انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: lisp  (دفعات بازدید: 4441 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
lisp
« : 07 امرداد 1386، 05:35 ب‌ظ »
سلام
من میخواهم زبان لیسپ را یاد بگیرم لطفا اگر کسی تجربه دارد من را برای شروع راهنمایی کند

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
پاسخ به: lisp
« پاسخ #1 : 08 امرداد 1386، 12:39 ب‌ظ »
عزیزم چرا اینقدر با گوگل و اسلاید و نمونه کد غریبه هستید؟
اصولا برنامه سازی فارغ از نوع زبان یک سری مفاهیم داره که باید بدونید. خود زبان هم فقط syntax و گرامر هست که اونم میشه خیلی سریع یاد گرفت.
همیشه سعی کنید چیزهای بیخود یادنگیرید و روی مفاهیم پایه ای تاکید داشته باشید.
چون گفتی تجربه بذارید یک تجربه در مورد خودم براتون تعریف کنم. من زمانی که می خواستم پروژه درس کامپایلر در دانشگاه که قرار بود کامپایلر یک زبان شبیه پاسکال ولی ساده تر رو بنویسیم احساس کردم که زبان پایتون خیلی خیلی راحت تر از ++C و ... برای انجام این پروژه هست. و چون اون مفاهیم پایه ای و عامه برنامه سازی رو تقریبا کامل می دونستم رفتم دو ساعته ( و نه حتی یک دقیقه بیشتر ) گرامر پایتون رو از روی اسلایدهای دیتل یاد گرفتم و دو روزه پروژه رو انجام دادم رفت. اون پروژه اولین و اخرین پروژه من با پایتون تا حالا بوده و الان هم هیچی از پایتون یادم نمی اد ولی می دونم که اگه فردا باز هم یک پروژه دیگه در زمینه پایتون به تورم بخوره باز دو ساعته میرم یادمی گیرم پروژه رو انجام میدم و اگه دیگه کار نکنم باز یادم میره.
منظورم از این قصه چی بود؟ ببینید من و شما به عنوان موجوداتی که صاحب قوه استدلال و تجزیه و تحلیل هستیم باید بیشتر توانایی های حل مساله رو در خودمون تقویت کنیم نه خودمون رو در قید و بند زبان و ابزار و کتابخانه و تولکیت و ... بکنیم. فقط باید یک حدی اشنا باشیم که بدونیم بعضی راه حل ها ممکنه قابل اجرا شدن در دنیای عملی نباشه. همین!

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1052
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
« پاسخ #2 : 08 امرداد 1386، 02:14 ب‌ظ »
منظورم از این قصه چی بود؟ ببینید من و شما به عنوان موجوداتی که صاحب قوه استدلال و تجزیه و تحلیل هستیم باید بیشتر توانایی های حل مساله رو در خودمون تقویت کنیم نه خودمون رو در قید و بند زبان و ابزار و کتابخانه و تولکیت و ... بکنیم. فقط باید یک حدی اشنا باشیم که بدونیم بعضی راه حل ها ممکنه قابل اجرا شدن در دنیای عملی نباشه. همین!

خیلی برام مفید بود.
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

lomion

• مهمان
« پاسخ #3 : 08 امرداد 1386، 02:26 ب‌ظ »
من این حرفها رو در مورد پایتون و زبانهای imperative قبول دارم ولی لیسپ جزو زبانهای توصیفیه و یه مقداری از نظر روش فکر کردن مشکل تره. صفحه ویکی پدیا برای لیسپ شروع خوبیه.

از همون صفحه ویکی برید به http://www.lispmachine.net/ و بعدش هم به بخش کتابها. با نگاه سریعی که من کردم، تونستم یه سری کتاب مجانی پیدا کنم.
« آخرین ویرایش: 08 امرداد 1386، 02:29 ب‌ظ توسط lomion »