انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در حذف و نصب مجدد لیبره آفیس [حل شد]  (دفعات بازدید: 922 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
مشکل در حذف و نصب مجدد لیبره آفیس [حل شد]
« : 20 اردیبهشت 1396، 10:19 ب‌ظ »
سلام
روی ابونتو گنوم لیبره‌آفیس رو بصورت پیش فرض نصب شده دارم ولی برنامه libre office base نصب نیست. خواستم این برنامه رو نصب کنم که متوجه شدم برای نصبش دوباره‌اش،میخواد همه برنامه و کتابخانه‌ها و پکیج‌های مورد نیاز لیبره‌آفیس رو از اول دانلود کنه. پس سعی کردم کل برنامه لیبره‌آفیس رو حذف کنم و دوباره نصبش کنم ولی پیغام Package 'libreoffice' is not installed, so not removed رو میده. الان باید چیکار کنم تا بتونم لیبره‌آفیس رو حذف کنم.؟! ](*,)
« آخرین ویرایش: 24 اردیبهشت 1396، 03:24 ب‌ظ توسط silverado »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : مشکل در حذف و نصب مجدد لیبره آفیس
« پاسخ #1 : 20 اردیبهشت 1396، 10:42 ب‌ظ »
دوست عزیز لیبره آفیس شما پاک شده ولی اگه شک دارین که لیبره آفیس رو سیستم شما نصب هست یا نه خروجی دستور زیر رو بذارین :
dpkg -l | grep libreofficeدر ضمن فقط کافیه با دستور زیر نصبش کنین :
sudo apt install libreoffice
پ.ن: در آخر این رو هم اضافه کنم که هر یک از پکیج های زیر مجموعه ی libreoffice نصب نبود می تونین اون رو مجزا نصب کنین و به هیچ عنوان نیاز به پاک کردن تمام کتابخانه ها و پکیج ها نیست ...
فقط قبل نصب صرفاً و صرفاً محض اطمینان از هماهنگی پکیج هایی که قراره نصب بشن با پکیج های قبلی اول مخازنتون رو بروز رسانی کنین و سپس اقدام به نصب کنین :
sudo apt updateاین مطلبی که گفتم یه استثنا داره و اونم اینه که پکیج های قبلیتون از مخازن اوبونتو باشه ولی پکیج های جدیدتون رو از مخازن غیر رسمی نصب کنین در این صورت مشکل عدم هماهنگی پیش میاد برای همینه که میگن مخازن ثانویه رو اضافه نکنین ...
« آخرین ویرایش: 20 اردیبهشت 1396، 11:00 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 20 اردیبهشت 1396، 11:35 ب‌ظ »
دوست عزیز لیبره آفیس شما پاک شده ولی اگه شک دارین که لیبره آفیس رو سیستم شما نصب هست یا نه خروجی دستور زیر رو بذارین :
dpkg -l | grep libreoffice
ii  liblibreofficekitgtk                        1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        GTK3 widget wrapping LibreOffice functionality
ii  libreoffice-avmedia-backend-gstreamer       1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        GStreamer backend for LibreOffice
ii  libreoffice-base-core                       1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- shared library
ii  libreoffice-calc                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- spreadsheet
ii  libreoffice-common                          1:5.3.1-0ubuntu2                         all          office productivity suite -- arch-independent files
ii  libreoffice-core                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- arch-dependent files
ii  libreoffice-draw                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- drawing
ii  libreoffice-gnome                           1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- GNOME integration
ii  libreoffice-gtk                             1:5.3.1-0ubuntu2                         all          transitional package for LibreOffice gtk2 backend
ii  libreoffice-gtk2                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- GTK+ 2 integration
ii  libreoffice-gtk3                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- GTK+ 3 integration
ii  libreoffice-help-en-us                      1:5.3.1-0ubuntu2                         all          office productivity suite -- English_american help
ii  libreoffice-impress                         1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- presentation
ii  libreoffice-math                            1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- equation editor
ii  libreoffice-ogltrans                        1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        LibreOffice Impress extension for slide transitions using OpenGL
ii  libreoffice-pdfimport                       1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        PDF Import component for LibreOffice
ii  libreoffice-style-galaxy                    1:5.3.1-0ubuntu2                         all          office productivity suite -- Galaxy (Default) symbol style
ii  libreoffice-style-tango                     1:5.3.1-0ubuntu2                         all          office productivity suite -- Tango symbol style
ii  libreoffice-writer                          1:5.3.1-0ubuntu2                         amd64        office productivity suite -- word processor
ii  libreofficekit-data                         1:5.3.1-0ubuntu2                         all          common data for LOKDocView
دستوری که گفته بودین رو وارد کردم !!

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #3 : 21 اردیبهشت 1396، 12:01 ق‌ظ »
لیبره آفیس به طور کامل از روی سیستمتون پاک نشده
اگه می خواین به طور کامل پاکش کنین از دستور زیر استفاده کنین :
sudo apt purge libreoffice*و محض اطمینان دستورات زیر رو هم وارد کنین :
sudo apt autoremove
sudo apt autoclean

ولی اگه نمی خواین پاکش کنین و یا می خواین دوباره نصبش کنین دستورات زیر رو وارد کنین :
sudo apt update
sudo apt install libreoffice
و بعدش محض اطمینان دستور زیر رو وارد کنین :
sudo apt -f install

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 21 اردیبهشت 1396، 01:27 ق‌ظ »
ممنون از راهنمایی خیلی خوبتون،مشکل حل شد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 23 اردیبهشت 1396، 08:59 ق‌ظ »
عبارت حل شد رو به عنوان ارسال نخست بیفزایید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن