انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کار کردن زیاد فن، صفحه 4k و عدم امکان تغییر شدت نور صفحه (حل شد)  (دفعات بازدید: 711 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Anisi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام دوستان
من لپ تاپ ASUS N551VW رو خریدم و از اون موقع دیگه نتونستم از گنو/لینوکس استفاده کنم. مشکلم این هست که این لپ‌تاپ 4k هست و اکثر میزکارها خیلی ریزن و امکان تغییر scaleاونها هم وجود نداره. تنها میز کار که این امکان رو داشت میز کارUnity بود که من رو مجاب کرد ابونتو رو نصب کنم.
چند مشکل دیگه هم دارم که طبق بررسی که کردم از هیبریدی بودن گرافیکم سرچشمه می‌گیره. اینکه به محض بوت شدن فن شروع می‌کنه با سرعت بالا کار کردن و تا خاموش شدن سیستم همین مشکل ادامه داره. یکی از راه‌حل‌های این مشکل Bumblebee هست که من نتونستم ازش استفاده کنم و نوشته بودن قدیمی شده.
مشکل بعدی عدم امکان کنترل میزان نور صفحه است.
ممنون می‌شم برای رفع مشکل راهنماییم کنید. که برنامه‌نویسی توی ویندوز مشکلات خودش رو داره!
فقط اینکه راهکارها در انجمن و جاهای دیگه زیاد هست ولی چندتاش رو امتحان کردم جواب نداد ضمن اینکه معلوم نیست کدوم درسته.
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1396، 11:16 ب‌ظ توسط Anisi »

آفلاین saeed ameri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
سلام دوستان
من لپ تاپ ASUS N551VW رو خریدم و از اون موقع دیگه نتونستم از گنو/لینوکس استفاده کنم. مشکلم این هست که این لپ‌تاپ 4k هست و اکثر میزکارها خیلی ریزن و امکان تغییر scaleاونها هم وجود نداره. تنها میز کار که این امکان رو داشت میز کارUnity بود که من رو مجاب کرد ابونتو رو نصب کنم.
چند مشکل دیگه هم دارم که طبق بررسی که کردم از هیبریدی بودن گرافیکم سرچشمه می‌گیره. اینکه به محض بوت شدن فن شروع می‌کنه با سرعت بالا کتر کردن و تا خاموش شدن سیستم همین مشکل ادامه داره. یکی از راه‌حل‌های این مشکل Bumblebee هست که من نتونستم ازش استفاده کنم و نوشته بودن قدیمی شده.
مشکل بعدی عدم امکان کنترل میزان نور صفحه است.
ممنون می‌شم برای رفع مشکل راهنماییم کنید. که برنامه‌نویسی توی ویندوز مشکلت خودش رو داره!
فقط اینکه راهکارها در انجمن و جاهای دیگه زیاد هست ولی چندتاش رو امتحان کردم جواب نداد ضمن اینکه معلوم نیست کدوم درسته.

کی گفته bumblebee قدیمیه،آخرین ورژن اون رو(bumblebee 3.2.1-15) من دارم استفاده میکنم مشکلی هم نداره
نصبش یه ذره پیچیدگی داره ولی علاج سیستم های دو گرافیک هست.
Arch+Gnome

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کافیه راه‌انداز انحصاری nvidia-378 رو نصب کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Anisi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
ممنون
بله تازه دیدمش که به بخش additional drivers اضافه شده و بانصبش مشکل حل شد.
برای رفع عیب دکمه‌های تغییر شدت نور صفحه هم از این راه حل استفاده کردم:

http://askubuntu.com/questions/471847/brightness-fn-key-shortcut-doesnt-work-on-asus-laptop

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
عبارت «حل شد» رو به عنوان موضوع بیفزا.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن