها همون افراد قدیمی هستند و مسایل ابتدایی رو میدونن و سوالی ازین مسایل نمیشه قاعدتا دیگه کسی نسبت به احیای تاپیک های اولیه و پایه توجهی نمیکنه.
پیشنهادی که دارم اینه تاپیک های پایه برای راهنمایی تازه کارها همیشه به روز باشه و یه روند کلی برای پیشرفت توش معرفی بشه .
این از پیشنهادم
در مورد درخواستمم لطفا لینک یا توضیحی در مورد نرم افزار های لازم و آموزش روش های نصب نرم افزار ها و دستورات کاربردی ترمینال لینوکس (چیزایی از قبیل جابجایی یا ایجاد فولدر و ... نمیخوام) معرفی کنین.
بازم ممنون

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : پک پیشنهاد و یک درخواست
« پاسخ #1 : 15 بهمن 1395، 08:28 ب‌ظ »
خب داداش این چیز ها زیاد تویه  انجمن گفته شده !
قرار باشه هر تازه واردی بیایید یه چنین تاپیکی بزنه اون موقع دوستان باید روزی ۵۰ تا  از این قبیل تاپیک ها جواب بدن : )

ولی خب  در هر حال !
شما برای نصب نرم افزار از دستور sudo apt-get install {package_name} استفاده کن !

برای بدست اوردن  نرم افزار های معادل هم سایت هایی هستن که می تونی سرچ کنی پیداشون کنی ( الان ادرساشونو یادم نیست )

تویه گروه های کاربران ازاد و اوبونتو و.... هم  می تونی  عضو بشی سوالتو بکنی : )

خواستی به  تلگرامم پیام بده : )

@javadkhof
:)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 15 بهمن 1395، 08:41 ب‌ظ »
خب داداش این چیز ها زیاد تویه  انجمن گفته شده !
قرار باشه هر تازه واردی بیایید یه چنین تاپیکی بزنه اون موقع دوستان باید روزی ۵۰ تا  از این قبیل تاپیک ها جواب بدن : )

ولی خب  در هر حال !
شما برای نصب نرم افزار از دستور sudo apt-get install {package_name} استفاده کن !

برای بدست اوردن  نرم افزار های معادل هم سایت هایی هستن که می تونی سرچ کنی پیداشون کنی ( الان ادرساشونو یادم نیست )

تویه گروه های کاربران ازاد و اوبونتو و.... هم  می تونی  عضو بشی سوالتو بکنی : )

خواستی به  تلگرامم پیام بده : )

@javadkhof
:)
صد در صد شما درست میگی ولی من قبل گذاشتن تاپیک کمی سرچ کردم و اکثر آموزشها یا مربوط به ورژن های قدیمی یا اصلا لینک از بین رفته من هم نگفتم تاپیک تکراری بذاریم منظورم اینه که یه تاپیک جامع باشه که به روز بشه  ...

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #3 : 15 بهمن 1395، 08:48 ب‌ظ »
سلام دوستان
از اونجایی که اکثر افراد تازه وارد به دنیای گنو/لینوکس از توزیع اوبونتو استفاده میکنن پس میشه گفت این انجمن بیشتر برای حل مشکل و راه افتادن کاربران مبتدی هستش
برای مثال من تازه شروع به کار با این سیستم عامل کردم و تقریبا میشه گفت کاملا نا آشنا هستم و برای انجام کوچیکترین کارهام مجبورم تو گوگل سرچ کنم با اینکه حتی عنوان دقیق چیزیم که میخوام نمیدونم چون با دنیای ویندوزی فرق داره !
پس برای یاگیری به انجمن های اوبونتو سر میزنم که به قول معروف سر نخ رو بگیرم و تا آخر برم...
اولا که اسم معادل نرم افزار هارو با نرم افزار های مشابه ویندوزی نمیدونم...بعد از کلی جستجو مثلا فهمیدم چیزی که میخوام اسمش چیه. نوبت نصبش که میرسه تقریبا 4 5 نوع روش برای نصب به کار برد.خب قاعدتا هر کدوم یه مزیتی نسبت به بقیه دارن. کاملا گیج میشم که از کدوم راه تو چه شرایطی استفاده کنم بهتره و یا کلا کدوم روش بهتره...توی انجمن هم تاپیک ها از این نوع برای توضیح این دسته مشکلات خیلی قدیمی هستند و لینک ها معمولا منقضی شدن!
افراد تازه کار معمولا زحمت ثبت نام به خودشون توی انجمن هارو نمیدن و البته بگم که اشتباه هستش و برای رفع مشکلشون توی نت یه سرچ سطحی میزنن و وقتی نا امید و گیج شدن لینوکس رو کنار میذارن و سراغ سیستم عامل قبلی میرن.
داخل انجمن هم چون تقریبا کاربرها همون افراد قدیمی هستند و مسایل ابتدایی رو میدونن و سوالی ازین مسایل نمیشه قاعدتا دیگه کسی نسبت به احیای تاپیک های اولیه و پایه توجهی نمیکنه.
پیشنهادی که دارم اینه تاپیک های پایه برای راهنمایی تازه کارها همیشه به روز باشه و یه روند کلی برای پیشرفت توش معرفی بشه .
این از پیشنهادم
در مورد درخواستمم لطفا لینک یا توضیحی در مورد نرم افزار های لازم و آموزش روش های نصب نرم افزار ها و دستورات کاربردی ترمینال لینوکس (چیزایی از قبیل جابجایی یا ایجاد فولدر و ... نمیخوام) معرفی کنین.
بازم ممنون
بهترین روش نصب ، نصب ازمخازن رسمی هست.
sudo apt install vlc
مثلا این برای نصب vlc بود ، آموزش معمولا ابزار یک man page دارند که می‌تونی با دستور
man apt
با سویئچ‌ها و پارامتر‌های اون آشنا بشی.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #4 : 16 بهمن 1395، 06:51 ب‌ظ »
...
...
alternativeto.net
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 بهمن 1395، 07:38 ب‌ظ »
سلام دوستان
این از پیشنهادم
بازم ممنون
بهترین روش نصب ، نصب ازمخازن رسمی هست.
sudo apt install vlc
مثلا این برای نصب vlc بود ، آموزش معمولا ابزار یک man page دارند که می‌تونی با دستور
man apt
با سویئچ‌ها و پارامتر‌های اون آشنا بشی.
دستور اصلی رو بلدم منظور من اینه که روش های مختلفش رو میخوام یاد بگیرم مثلا اگه فایل سورس رو داشتم چکاری انجام بدم و یا ....
یه لینک یا آموزش کامل برای همه ی روش ها میخوام

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #6 : 16 بهمن 1395، 08:47 ب‌ظ »
...
...
دستور اصلی رو بلدم منظور من اینه که روش های مختلفش رو میخوام یاد بگیرم مثلا اگه فایل سورس رو داشتم چکاری انجام بدم و یا ....
اگر کد منبع رو داشته باشید معمولا یک فایل INSTALL یا README وجود داره، هر چند که معمولا باید ./configure && make && make install رو اجرا بکنید.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 18 بهمن 1395، 10:41 ق‌ظ »
شما فقط باید از apt یا مرکز نرم‌افزاری اوبونتو استفاده کنید (که جفتش یکیه). بقیهٔ روش‌ها غلط هستن و ما در این انجمن در موردشون صحبت نمی‌کنیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن