انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: حذف پارتیشن ها در هنگام نصب کالی  (دفعات بازدید: 2504 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ashkan 261

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
حذف پارتیشن ها در هنگام نصب کالی
« : 18 اسفند 1395، 03:38 ق‌ظ »
سلام
من در هنگام نصب کالی لینوکس در کنار ویندوز به یکمشکل برخوردم که بعد از تنظیم فرمت ext4  روی یه پارتیشن متوجه شدم همه پارتیشن هام از بین رفته
همونجا دست نگه داشتم ...

الان ویندوز من بالا نمیاد و توی بایوس فضای خالی هارد منو 1 ترابایت میزنه یعنی کاملا خالیه
( وقتی خواستم برای تست ویندوز 7 نصب کنم هیچپارتیشنی دیده نمیشه )

به این نتیجه رسیدم اطلاعات من پاک نشده اما فرمتش بهم ریخته که نشون نمیده .

با این تفاسیر به نظر شما من چطور اطلاعاتمو ریکاوری کنم ؟ 
نمیخوام الان کالی لینوکس نصب کنم چون ممکنه کار خرابتر بشه ، با توجه به اینکه ویندوز هم نمیتونم نصب کنم آیامیشه از اوبونتو استفاده کنم و ازون طریق اطلااتمو ریکاوری کنم ؟

با تشکر

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
پاسخ : حذف پارتیشن ها در هنگام نصب کالی
« پاسخ #1 : 18 اسفند 1395، 09:54 ق‌ظ »
سلام
من در هنگام نصب کالی لینوکس در کنار ویندوز به یکمشکل برخوردم که بعد از تنظیم فرمت ext4  روی یه پارتیشن متوجه شدم همه پارتیشن هام از بین رفته
همونجا دست نگه داشتم ...

الان ویندوز من بالا نمیاد و توی بایوس فضای خالی هارد منو 1 ترابایت میزنه یعنی کاملا خالیه
( وقتی خواستم برای تست ویندوز 7 نصب کنم هیچپارتیشنی دیده نمیشه )

به این نتیجه رسیدم اطلاعات من پاک نشده اما فرمتش بهم ریخته که نشون نمیده .

با این تفاسیر به نظر شما من چطور اطلاعاتمو ریکاوری کنم ؟ 
نمیخوام الان کالی لینوکس نصب کنم چون ممکنه کار خرابتر بشه ، با توجه به اینکه ویندوز هم نمیتونم نصب کنم آیامیشه از اوبونتو استفاده کنم و ازون طریق اطلااتمو ریکاوری کنم ؟

با تشکر

امیدوارم به تونید به کمک testdisk این کار رو انجام بدید. (معمولاً سخت می‌شه ولی نشد نداره)(من خودم استفاده نکردم)
یک هارد اکسترنال به اندازه‌ی هارد خودتون و یک توزیع زنده تهیه کنید. به هیچ وجه هیچ کاری که موجب نوشتن روی هارد دیسکتون بشه انجام ندید.
فکر کنم یک توزیع زنده به نام redu backup and recovery محیط گرافیکی‌تری براتون فراهم کنه.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #2 : 18 اسفند 1395، 01:37 ب‌ظ »
در تکمیل حرف بابک طور عزیز بگم که قبلا که بنده از ویندوز استفاده میکردم این مشکل پیش میومد .

شما لطف کنید با یک سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید .
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #3 : 18 اسفند 1395، 01:39 ب‌ظ »
کسی که میخواد کالی نصب کنه انتظار میرود که مشکلات خودش رو خودش حل بکنه چونکه کاربرای کالی افرادی تازه وارد و متوسط نیستن اما خب متاسفانه توی ایران هرکی میاد نصب میکنه. برا خودتون اینحرفو میزنم. بی دانش سمت کالی برین اسکریپت کیدی هستید.

آفلاین ashkan 261

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 18 اسفند 1395، 03:01 ب‌ظ »
ممنون از راهنمایی هاتون

حالا من یه کاری کردم ؛ کالی رو به صورت live  از روی dvd  باز کردم و وقتی پارتیشن هامو میارم میبینم سر جاشونن فقط فرمتشون ناشناخته هست

الان میترسم عوض کنم فرمت رو و جواب نده ازون طرف هم کار ریکاوری رو سخت تر کنه
( مهمترین پارتیشن من با ویندوز 7 انکریپت شده و مطمئنم که بدون ویندوز نمیتونم رمز گشایی کنم )

با توجه به عکس زیر پیشنهادی به نظرتون میاد ؟

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
« پاسخ #5 : 18 اسفند 1395، 03:32 ب‌ظ »
active partition recovery

“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 18 اسفند 1395، 05:04 ب‌ظ »
این خیلی خوبه که پارتیشن‌ها دست نخورده. ولی من تا حالا چنین حالتی برام پیش نیومده و در این زمینه تجربه‌ای ندارم.

آفلاین ashkan 261

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 18 اسفند 1395، 08:46 ب‌ظ »
الان تونستم با کانفیگ مجدد کالی لینوکس و تغییر فرمت به ntfs  ویندوز قبل رو بالا بیارم .
( مینویسم تا اگر کسی مشکل مشابه رو داشت استفاده کنه )

اما تا اینجا فقط تونستم ویندوزو بالا بیارم و پارتیشن ها توی ویندوز  به صورت یه فضای خالی 600 گیگابایتی درومده .

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 اسفند 1395، 09:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
الان تونستم با کانفیگ مجدد کالی لینوکس و تغییر فرمت به ntfs  ویندوز قبل رو بالا بیارم .
( مینویسم تا اگر کسی مشکل مشابه رو داشت استفاده کنه )

نفهمیدم چی میگی؟ تا اونجا که من متوجه شدم، شما توی بوت شدن سیستم مشکل داشتی و سیستمت اصلاً به مرحله‌ی بوت نمی‌رفت. حالا چی شد که با تنظیم مجدد کالی (که بعد از مرحله‌ی بوت هست) این مشکل رو حل کردی برای من سواله. ???

نقل‌قول
اما تا اینجا فقط تونستم ویندوزو بالا بیارم و پارتیشن ها توی ویندوز  به صورت یه فضای خالی 600 گیگابایتی درومده .

ویندوز فایل سیستمی غیر از فایل سیستم‌های خودش رو نمی‌شناسه. حالا من نمی‌دونم این که اون رو فضای خالی نشون می‌ده خوبه یا نه. چون تا اونجا که من می‌دونم، در حالت عادی وقتی که درایو‌های غیر ویندوزیت سالم هستن اصلاً نباید چیزی نشون بده.

شما باز هم با دیسک زنده‌ی کال و یا هر توزیع دیگه‌ای سیستم رو بوت کن و ببین هنوز به شکل قبل درایو‌هات رو نشون می‌ده؟